Motorky a o motorkách všeobecně

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Durex »

Tohle se opět nedá paušalizovat. Za těch 20 let,co sem za řidítkama,tak sem zažil už leccos. Je to vždy o lidech a je jedno,jakého jsou pohlaví nebo národnosti.

Nejlepší je,když narazíš na někoho,kdo taky jezdí na motorce,na kole atd a zrovna jede v autě. To jsou lidi,kteří jsou vycvičený a ví o tobě a když přijedeš,tak si nemají co dokazovat a spíš ti s malou,ale dobrou závistí uhnou a třeba pozdraví.

Uhnou se i kolikrát rodiny s dětma,protože z toho mají alespoň v tý fábii zábavu,že vykopneš nohu a že oni to už chápou,že je to poděkování a né gesto,že by si je chtěl vykopnout ze silnice - že to ale byla doba,než na to přišli ...

Na opačném konci jsou lidi,kteří tě buď nevidí (absolutně nesledují provoz za sebou) a nebo se ti nechtějí uhnout. Je jedno,zda je to fábie, bmw a nebo kamion. Často se mi stalo a nedávno i našim,že jeli v koloně v klidu,prootže ani s tou moto si nepomůžeš v předjíždění,protože není kam a tak rezignuješ a jedeš ve vláčku (což je absolutně pro mě to nejhorší a nejvíc nebezpečný) a najde se kamioňák,kterej se ti tam prostě musí nacpat a když už mu to předjíždění nevychází,tak tě začne vytlačovat ze silnice asi s tím,že ty seš malej a na krajnici se vlezeš ...

na opačném konci jsou i kamioňáci,kteří tě pustí kdykoliv to jde až sami málem sjedou ze silnice ...

Teď sem jel z Jihlavy a v jednom kopci byl předemnou kamion v pravým pruhu a jelikož už mu končil,tak přestože ani nedal blinkr,tak sem zablikal,aby se zařadil a nemusel zpomalit. Poděkoval, uhnul se a ještě ukázal,že mám před ním volno ...

Prostě já nemůžu házet všechny do jednoho pytle,protože mám moc známých mezi kamionama,kteří mají i moto. Znám dost holek,kteří na moto jezdí opravdu dobře i když na můj vkus by to šlo ještě polepšit a trochu porychlit - ale už teď nejsou rozhodně brzdou provozu

Taky sem byl několikrát svědkem nehod kamarádů a to jak zaviněných,tak i naprosto nezaviněných. Někdy si o to lidi přímo řikaj a kolikrát se ani vlastně nedivím,že ty v autech nemají motorkáře rádi. To třeba když si v autě,kolona a najednou přijede skupinka bajkerů a berou to zprava i zleva. To nasere i mě,protože se chceš někomu uhnout a v tý rychlosti sejmeš šulina,co líže tvoje pravý zrcátko ...

Nejhorší je ale chování řidičů v zimě,když jedeš na moto přes hory po sněhu a ostatní tě v autě musí předjet před zatáčkou,aby na to následně dupnul a vůbec mu nedojde,ža na tom ledu já brzdit nemůžu a jedu pomalu proto,že tu zatáčku musím projet konstantně,ale to se vás asi netýká :lol:

Taky je někdy dost blbý,když se vám snaží někdo za každou cenu uhnout a jede krajnicí a ten bordel vám pošle přímo pod pootevřený plexi,ale vy předjíždět prostě nechcete,protože tomu nevěříte a vyhodnotíte to jako risk.

taky je naprd,že v drtivé většině autař počítá s tím,že motorka okamžitě zmizí.Ale když někdo začíná a má třeba i tu šestistovku,tak ale víc jak 90 nepojede a ty rozjezdy jsou taky pomalejší a tak se drží nalepenej za prdelí a čeká,kdy bude moct předjet,ale už vůbec mu nedojde,že kdyby to ta holčina (nebo kluk) složila a nebo zazmatkoval,tak ani nestačí šlápnout na brzdu a prostě ho přejede.

