Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Bumblebee
Příspěvky: 5
Registrován: stř led 10, 2018 13:20

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od Bumblebee »

Diky za rychlu odpoved. Na dialnicu nemusim, mozem si spravit 5h vylet, myslim ze Civic bude na okreskach medzi dedinami zabavny aj v 80ke. Predpokladam ze po prvej vymene uz mozem dialnicu tocit jedna radost.

ad Vcasna vymena - staci menit kazdych 15tis? Budem jazdit 70% mesto a okolie a 30 dialnice.

Diky
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27484
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od Pitris »

Po dvou třech tisících kilometrech se už dá blbnout :twisted: ale trvalý plný výkon bych ještě počkal.
A co jde o výměny oleje - 15tkm se dá když by delší klidné jízdy. Pokud kratší nebo ostřejší, měnil bych po max. 10-ti tkm bo neprohřátý motor = víc paliva v oleji a "race"jízdy = zvýšená oxidace oleje....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Bumblebee
Příspěvky: 5
Registrován: stř led 10, 2018 13:20

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od Bumblebee »

A pokial mi dealer nedovoli iny/svoj olej, mam ist k inemu dealerovi, ci to robit niekde u znameho bez zapisu do servisky a chodit k dealerovi len na predpisane prehliadky :twisted:
Este som sa nepytal, takze len predbezna otazka.
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od Libor »

Jsou Honda servisy, kde liji striktně 0W20 ACEA A5 a nechtějí o alternativním, i když rovněž doporučeném (0W30, 5W30 ACEA A3) ani slyšet, a platí to i naopak. V servise, kde chodím naštěstí lijí 0 i 5W30 a povoluji i vlastni olej. Je to servis od servisu. Za zeptání (zavolaní) do konkrétního servisu nic nedáš.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
chinin
Příspěvky: 63
Registrován: sob bře 03, 2018 11:16

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od chinin »

Libor píše:Když tedy budu měnit po cca 2.000 km motorový olej, jaký konkrétně typ oleje (výrobce Motul), bys doporučil? Když jsem prohlížel stránky Motulu, našel jsem tam jen jeden olej splňující API i ACEA současně, z čehož jsem trochu rozkolejený... Jezdím hlavně do práce - tj. trasa 10 km tam a pak 10 km zpět, na nákupy a do školky cca 5 km tam a zpět, jednou, dvakrát měsíčně hory, jednou ročně delší dovča. Najezdím cca 10.000 km ročně, možná o dva tisíce více.
Pitris píše:To jak zajíždíš motor a jak se k tomu chováš je dobře :wink: Já bych někdy v 2-3 tkm nalil třeba Sunoco 5w40, nechal ho tam do těch 10-ti tkm a pak na ty Tvé jízdní podmínky dobře použitelnou SAE 5w40 - Motul X-CESS. To že je API SN nevadí - je to lepší než SM. (A paradoxně lepší než SM je i SL, ale to by bylo nadlouho) a nebál bych se tam dát i - a taky dobře použitelnou 5w30 a třeba Trident či Valvoline.
A pak měň po roce :wink: (Je fakt že i Motul má SAE 5w30, ale to je olej přednostně pro DPF. Nebo 300V).
Zdravím jsem tu zcela nový ,tím pádem nějak nemám čím přispět ,proto jen skromný dotaz : byl tu doporučován na "záběh" olej Sunoco 5w40 ,napadlo mě se zeptat zda něco brání u tohoto oleje už zůstat ,nebo proč přesně by bylo lepší přejít poté např. na doporučovaný MOTUL. Mám první (novou) Hondu o které je toto vlákno tedy benz.1.5 iVTEC. předtím starší toyota. Jmenovaný Sunoco mi tak nějak padl do oka - jezdím bohužel většinou krátké trasy do 10 km tedy převážně na studený motor a tento olej by k tomu zdáse mohl být vhodný ,i cena je velice milá tak mě to zajímá. Jen na okraj zatím najeto jen asi 1500 km. ale ustálená prům.spotř. dle pal. p.c. 6.1/100 , asi těžká noha .tuhá zima ,nebo jsem chytnul horší motor :( než zdejší štastlivec co dosahuje 5,5 ! I tak jsem ale za motor Honda rád ,jediná jiná (pro mě přijatelná) alternativa před koupí byla motor Mivec 1,6 samozř. benzín od Mitsub. konkrétně vůz ASX.

