Vysoká cena servisu

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Ano-nym

Příspěvek od Ano-nym »

MAV měl na mysli opravdu zdvihátka ventilů v kterých je tyčka přenášející pohyb přes vahadla na ventily a v kterých "nějaké" to množství oleje při výměně určitě zůstane.
Tirika

Re: Vysoká cena servisu

Příspěvek od Tirika »

Radim 28 píše:Dobrý den, chtěl bych se zeptat na běžnou nebo optimální cenu výměny oleje.Byl jsem s Passatem 2.0 Tdi 103 kW rok výr.2008 na výměně oleje I.S.R v Průhonicích u D1 za výměnu oleje a filtru mi naúčtovali 16 300,- auto je v garanci, před tím jsem byl na Jarově, kde jsem auto kupoval, tam jsem první výměnu a prohlídku platil 14 700,-.Když se mi moc takovou častku platit nechtělo bylo mi řečeno drahé auto, drahý servis a kor, když je auto v garanci, že potom to prý bude levnější.Přitom ta kvalita práce oproti jinému servisu si myslím, že je srovnatelná.Když jsem doma vytáhl měrku tak je olej úplně na spodní hranici.Počítali mi Shell 5W-30 5l za 6 500,-, filtr za 2 855,- spotřební materiál 1 633,- a za práci zbytek.Je to vůbec možné? aby práce stála cca 7 000,-?To tam maká premiér, že mají takové ceny?Sice nejsem člověk, který by na to neměl, ale tohle se mi zdá hodně ujeté.Tam už nikdy nepojedu.Poraďte, prosím, kde v Praze či okolí seženu slušný autorizovaný servis, kde mě nenatáhnou.Předem Vám všem děkuji.
Tý vole.... to je teda mazec!!!
Takový ceny nemá ani Volvo - kompletní serviska na ropáka V50(po 60.000 km) s olejem,palivovým,olejovým,vzduchovým a pylovým filtrem vyjde max 9.500,-
Radim 28

Příspěvek od Radim 28 »

Mám ještě jeden dotaz.S hrůzou jsem dnes zjistil, že po najetých 3500km se měrka ani neomočila, koupil jsem dnes ve Škodováckém servisu Shel ten stejný, co mi dali v I.S.R. litr za 499,- a chyběly dva litry.Je možné, že to auto toho tolik zbaští? Koukal jsem pod auto a nikde nic neteče.Jezdím hodně po dálnicích, za měsíc 12 - 15 000 km.Je pravda, že nejsem žádný předpisový svatoušek, ale ani žádný magor, mám rád prostě rychlou jízdu.Děkuji za odpovědi.
Radim 28

Příspěvek od Radim 28 »

Ještě chci připomenout, že po první výměně jsem dolil litr za cca 6 000km.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Radim 28 píše:Mám ještě jeden dotaz.S hrůzou jsem dnes zjistil, že po najetých 3500km se měrka ani neomočila, koupil jsem dnes ve Škodováckém servisu Shel ten stejný, co mi dali v I.S.R. litr za 499,- a chyběly dva litry.Je možné, že to auto toho tolik zbaští? Koukal jsem pod auto a nikde nic neteče.Jezdím hodně po dálnicích, za měsíc 12 - 15 000 km.Je pravda, že nejsem žádný předpisový svatoušek, ale ani žádný magor, mám rád prostě rychlou jízdu.Děkuji za odpovědi.
tak si skoč do servisu pro nějakou delší měrku :lol: :lol: :lol:

a teď vážně - kdo ví, kolik oleje tam vůbec nalili. Dolej si sám ten olej tak doprostřed mezi rysky na měrce, a častěji to hlídej - a uvidíš, jestli Tě okradli jenom finančně, nebo se na to vybodli (nechci být sprostej) úplně. Apropo - a co filtr?
Beru, že pět stovek za litr oleje je dost, určitě by se dal sehnat stejně kvalitní olej stejných výkonnových a firemních norem levněji, stejně tak filtr; jedna z možností by byla si to vyměnit celý znovu, ať víš co, a kolik čeho tam máš....je fakt, že by to "něco" stálo - ale měl bys zase jistotu.....
Demo
Příspěvky: 609
Registrován: pon úno 25, 2008 13:17
Bydliště: Brno

Příspěvek od Demo »

Je fakt, ze kluci z I.S.R jsou v Praglu docela znami.... Jo jinak dneska vymena oleje ve Fordu za 1800 Kc komplet + umyti auta wapem ;)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

