Barva na výfuk

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Matěj
Příspěvky: 180
Registrován: čtv zář 22, 2005 11:46

Barva na výfuk

Příspěvek od Matěj »

Dobrý večer,

chci natřít výfukové potrubí, původní nátěr poněkud zteřel a slézá.
Nemáte někdo dobrý tip na barvu ? ( nejlépe v pixle, ne ve spreji )

Taková ta stříbřenka na komíny, o které všichni víme, že se vždy oloupe není to, co hledám :-)

Děkuji

Matěj
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Barva na výfuk

Příspěvek od Pitris »

"Zteří, sleze a oloupe" se za čas každá barva.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Barva na výfuk

Příspěvek od Libor »

Tento problém jsem kdysi řesil na sportovním koncovém tlumiči. Původní barva slezla a tato část výfuku začala korodovat víc, než ostatní. Žádný dodatečný ochranný nástřik nevydržel (zinkový spray, komínová barva). Natrefil jsem na kluka, co dělal v nějaké firmě tady v Ově a když jsme se o tom bavili, řekl, že by mi mohl pomoci. Vyfuk opískoval a nanesl na něj nějaký drsný povlak šedé barvy (na pohled jako smirek). Nevím, jestli to napíšu úplně správně, ale mělo se jednat snad o "pohliníkování", či co. Nezkoumal jsem to blíž. Nicméně tato povrchová úprava přežila až do doby, když šel Civic do světa. Se sprayi či barvami, jak píše Pitris, moc pozitivní zkušenosti na výfucích tedy nemám.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Barva na výfuk

Příspěvek od jerome »

Ja používam zinkovo-hliníkový sprej a pohoda :wink:
Ak farbu v pixli tak Alkyton alebo Aluxal
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Barva na výfuk

Příspěvek od Jerry3 »

Libor píše:Vyfuk opískoval a nanesl na něj nějaký drsný povlak šedé barvy (na pohled jako smirek). Nevím, jestli to napíšu úplně správně, ale mělo se jednat snad o "pohliníkování", či co. Nezkoumal jsem to blíž.
Jedná se o technologii žárového nanášení kovů, obvykle hliníku a zinku. Výrobci aftermarketových výfuků jí obvykle kompenzují ošizenost samotného materiálu výfuku.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Barva na výfuk

Příspěvek od Jerry3 »

jerome píše:Ja používam zinkovo-hliníkový sprej a pohoda :wink:
Aby to mělo alespoň kousek šance na nějakou životnost, musí se jednat o aplikaci na tzv. studený výfuk. V případě horkého výfuku jde jen o vyhozené peníze. Zda se jedná o horký či naopak studený výfuk se snadno pozná podle toho, jak horké či jen vlažné vycházejí výfukové plyny z koncovky výfuku, a celé se to pak odvíjí od konstrukce výfukového traktu: adsorbční, rezonanční, kombinovaný...
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Barva na výfuk

Příspěvek od Libor »

Jerry3 píše:
Libor píše:Vyfuk opískoval a nanesl na něj nějaký drsný povlak šedé barvy (na pohled jako smirek). Nevím, jestli to napíšu úplně správně, ale mělo se jednat snad o "pohliníkování", či co. Nezkoumal jsem to blíž.
Jedná se o technologii žárového nanášení kovů, obvykle hliníku a zinku. Výrobci aftermarketových výfuků jí obvykle kompenzují ošizenost samotného materiálu výfuku.
Dík za info, to mi pomohlo :wink: Jdu googlit, protože kontakt na týpka už nemám a potřebuji dobře ošetřit rezavějící povrch výfuku na čtyřkolce :roll:
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Barva na výfuk

Příspěvek od Jerry3 »

No, žárové "stříkání" se používá hlavně na zatím nepoškozené, tj. nezkorodované povrchy. Nevím, zda ti to někdo dodatečně udělá na korozí již poškozeném povrchu.
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Barva na výfuk

Příspěvek od Libor »

Jerry3 píše:No, žárové "stříkání" se používá hlavně na zatím nepoškozené, tj. nezkorodované povrchy. Nevím, zda ti to někdo dodatečně udělá na korozí již poškozeném povrchu.
Psal jsem to už výše. Na Hondě mi to udělal, a to po předchozím opískování (již lehce rezivého) výfuku. Ochrana fungovala bez defektu 4 roky, pak jsem auto prodal. Vycházím tedy z toho, že pokud se výfuk opískuje až na zdravý matroš (na čtyřkolce nemám výfuk sežraný od rzi, jen povrchovou rez a hnusnou barvu), tak to bude fungovat. Viz čtyřletá zkušenost z předchozí aplikace. Sám jsem byl překvapen, jak to fungovalo.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Barva na výfuk

Příspěvek od Jerry3 »

Pokud je tomu tak, jak píšeš, pak by to mělo jít udělat s perspektivou slušné výdrže.
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Barva na výfuk

Příspěvek od Libor »

Jerry3 píše:Pokud je tomu tak, jak píšeš, pak by to mělo jít udělat s perspektivou slušné výdrže.
Mělo by, mohlo... Nicméně, dík za tip :wink:
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Barva na výfuk

Příspěvek od Durex »

Myslím,že v tomhle případě stejně asi moc neuspěješ. Jakmile to bude rozpálený a vlítneš s tím do bahna/vody (budeš brodit a pod.),tak na tom moc dlouho nic nevydrží ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Barva na výfuk

Příspěvek od Libor »

něco jsem k tomu našel, třeba tady:

http://www.svyp.cz/metalizace-sopovani-zinkovani/
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Odpovědět