PS. auta - po předchozích zkušenostech už jedině Japan a Honda asi the best. :wink: "koncern" ani náhodou a škoda simply never. :mrgren:

A málem jsem zapoměl poděkovat za případnou odp. a hlavně pozdravit všechny šťastné majitele u nás téměř "neprodávaných" japan značek jako: Honda ,Mitsub. Subaru atd...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27484
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od Pitris »

U toho Sunoca Gold 5w40 klidně zůstat můžeš - je vhodné (a nejen hodnotou TBN) na krátké jízdy - předpoklad je ale výměny do 10-ti tkm*), ale do toho motoru, kde je povoleno i 0w20 :( bych na převážně krátké popojížďky po záběhu volil asi 0w30, 5w30 nebo 0w40. A raději s ACEA A3 :wink:
A třeba ten zde ve vlákně zmiňovaný Motul 0w30 nebo Mobil1 0w40.
*) Ne kvůli oleji, ale kvůli motoru. Ani sebelepší olej nevydrží přejíždění....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od Libor »

Ahoj,

já Tě "uklidním". Dlouhodobá spotřeba PHM u mého HR-V za poslední dva roky je 6.06 l/100 km. Těch 5.5 bylo ještě v době, kdy jsem motor zajížděl a moc nevytáčel. I tak si myslím, že s ohledem na převahu krátkých tras, je spotřeba skvělá

https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 12070.html

Jinak volba oleje Sunoco není určitě špatná a pokud prolouskáš celé vlákno, dozvíš se, že důvod proč (ne) použít olej SAE .W40 ničím objektivním podložen není. Je to jen (ne) doporučení výrobce motoru (konkrétního servisu). Já to zřejmě risknu, a proto jsem vybíral olej, který je parametry blízko k doporučeným. Jak píše Pitris ;-)
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
chinin
Příspěvky: 63
Registrován: sob bře 03, 2018 11:16

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od chinin »

wow tak bleskovou reakci jsem nečekal - Díky
2- Pitris - asi dobře že jsem se zeptal ,žil jsem tak nějak v domění (asi jsem to někde blbě vyčetl) ,že ten Sunoco Gold 5w40 je ACEA A3 . Celkově mi zaimponoval že je levný a ne moc profláknutý z toho plyne ,že se ho snad nebude snažit nějaké hovado hned Pajcovat ,je celkem sehnatelný atd... Interval výměny 10 000 km zvlášť při nutných krátkých trasách je tak nějak od samého začátku daný a přetahovat ho nemám v úmyslu ani kdybych si pod to auto měl lehnout osobně. Ale pokud je po odjetí těch prvních 10 000 km vhodnější třeba jmenovaný 5w30 od Motulu tak si dám rozhodně poradit. To je taky důvod proč tu okouním , když nevím zeptám se znalejších :D
chinin
Příspěvky: 63
Registrován: sob bře 03, 2018 11:16

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od chinin »

2-Libor
tak ta spotřeba kolem 6ti asi na velikost toho auta je DOBRÁ - ne li výborná ,ale znáš to pokud má někdo lepší vrtá to jednomu v palici .Zvažoval jsem ,že daný rozdíl 0.6 l. může být způsoben např. delšími trasami ,zapnutým eco režimem ,vypnutou klimou ,benálem s vyšším okt. numerem , nebo prostě již jmenovanou těžší hnátou na pedálu a to asi ve jm. pořadí ,samozřejmě jezdit hrubě pod otáčky podle nesmyslných zelených šipeček mě to stejně nepřinutilo. Protože jsi však psal že ani ty si nijak nepotrpíš na podtáčení napadlo mě že to může být i kus od kusu rozdíl v samotném motoru. Pokud ale už dál běžně jezdíš za 6l. tak už nějak nemám moc co řešit a tobě samosebou mohu jen poděkovat za upřímnou informaci. Taky samo poblahopřát :wink: a to nám oběma ,páč moje bývalá (menší) toyota jezdila celá léta za průměrných 8l./100
Naposledy upravil(a) chinin dne sob bře 03, 2018 14:48, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27484
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od Pitris »

to chinin: Však ano - Sunoco Synturo Gold 5w40 je ACEA A3 :wink:
Já to "raději s A3" vztáhl v minulém příspěvku k těm dalším SAE třídám co jsem psal, bo v 0w30 a 5w30 může být jak ACEA A3, tak i ACEA A1 nebo A5. A A3 raději proto že normální (nesnížená) HTHS viskozita. Když vybereš olej ať už 0w30, 5w30, 0w40 nebo 5w40 s A3 a budeš měnit do 10-ti tkm, tak bude dobře v motoru :wink: A třeba to Sunoco, Mobil1 nebo Motul, anebo taky Yacco, Penrite, Shell, Valvoline, Mogul, Q8, Gulf, Ravenol, Millers, Trident....
Jinak já s Civicem 1.5 VTEC 6.gen. jezdil s ročním průměrem 6,4/100, a nyní s Accordem 2.0 i-VTEC za 7,4/100. Převážně město. A to to moc nešetřím :twisted:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
chinin
Příspěvky: 63
Registrován: sob bře 03, 2018 11:16

