nabíječka,tady baterií

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: nabíječka,tady baterií

Příspěvek od Libor »

Jerry3:
i tak díky :wink:
Našel jsem schůdné řešení, jak to poměřit v provozu. Nějakou dobu nad tím totiž uvažuji. Stačí koupit bluetooth diag "klíště" ELM 327, které se vloží do OBD zásuvky v autě. Prostřednictvím něj pak mj. vyčtu skryté údaje z palubní sítě. Mezi ně patří i popisované napětí a teplota chladící kapaliny (ach ty úspory), protože místo teploměru mám v autě jen stupidní modrou ikonu. Pak už postačí stáhnout do mobilu, nebo do Connectu, aplikaci Torgue a je to. "Problém" s řízeným dobíjením, nebo spíše nedobíjením, mě donutil si tu krabku koupit o kousek dříve. Fungovat by to mělo, kolega z HC to ozkoušel v Civicu.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: nabíječka,tady baterií

Příspěvek od Brembo »

ja mám toto,presnost je viac než solídna https://www.conrad.cz/tester-autobateri ... -v.k857400
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9841
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: nabíječka,tady baterií

Příspěvek od Colommbo »

Inteligentní systém dobíjení ve voze nemám, tož jej musím nahradit inteligentní nabíječkou a vlastním IQ. Akumulátor funguje bez problémů (aby taky ne, od května loňského roku), jezdím i delší trasy, ale je půlka zimy a tož jsem dnes vše zapojil, preventivně... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: nabíječka,tady baterií

Příspěvek od Brembo »

ten voltmeter sa niekedy zíde,stalo sa mi na Vectre,že to po naštartovaní dobíjalo,ale po cca 5 minutach už ani volt,a kontrolka veselo mlčala. Samozrejme,že auto nenaštartovalo po jazde. Keby som s tým išiel za autoelektrikárom,zmeral by napatie 13,7 V po naštartovaní a tak by sa dobíjanie javilo O.K. Veselé bolo,že alternátor pred tím nedobíjal,rozobrali sme ho,a uhlíky boli K.O. Vybrat alternátor bola tortura samovraha,montáž spat tiež a to všetko som absolvoval 2x za sebou. 2x bol už diodový mostík roztavený,tak som vymenil i regler,3 x by som už asi radšej vymontoval motor. Ani tá OBD vecička cez torque nie je zlá,len pomerne veselo cicia batériu mt.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: nabíječka,tady baterií

Příspěvek od Misojogi »

Brembo píše:ja mám toto,presnost je viac než solídna https://www.conrad.cz/tester-autobateri ... -v.k857400
z diskusie
Toto není žádný tester autobaterií, ale pouze a jen obyčejný voltmetr do cca 30 V. Z naměřeného napětí bez zátěže baterie nelze zjistit její stav. Pokud chcete zjistit stav baterie, musíte použít tester, který baterii zatíží proudem alespoň 100 A,
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: nabíječka,tady baterií

Příspěvek od Brembo »

Misojogi a teraz čo ? Ja som tam o zistovaní stavu batérie nič nepísal,len o stave nabitia a zistení napatia palubnej siete. Zátažový test ukáže len stav kapacity batérie a nie jej stav nabitia. Načo mi bude batéria,ktorá dá 800 A ale napatie má len 10 V ?
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: nabíječka,tady baterií

Příspěvek od skodovkar »

Zakoupil jsem si tuto udržovací nabíječku http://www.extol.cz/naradi/rucni-naradi ... ky/417302/ návod http://www.extol.cz/media/manuals/417302.pdf .
Protože:
1. Malý nabíjecí proud
2. Sama nabíjí v určitém intervalu
3. Nic se nenastavuje (po výpadku proudu sama opět funguje)
4. Je velice levná
5. Nevybíjí baterii (neprodukuje zbytečné teplo)

Mám ji několik týdnů pořád zapojenou a zatím mohu jen doporučit!
torro
Příspěvky: 583
Registrován: ned led 15, 2017 19:19

Re: nabíječka,tady baterií

Příspěvek od torro »

Obyčejný, jednoduchý měkký zdroj DC napětí. Zkus změřit kolik to dává naprázdno. Bude to vysoko nad 14 V. Pak změř baterii a potom ještě jednou po připojení baterie. Napětí bude stejné. Ono ho totiž, díky měkkému zdroji určuje baterie. Není to vhodné k nabíjení, jen k eliminaci samovybíjení, popřípadě těch několik mV, co si vezme elektronika spícího auta.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: nabíječka,tady baterií

Příspěvek od Jerry3 »

Podle návodu to však vypadá na něco mnohem sofistikovanějšího.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: nabíječka,tady baterií

Příspěvek od skodovkar »

torro píše:... Zkus změřit kolik to dává naprázdno. Bude to vysoko nad 14 V. Pak změř baterii a potom ještě jednou po připojení baterie. Napětí bude stejné. Ono ho totiž, díky měkkému zdroji určuje baterie. Není to vhodné k nabíjení, jen k eliminaci samovybíjení, popřípadě těch několik mV, co si vezme elektronika spícího auta.
Je to jen a pouze udržovačka, baterii to nedobíjelo (má to diodu) při 13,36V, ale měřil jsem to jen jednou. Akumulátor mám vyndaný z auta a okolí mám obložené plechem, jinak bych neměl klidné spaní.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: nabíječka,tady baterií

Příspěvek od skodovkar »

Tak jsem naměřil 13,14V na svorkách, výstup max 13,2V podle štítku výrobce.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: nabíječka,tady baterií

Příspěvek od Jerry3 »

Můj odhad byl tedy správný: jedná se sofistikovaný bazmek.
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Re: nabíječka,tady baterií

Příspěvek od ka-spel »

Mohl lehce přihodit a koupit tu v Lidlu. Funguje perfektně a ještě i dovede nabít.
byloObrázek
je Obrázek
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: nabíječka,tady baterií

Příspěvek od skodovkar »

Z Lidlu mám nabíječku asi 5 let, je fajn, ale udržovací proud je příliš veliký, navíc celkem dost hřeje.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: nabíječka,tady baterií

Příspěvek od skodovkar »

A když už nepůjde nastartovat https://www.youtube.com/watch?v=G52CO5HRk5Y :mrgreen:
Odpovědět