říká se, že servis na japonce je drahej, ale koncern VW je trumfne....co si myslet o tom, že v autorizovaném servisu Škoda chtěli za seřízení (osmi) ventilů na feldě 7stovek,
a (taky) v autorizovaném servisu Honda si vzali za (16) ventilů na Civicovi stovek PĚT :!:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

mám 14 let starý vůz, uvažuji o koupi nového ale jak se tak dívám vyhmout se širokým obloukem konrnu VW motory berou olej ve velkém a není to první ztížnost o které vím, já dolévám cca 0,5 l za cca 12 000 km a to jenom proto že mám celkem rád olej na horní měrce jinak mi to vyjde těsně nad spodek mezi výměnami.
JayZee

olej

Příspěvek od JayZee »

Anonymous píše:mám 14 let starý vůz, uvažuji o koupi nového ale jak se tak dívám vyhmout se širokým obloukem konrnu VW motory berou olej ve velkém a není to první ztížnost o které vím, já dolévám cca 0,5 l za cca 12 000 km a to jenom proto že mám celkem rád olej na horní měrce jinak mi to vyjde těsně nad spodek mezi výměnami.
14rocneho auta by som sa asi nezbavoval pokial som sa o neho staral...mam za to,ze co vyslo z koncernu vw po cca roku 04 uz stoji za prd...ja mam 9 rocnu Boru,nie je to ziadny zazrak,ale som spokojny,bolo o nu starane a ja sa staram tiez,takze verim,ze vydrzi este dlho....
Auto ma 197tis km a olej zere minimalne...medzi vymenami stihnem urobit akurat tych 15tis km a nedolievam,je sice pravda,ze uz som na minime,ale este stale v tolerancii...
A vymena oleja u mna spociva v kupe oleja Valvoline Synpower 5w30 4l za 800kc a olej filter za 90kc....doma v garazi si ho zo zohriateho motora necham v klude vykvapkat celu noc a potom si dolejem kolko je treba :-) Vysledna cena 960kc a ciste svedomie,ze tam je fakt ten olej co ma byt a je ho tam tolko kolko ma byt.
Nechapem tu politiku vw co sa servisov tyka....fakt hnus.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Radim 28 píše:Mám ještě jeden dotaz.S hrůzou jsem dnes zjistil, že po najetých 3500km se měrka ani neomočila, koupil jsem dnes ve Škodováckém servisu Shel ten stejný, co mi dali v I.S.R. litr za 499,- a chyběly dva litry.Je možné, že to auto toho tolik zbaští? Koukal jsem pod auto a nikde nic neteče.Jezdím hodně po dálnicích, za měsíc 12 - 15 000 km.Je pravda, že nejsem žádný předpisový svatoušek, ale ani žádný magor, mám rád prostě rychlou jízdu.Děkuji za odpovědi.
Ak ten motor zozral za 3500km 2l oleja,tak musi byt niekde chyba...ak je to v zaruke,tak im to tam dat nech si to spravia...ale ak uz je po zaruke,tak sa im vyhni z kilometra...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Běžná spotřeba oleje daného motoru je litr na 4 tis. km. Ale 2l na 3500 km, to je opravdu silně podezřelé.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Anonymous píše:
Radim 28 píše:Mám ještě jeden dotaz.S hrůzou jsem dnes zjistil, že po najetých 3500km se měrka ani neomočila, koupil jsem dnes ve Škodováckém servisu Shel ten stejný, co mi dali v I.S.R. litr za 499,- a chyběly dva litry.Je možné, že to auto toho tolik zbaští? Koukal jsem pod auto a nikde nic neteče.Jezdím hodně po dálnicích, za měsíc 12 - 15 000 km.Je pravda, že nejsem žádný předpisový svatoušek, ale ani žádný magor, mám rád prostě rychlou jízdu.Děkuji za odpovědi.
Ak ten motor zozral za 3500km 2l oleja,tak musi byt niekde chyba...ak je to v zaruke,tak im to tam dat nech si to spravia...ale ak uz je po zaruke,tak sa im vyhni z kilometra...
Nemusí být nutně chyba, škodovka povoluje až 0,9l oleje /1000Km, ale to pak má větší spotřebu než Š 100 :lol:
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Skutečně, VW má povolený až jeden litr oleje na tis.km v zárůční lhůtě.Na reklamaci se moc nechytáte.Jediné, co Vám můžu poradit, až Vám skončí garančka přejděte na SAE 5W-40, ta spotřeba oleje klesne, ale budete měnit olej každý měsíc.Jinak se ani nedivím, jestli toho pašíka honíte po dálnici, tak ta spotřeba je i logická, a kor při takovém měsíčním nájezdu.
Nejezdíte náhodou po D1 cca ve 4:50 okolo 56 Exitu na Brno? Takový jeden pašík mě tam bere skoro každý den, když jedu zrovna do dílny,černý kombík B7 RZ 9A9 ...9.Já jedu do 150km/h a pašík asi 300 a za ním dlouhá ohnivá čára.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Příspěvek od Jezevcik »

Jelikož mi to nedalo a celá věc mi přišla tak donebevolající,tak jsem chtěl vysvětlení od firmy I.S.R. a zaslal jim odkaz na toto vlákno.Nikoho jsem nejmenoval,abych nikoho nepoškodil,jen jsem dal ten odkaz.Ostatně autor vlákna je zde pod přezdívkou,která může být jakákoliv.
Zde je vyjádření vedoucího servisu I.S.R. p. Pekárka,který si myslel,že se jedná o mne.
----- PŮVODNÍ ZPRÁVA -----
Od: "PEKÁREK Jan" <pekarek@auto-isr.cz>
Komu:
Předmět: RE: Výměna oleje
Datum: 22.5.2009 - 8:56:01

Dobrý den pane ......, k prošetření Vámi zmíněné věci od Vás
potřebuji cokoli k Vaší identifikaci. VIN, SPZ, č. faktury čí
zakázkového listu. Zatím si myslím že jste si nás spletl, neboť
cena za olej kterou uvádíte našim neodpovídá a také zde vůbec
nemáme olej Vámi zmiňované značky.

Jinak je určitě dobře, že existují Vámi zmíněná fóra mezi tzv.
"garážisty", máme přeci demokracii. Krize, ani prázdné dílny
se nebojíme, jelikož jsme jeden z nejlepších autorizovaných servisů
v Praze, což dokazuje počet našich spokojených zákazníků, mezi
které budete patřit určitě po vysvětlení celé věci nadále i
Vy.

Jan Pekárek
vedoucí servisu VW,Audi
auto I.S.R. a.s.
Komerční zóna Průhonice
tel. +420 272 084 177
mob. +420 777 775 675
pekarek@auto-isr.cz
www.auto-isr.cz



-----Original Message-----
From:
Sent: Thursday, May 21, 2009 10:36 PM
To: PEKÁREK Jan
Subject: Výměna oleje

Dobrý den,přečtěte si,prosím následující odkaz.Vůbec bych se
nedivil,kdyby se na Vaše"služby"přestali obracet i ti majetnější,jelikož
toto je na hranici někde mezi neuvěřitelnou drzostí a normální
krádeží.Myslím,že tímto způsobem k Vám dorazí krize s velkým
předstihem před zbytkem republiky a Vy si budete moci užít ticho
prázdné dílny.
Je jen dobře,že se o tom takto diskutuje.

http://www.oleje.cz/forum/viewtopic.php ... c09e84c29e
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

No, také mi to nedalo a oslovil jsem jednoho borce s Audi A6 3,0TDI, o kterém vím, že do I.S.R. jezdí.Je to člověk, který je dá se říct, za vodou.Fakturu jsem sice neviděl, ale když je kontaktoval na výměnu oleje, při které se zároveň dělá diagnostika, byla mu sdělena cena mezi 15 - 20 000,-.Říkal, že neví přesně kolik platil, ale že to, co mu řekli, vždy dodrželi, a když byl problém nad rámec ceny tak vždy volali.Neví však na jaký jezdí olej.V jeho případě mě to ani nepřekvapuje.Jediné, co si pamatuje je 500,- za umytí, ale, že by to bylo dost, na něm nebylo znát.Já při větší zakázce jak auto, tak i jiný stroj myju zdarma.
Mám v záloze ještě jednoho borce a u něj uvidím i fakturu na to samé auto(Audi).Pak dám vědět, ale kopii jsem rozhodně nedám.
Já osobně nechci nijak škodit I.S.R, kdo chce platit za služby a servis víc než je zdrávo, tak ať platí, ale ať se potom nediví.
Pro Radim 28: Zajímalo by mě jestli jste opravdu o téhle ceně věděl, kterou budete platit?
Odpovědět