Jsou prasata všude stejně tak,jako se najde všude dobrých lidí. Pak je skupina lidí,kteří prasata nejsou,ale jelikož si některé věci nedokážou představit a nikdy to nezažili,tak prasí taky,ale nevědomě ...

Třeba když jedete za autem a on si musí ostříknout sklo prostě teď a nedojde mu,že to jde všechno do očí,to vždycky předjedu a fakuju a ty lidi vůbec netuší proč a ještě se cejtí být napadení motorkářem. To platí i o vyhazování retek a popelu z okna přímo pod kapoty motorky ...

To je zase sloh :lol: Určitě sem na něco zapomněl,ale jde o to předvídat a myslet za ostatní a v hlavě neustále vidět krizové scénaře a podle toho jet. Je to dost náročný,ale jde to.

A na závěr sem vlastně ten největší pirát a prase já,protože ačkoliv nikomu nedělám nic špatného a jedu plynule a nikoho nebrzdím a ani nezpůsobuji krizové situace,tak podle předpisů to není ...

A na závěr: Když někoho dojedu a i když je třeba dvojitá plná a já jedu u čáry a vykukuju,tak nemusím chtít za každou cenu předjet,ale jen čtu provoz a hlavně silnici. Takže v tuto chvíli spousta autařů najede s autem k čáře asi s tím,že mě chtějí ochránit,ale já chci jen vidět dopředu,abych třeba netrefil díru,kterou za kufrem toho auta neuvidím a když pak jo,tak už s tím nic neudělám ... to taky spousta lidí nechápe ...
Naposledy upravil(a) Durex dne sob kvě 19, 2018 8:57, celkem upraveno 3 x.
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Durex »

Brembo píše:
Colommbo píše:Možná je to tak, že z auta mají strach/respekt, ale tohle je přece "jen" motorcykl, tedy dopravní prostředek jaksi neplnohodnotný a podle toho k němu (a k jeho řidiči) přistupují... Jiné auto je samotné (v jejich autě) může zabít, proto si dávají většího Bacha, zatímco motorka jim (tolik) neublíží a že to motorkář v naprosté většině případů tvrdě odskáče, si v tu chvíli (nebo vůbec nikdy) neuvědomí. Je to o myšlení lidí.
Tak toto bude zrejme pravda,pretože to čo si dovalia voči moto alebo osobáku u kamionu netestetuju.
S tím bych nesouhlasil,protože motorka letící přes 200 km/h to auto rozpůlí a jsou na kaši všichni ... Tím nijak neobhajuju tu rychlost - jen fyzikální fakt ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1854
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od BigBang »

myslíš takhle?

Obrázek
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Colommbo »

Durex píše:
Colommbo píše:...tohle je přece "jen" motorcykl...jim (tolik) neublíží...
S tím bych nesouhlasil,protože motorka letící přes 200 km/h to auto rozpůlí a jsou na kaši všichni ... Tím nijak neobhajuju tu rychlost - jen fyzikální fakt ...
Já vím, Jene, ONI SI TO (asi) MYSLÍ... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Jerry3 »

Honzo, netvrď mi, že ti nic neříká třeba takový fenomén, jako např. "červená Corsa".

Osobně si dovolím tvrdit, že dobrého či naopak špatného řidiče poznám už podle toho, jak sedí za volantem. A když za někým jedu po zatáčkovité trase, stačí mi pár prvních zatáček, abych hned věděl, s kým mám co do činění.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pedro »

Co je Cervena corsa? Ja snad nikdy v této barve nevidel...
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Jerry3 »

Červený Opel Corsa se ženskou za volantem :x
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pedro »

