Lambda sonda

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

jarson

Re: Lambda sonda

Příspěvek od jarson »

Colommbo píše:
Pitris píše: ...nebo zkusit něco přímo k tomu určené.
Dnes jsem to nalil do nádrže... Tedy ne že bych si od toho něco zvlášť sliboval a zkoumat katy (4x), lambdy (4x) ani výfuk nebudu, výsledek je mi tak nějak jedno... :P
zdar Colombo,
cisto zo zvedavosti, mas uz nejaku spätnu väzbu z tvojho pokusu ?
Asi si predtym nemeral nejake veci, ktore by sa dali nasledne porovnat?
napr. skocit na emisie pred a po, alebo natocit sonde "EKG" pred a po.... aby sa vedelo ci to malo nejaky ucinok alebo nie.
Tak nejak ma to zaujma a zda sa ze si jediny, kto sa k pokusu odhodlal :)
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Colommbo »

jarson: Ahoj! Ano, je to přesně, jak píšeš - neměřil jsem nic před ani po aplikaci, ujel jsem s přípravkem v nádrži cca 1500km (necelé dvě nádrže, tři balení přípravku), subjektivně jsem žádné změny nezaznamenal a objektivně to posoudit nemohu. Jak už jsem psal, vpodstatě jsem od toho nic nečekal, prostě jsem to udělal, občas se mi něco takového přihodí... :oops:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
jarson1

Re: Lambda sonda

Příspěvek od jarson1 »

no to je ale večna skoda ....
prinajhorsom si mohol ludsvu aspon sdelit Cimrmanovské "tudy ne prátelé" :?
dalsieho dobrovolnika sa nemusime dockat... :|
jarod72pm

Re: Lambda sonda

Příspěvek od jarod72pm »

Trochu opráším téma :
co si myslíte nebo je tu někdo kdo rozumí tomu průběhu sond zda jsou ještě funkční ?
Obrázek
jarod72pm

Re: Lambda sonda

Příspěvek od jarod72pm »

Už to vím - stejné hodnoty před a za katem znamená že je kat po smrti . :cry:
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2258
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Lambda sonda

Příspěvek od tonny »

Tak jsem měl dnes docela štěstí. Měnil jsem před garáží druhou lambdu na Toyota Yaris 1.0 rv 2001. První šla bez problému, druhá jen kousek (1/6 otáčky) a zatuhla. Dnes jsem byl nachystaný s prodloužením na klíč, zahřál jsem motor/potrubí (někde jsem četl, že se to má) a v podstatě jsem ji vyrval ze závitu, který zůstal ve výfukovém potrubí. Naštěstí u balení sondy Denso byl obrázek s utahovacím momentem a závitem M18x1,5. Zajel jsem do krámu, kde závitník (1+2) měli (450,-czk), tak jsem si oddechl. Ten se nechtěl chytnout, musel jsem na vozidle v tunelu podlahy matku na potrubí vyčistit ulomeným pilníkem na řetěz motorvé pily, pak už se chytil. Na čtyřhran závitníku pasoval před týdnem koupený ráčnový očkový klíč, jinak bych neměl šanci na voze závit vyřezat. Tak se mi dlouho nepoštěstilo se rychle vypořádat nepřipravenému s problémy a manželka může ráno jet do práce.
Navíc jsme se sousedem dnes udili v nové udírně, já poprvé nakládal maso na soli s česnekem a dopadlo to skvěle, dokonce jsem si ani opičku nedonesl včil domů. Jen jsem si dnes zapomněl podat sportku a už je pár minut druhej den. Mohl jsem se rejpat v mustangu 1965. Připadal jsem si jak v "Jáchyme, hoď ho do stroje".
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Pitris »

tonny píše:Tak jsem měl dnes docela štěstí. Měnil jsem před garáží druhou lambdu na Toyota Yaris 1.0 rv 2001. První šla bez problému, druhá jen kousek (1/6 otáčky) a zatuhla....Tak se mi dlouho nepoštěstilo se rychle vypořádat nepřipravenému s problémy....
Měl sis podat sportku Obrázek
A když se dívám na čas příspěvku a že si "dnes" měnil, tak seš rychlej jako Speedy Gonzalez Obrázek
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
tomvm
Příspěvky: 201
Registrován: úte črc 21, 2009 9:34

Lambda sonda

Příspěvek od tomvm »

Ahoj, odchazi mi lambda na fabii a chtel bych se zeptat na neoriginalni lambdy. Zaslechl jsem ze kdyz nedam origo tak muze davat jine hodnoty a nemusi spravne fungovat. Nemate s tim nekdo zkusenosti ? Jde o to ze origo stoji 3000kc a neorigo od ngk ktera si myslim ze by mohla fungovat stoji polovic.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Lambda sonda

Příspěvek od Jerry3 »

Pokud jde o adekvátní náhradu originálního=předraženého ND, nenastává problém. A jestli chceš skutečnou kvalitu, hledej u Denso! :wink:
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Lambda sonda

Příspěvek od NOVON »

Jj,Denso jsem ted daval nekolikrat a v pohode.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Odpovědět