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od chinin »

Pitris píše:to chinin: Však ano - Sunoco Synturo Gold 5w40 je ACEA A3 :wink:
Já to "raději s A3" vztáhl v minulém příspěvku k těm dalším SAE třídám co jsem psal, bo v 0w30 a 5w30 může být jak ACEA A3, tak i ACEA A1 nebo A5. A A3 raději proto že normální (nesnížená) HTHS viskozita. Když vybereš olej ať už 0w30, 5w30, 0w40 nebo 5w40 s A3 a budeš měnit do 10-ti tkm, tak bude dobře v motoru :wink: A třeba to Sunoco, Mobil1 nebo Motul, anebo taky Yacco, Penrite, Shell, Valvoline, Mogul, Q8, Gulf, Millers, Trident....
Jo ták tak to jo ,já lopata to jen z napsaného zdělení blbě pochopil . Takže lze i to Sunoco Synturo ... neznal jsem ten olej ale to stejně tak ani nic od Motulu nepochybuji že obě zn. budou OK. Zda 5w 30 bo 5w 40 a značku už si nějak rozhodnu, každopádně ACEA A3 se budu držet. Thanks
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od Libor »

chinin:
Není vůbec zač ;-) Jednou jsem zkusil odjet jednu nádrž paliva na ECON a po pravdě nic se nedělo. Trošku to otupí výkon klimatizace a lehce upraví palivou mapu, tedy nic oč bych trvale stál. Jednou za čas to zapnu, abych otestoval funkčnost tlačítka a systému :-) SS systém nepoužívám, proč to nedělat je tu celé vlákno. Takže výsledná spotřeba paliva je úplně v mé dikci, bez eko kur.ítek.
Ano, nejezdím defenzivně, splývám s davem, někdy si zablbnu, otáčky u hodnoty 7.000 mám moc rád, proto taky Honda. I proto si myslím, že tenhle motor inženýři neodflákli. Ber navíc i to, že letní pneu mám 225, místo prvovýrobých 215 a spotřeba PHM je i tak solidní.
A spotřeba po okrskách s hodnotou kolem 5l i pod, není utopie ;-) Na tu výšku auta o.k. Palubní počítač mi "lže" mezi 0.1-0.2 l/100 km, což jde.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27484
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od Pitris »

Jen ještě doplním, že u některých olejů je uvedeno ACEA A3 i C3. Dá se, ale C3 je přednostně pro DPF; RADĚJI olej s jen A3 (bude tam i B3 nebo B4 - to nevadí). A třeba....
Mobil 1 0w40 http://www.oleje.cz/p/mobil-1-new-life-0w-40-5-l--19375
Penrite 0w30 http://www.penriteoil.cz/oleje-pro-auto ... 0-0w-30-5l
Trident 5w30 http://www.millersoils.cz/trident-5w30
Ravenol 5w40 https://www.olejacek.cz/ravenol-vsi-5w- ... 74732.html
Yacco https://www.znackoveoleje.cz/Yacco-c82_0_1.htm
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
chinin
Příspěvky: 63
Registrován: sob bře 03, 2018 11:16

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od chinin »

Jo myslím že i navzdory množství OIL info. se díky vám začínám trochu chytat. Jinak ještě má osobní úvaha o spotřebě: rozdíl kolem 1l nebo 2l /100 je samozřejmě z hlediska čistě finančního téměř zanedbatelný a nemá smysl kvůli tomu přemýšlet o naftě ,1litr. turbo benálech a jiných prasečinách. Nižší spotřeba je sama o sobě pěkná věc ale já ji zvažoval spíše z hlediska tech. možností a stavu daného motoru. Dále musím přiznat že jsem zatím neokusil otáčky nad 3.5 tis. takže vlastně doteď neznám výhody Honda motorů. :lol: Taky musím potvrdit že po krátkém svezení s novým ale už zajetým 2,0l boxerem subaru můžu jen uznat : táhne nějak líp a to už od dolní polovice ,spotřeba i vzhledem k velikosti Forestru je samo už jiná ,ale má to vážně cenu řešit ?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27484
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od Pitris »

Já taky tu spotřebu nehlídám - jen počítám. A hlavně kvůli technickému stavu motoru bo se na (zvýšené) spotřebě dá ledacos poznat. A ba, nad 5-ti t.ot. je projev motoru :wink: :twisted: Ten VTEC má něco do sebe :wink:

Už najeto 1500km, už se občas k těm 5-ti t.ot. na chvilku podívat můžeš - když bude prohřáto, a tak za 500km bych ten olej z fabriky vyměnil. Teď po zimě v poho i 5w. Pak +- za 8tkm a pak po těch 10-ti :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět