Zase všetcí spíte..?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Libor »

bloke:
Je to od nějakého číňana, předloni jsem dal tímhle dolů 3.5 kila. Ano, se zeleninou jsem dají dělat zázraky a podle tabulek jsem se kupodivu nedostal i s tréninky a touto stravou do kalorického deficitu. Možná pomohly i BCCA (ochrana svalů).
Teď bude 6 jídel denně, 250 gr masa, bulgur, rýže, kuskus, brambory, zelenina, prostě zdravější stravování. Kupodivu to vychází na brutální porce, víc jídla, než před tím.
De facto zdravým obžérstvím se shazuje (neukládá do tuků, bo si tělo nemusí ukládat do zásob). Ale to asi znáš.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Pedro »

Na spani nejlepší unava. Z prace. Chodim po 21h,vstávám v 6.
7-9 h chrnim. Kdyz muzu, i 10. Non stop.
Jedina vyhoda zimy. Tma, kterou mam rad. I nejen pro spani...
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od bloke »

Libor> tak nemusel si týždeň jesť len kadejaké hlávkové, rukolové šaláty, čínske kapusty a podobné „trávy“? To je pre mňa des keď vidím, že sa nimi ťažiskovo stravujú niektoré ženy, však to nemá ani energetickú hodnotu, a obvykle ani chuť. BCCA nepoznám, google vyhodil nejaké BCAA kulturistické prášky, napríklad z (pre) labradorov :lol:.
To už je cez 15 rokov, kedy som sa o podobné trocha zaujímal, dnes už žiadne posilovne - akosi to v súčasnosti nesedí mojim kĺbom, šlachám a ani by sa mi do nich už nepozdávalo chodiť celkovo.
Obžerstvom k chudnutiu, obvykle funguje len zároveň s pravidelným športovaním, či aspoň iným nadpriemerným energetickým výdajom (oproti štandardu kancelárskeho zamestnanca). Ak nie je niekto metabolický šťastlivec. Inak mi išlo do tuku.

Pedro> s únavou pravda, no keď od nej človek neplánovane zaspí medzi 18-21h a potom sa po polhodine-hodine zobudí (aby neprespal volný čas až do rána), býva problém prirodzene zaspať napr pred 02-03h.
A ešte kombinácie na rôzne šialené smeny, ktoré tu boli popísané...
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od lefort »

BCCA taky neznám a BCAA je nějaké sypání pro kulturisty :-D
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Libor »

bloke:
ano, BCAA, spletl jsem se, jen se podívej, kolik bylo hodin, když jsem to psal, gaučing večer u TV dělá své :D
Není to sypačka, jsou to aminokyseliny, které obsahuje mj. i dobré maso, jenže to já nemohl, když jsem se cpal tou zeleninou. Kupoval jsem všelijakou zeleninu, která se v obchoďáku naskytla, zkusil jsem snad všechno, brekeke. Ale účel to splnilo, něco málo přes kilo tuků za týden je fajn. Pokud vezmeš, že nejsi v kalorickém deficitu, který lehce balancoval pod ideálem, ale lehce, není problém. Deficit a navíc dlouhodobý být nemůže, bo pak nepálíš tuky, ale svalovinu. A pro sichr, aby k tomu náhodou nedošlo, tak jsem přidal i ty aminokyseliny (ty beru, když jedu na dlouhý cyklovýlet, nebo jdu běhat delší trasy).
Co se týče kloubů, to není ani u mě taky nějak extra. Jsem dva roky po operaci ramene (syndrom přetíženého ramene, akromioplastika), naštěstí to dali ve fakultce do cajku. Klouby jako takové zasypávám doplňky stravy - teď "žeru" koňskou výživu Alavis extra silný, jako prevenci proti opotřebení při běhu, dřepech a mrtvých tazích. Fitko mám třikrát týdně, do toho další aktivity, a že jich pořád ještě je... :roll:
Jinak máš pravdu, když se hýbeš a stačí fakt jen rekreačně musíš docela dost jíst, aby si tělo neukládalo. Myslím si ale, že i normální člověk musí jíst pravidelně, jinak se to bude vyvíjet stejně. Genetický šťastlivec Bohu žel nejsem, všechno musím vydřít. Nebýt toho, že se v práci hecujem, což je v době krize potřeba, asi bych měl těch kil mnohem víc...