Hmm, fakt asi červenou nevidel. Toz s tim nemam problém.
Spise se syndromem Ochcavek, zejména 2 , 3 generace. Mam neco extra (sice se jich vsude povaluje miliony), tak "prostě jakoby" jsem NĚCO. Tudiz neberu ohledy na ostatní. A ten na ty motorce, nevim proc bych mem uhybat, at si taky pocka nebo jede az za mnou. Preci ho nebudu pouštět, kdyz ja s NĚČÍM tady jedu.
Ale to neplatí jen o moto.
Setkavam se s tim uz nekolik let. Driv to platilo i o Och 1.
Ty uz asi dostaly rozum, bo se blíží doba joungtimeru. Vyjma tuzingaru.
Vice do strehu mi daj i SUV Bavori, Medvedi. Bo v nich povetsinou 40kg pipina s tlf. A kdyz je auto jeste bily (tu barvu všeobecně nesnasim, jako ruzovou)...
Rovnez tak zmercim PL auto, zejména velke.
Taktéž osobaky s CH, A. Občas jsou bezohledni, mozna neumyslne. To se o PL rict neda.
A 99% kamionu. Casto jedu nalozeny auto i vozik, coz vidi. Po dalnici, okruhu, RS,... 85-90 tacho. Zkopce i do kopce, bo 1.8t Halda zvlada tunovou zátěž. A blikaj na mě, někteří i troubi.
Ps., jeden nas vozik ma (brzdeny uzit 800kg) 100km/h,druhy (nebr 550kg) 130.
Kdyz mam v aute 400kg a na kare 800,nepojedu jak magor.
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1749
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Jojo, bylo to velké štěstí. Kdybych nepřidal, šlo by to přímo na nohu. :)
A souhlas s Honzou, hasičák povinně!!
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pedro »

Hasicaky mam dva. Jeden 3/4 kg na sloupku dveří za ridicem, druhy 2kg pod nohama spolujezdce.
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1749
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

A tak to ma byt. Ja od toho co jezdím tak s sebou vozim 2kg v kufru :)
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Suru
Příspěvky: 35
Registrován: sob zář 23, 2017 16:47

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Suru »

Durex:
Skutečně díky za obsáhlé vysvětlení vztahu autař-motorkář v provozu. Sám motorkář nejsem, bo mi to rodiče v mládí jednoznačně zatrhli, stihnul jsem se kdysi jen lehce rozstřelit na pincku. Auta, techniku a rychlost mám rád, ale spoustu toho, co jsi popsal, jsem coby jen autař moc nedomýšlel.
Takže příště už snad jo.
Subaru Outback H6 3,6R 191 kW
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Hombre »

Je to tak ,jak píše Honza, například jetí za autem hlavně za dodávkou, přes osobák vidím, po čáře ,neznamená pokus o předjetí, ale čtení provozu. To auto uhýbá a řidič je pomalu nasrán, proč nepředjedu. Přeci echo že předjíždět budu, dávám blinkrem a ne najetím k čáře.
Pro srazové členy výsledek testů Jarova super pouštního speciálu. Motor doladěn, sání hříbek K&N ,jiné osazení volnoběžné a hlavní trysky, jiná jehla v šoupátku. Motor v pohodě s mým metrákem a plně loženýma brašnama si poradí dlouhý táhlý kopec na výtočenou čtyřku 95. S Jarou bude mít práci o 30 kg menší zátěží. Na pětku maximálka nezkušena, ale dle zpřevodování bude kolem 135( nebyla na to vhodná cesta)
Gumy přehozeny, doladěný tlak na váhu, tady hraje každá desetina tlaku na vlastností v zatáčkách.
Dá se říci,že mašina je na Rumunsko připravena, jen musí Jara trochu něco najet, aby si zvykl na jiné chování světového unikátu ze společné vývojové dílny.
Naposledy upravil(a) Hombre dne pon kvě 21, 2018 6:18, celkem upraveno 3 x.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Pitris »

Ano. Z tohoto slohu má Honza maxi jedničku :wink:
Hombre píše:....Gumy přehozeny, doladění tlak na váhu, tady hraje každá desetina tlaku na vlastností v zatáčkách....
Počkej :shock: Na tom se dá i zatáčet :?: :P
Ale klobouček před výrobcem, i před pilotem :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Motorky a o motorkách všeobecně

Příspěvek od Hombre »

Nyní již dá, již jsem ji sundal poserproužek.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Odpovědět