Se spaním mám problémy, když mám těch nočních do 20 ročně. A asi ze mě za pár let bude dědek, co večer, resp. v noci čučí z okna. A je to rok od roku horší :|
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od bloke »

Pomleté kone, labradory v prášku = pestrá exotická kuchyňa, takmer žiaden živočích neostane bez úžitku :mrgreen:. Tak určite sú OK tieto doplnky na vela účelov, keď si vieš vybrať vhodné (a zároveň aby nešlo o predražené takmer placebo), no už sa v nich dávno nevyznám, ani BCAA mi bez gogla nič nehovorilo. Na kĺby by sa všeobecne niečo zišlo, pozerám však, že Alavis predávajú tiež len v konských porciách, do trištvrte kila za vyše 40 EUR, a to by bolo za prvotné vyskúšanie celkom dosť.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Libor »

bloke:
jj, mám zákaz vstupu do ZOO, u jeho dveří je WANTED s mou fotkou :D Ber tak, že když jsem to propočítával na měsíc, tak jídlo kolem 3.500 Kč, dopňky (BCAA, 80% protein, minerály a vitamíny, kůra Alavisu na měsíc) mě vyjdou asi na litr. Maso kupuji na jatkách, což dost člověk dost ušetří. Problém je, že to co jím já, doma moc nechtějí jíst Ti druzí :) Takže se vaří dva druhy jídel, což je diskomfort jak prase.
Co se týče Alavisu, jediný, který opravdu k něčemu je je tento:

https://www.fitpower.cz/komplexni-smesi ... gIbzPD_BwE

A klouby - Ťuk, ťuk... nebolí
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Pitris »

lefort píše:BCCA taky neznám a BCAA je nějaké sypání pro kulturisty :-D
Tak toto jde mimo mě. Já jenom ABBA :mrgreen: Beru GS Condro, a občas Celaskon. Ale výživu nebo proteiny v prášku :?: Nee :!: Nejlepší prášek je flákota vyzrálýho hovězího, pečený žebra nebo brambory přepasírovaný přes prase :) Anebo svíčková.... A zapít pivem. A i tak jde hubnout 8)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Libor »

Pitrisi:
Předsedo, můj výživový přístup už je za hranou běžného strávníka ;-) Abych shazoval pomalu jen tuky a nedošlo k jojo efectu, musím mít vyvážená makra (poměr T+S+B) a přisun bílkovin nedosáhnu ničím jiným než mléčnymi výrobky, masem a zmiňovaným proteinem. Pokud by nebyl, musel bych vypít litry mléka a stovky gramů jogurtu a nebo sníst 2 kila masa denně, a to nedám :-)
Ale to už tu offtopicuji.
Jinak souhlas, maso je maso, veganství bych nezvládl. Dnes si dám první pivko po 9 dnech, už ať je po večeři :-)
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Pitris »

Libor píše:....poměr T+S+B....
Matematika mě nikdy nebavila :mrgreen:
A mlíko ? Můžu, a hodně, ale ne kyselý. A sýry můžu jakékoliv - měkké, tvrdé, zrající, pivní....

Ale že je tu výživová poradna :?: :)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Libor »

Tuky+sacharidy+bílkoviny.
Problém u toho mléka je, že někteří po něm vytvářejí nebezpečné plyny (třeba já) a nízkotučné sýry mi nejedou - takové tvarůžky jsou ale TOP (tavené nee).
Oil-food poradna :-)
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od lefort »

Doporučuji si nejdřív zjistit, kolik toho aminokyselinového zázraku dokáže tělo vstřebat. Další věcí je výrazně zvýšená zátěž ledvin.
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Pitris »

Libor píše:....takové tvarůžky jsou ale TOP....
Smažené :wink: Holomócké :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2259
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od tonny »

Libore, jdeš na to moc vědecky a to není také dobré. I žaludek musí odpočívat a když ho tolikrát deně trápíš, tak možná budeš spokojen s váhou ale s bonusem navíc za pár let. Bohužel málo kdo si může každý den vařit zdravější jídlo. Stačí jíst více syrové zeleniny místo přílohy.

Určitě se s nikým nebudu dohadovat o výživě. Je to každého věc. Jen dodám, že podle západní filozofie se říká: Ráno se najez, oběd se rozděl s přítelem a večeři dej nepříteli. A východní: Ráno si dej maximálně zředěný ovocný šťávy, na oběd ovoce a večer se najez. A proč? Protože se ráno najíst a jít pracovat je největší nesmysl. Ale my to přežijem!

Američtí vědci zjistili, že lidé věří tomu, co zjistili američtí vědci.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Jerry3 »

:wink: :lol:
Odpovědět