Výměna oleje

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Výměna oleje

Příspěvek od Misojogi »

Cena výměny oleje v motoru je 400,-Kč.
to je cca 15€
je to sice viac ako moja predstava, ale urcite je to prijemne prist si kupit a hned aj olej vymenit
Ja zial musim pockat az bude pobocka v BA (nepojdem kvoli oleju do Brna)
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Jerry3 »

Hele, Mišo, ač s tímto obchodem nejsem nijak spojen, tak tě mohu ujistit, že taková pobočka, kde by sis mohl dát vyměnit olej, na Slovensku nikdy nebude. A už vůbec ne za peníze, které si ty představuješ!
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Jezevcik »

Lubos.T píše:Cena výměny je 400,-Kč.
Misojogi píše:to je cca 15€
je to sice viac ako moja predstava
Tak si vezmi stopky, spočítej potřebné "člověkominuty", všechny úkony, likvidaci odpadu, energie, potřebné rozličné dílenské vybavení a zjistíš, že cena je velmi lidová.
Mám dva důvody, proč bych i přesto podobnou službu nevyužil: stále mne to baví, to za prvé a nikdo to pochopitelně nenechá na heveru vykapávat celé odpoledne.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1741
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Výměna oleje

Příspěvek od kornel »

..bol som už nútený urobiť servis (výmenu oleja s filtrom) na mojom vozidle, mimo moje tradičné možnosti, kde si to štandardne vykonávam sám.
Riešil som to v BA v už "misojogim" spomenutým OIL PARTNERovi.. a to len čisto z dôvodu, že nemajú najmenší problém s tým, ak je zákazník celý čas priamo pri vozidle a díva sa im na ruky.
Čistá cena práce za výmenu vlastného oleja 35e + 7e likvidácia starého oleja.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Pitris »

Kujva Ty voe :? dvaačtyřicet éček jen za výměnu a že jim tam ten starý oil můžeš nechat....:? :roll:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Jezevcik »

Chlapi, i to je dobré a v normě slušnosti. Vy asi zapomínáte, že to může dopadnout, jako v jednom příspěvku z roku 2009 :D
Radim 28 píše:Dobrý den, chtěl bych se zeptat na běžnou nebo optimální cenu výměny oleje.Byl jsem s Passatem 2.0 Tdi 103 kW rok výr.2008 na výměně oleje I.S.R v Průhonicích u D1 za výměnu oleje a filtru mi naúčtovali 16 300,- auto je v garanci, před tím jsem byl na Jarově, kde jsem auto kupoval, tam jsem první výměnu a prohlídku platil 14 700,-.Když se mi moc takovou častku platit nechtělo bylo mi řečeno drahé auto, drahý servis a kor, když je auto v garanci, že potom to prý bude levnější.Přitom ta kvalita práce oproti jinému servisu si myslím, že je srovnatelná.Když jsem doma vytáhl měrku tak je olej úplně na spodní hranici.Počítali mi Shell 5W-30 5l za 6 500,-, filtr za 2 855,- spotřební materiál 1 633,- a za práci zbytek.Je to vůbec možné? aby práce stála cca 7 000,-?To tam maká premiér, že mají takové ceny?Sice nejsem člověk, který by na to neměl, ale tohle se mi zdá hodně ujeté.Tam už nikdy nepojedu.Poraďte, prosím, kde v Praze či okolí seženu slušný autorizovaný servis, kde mě nenatáhnou.Předem Vám všem děkuji.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1741
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Výměna oleje

Příspěvek od kornel »

Pitris píše:Kujva Ty voe :? dvaačtyřicet éček jen za výměnu a že jim tam ten starý oil můžeš nechat....:? :roll:
no je to celkom pálka :D .. ale ako núdzové riešenie (nemienim preťahovať výmenu oleja ani o 500km od pôvodného nastaveného plánu) sa to dá akceptovať.. Ja som hlavne potreboval mať spravené presne to čo som potreboval, ako som to potreboval (dal som nejakú tu požiadavku ako si čo predstavujem, aby bolo presne urobené) a hlavne byť pri tom.. a tam mi bolo plne vyhovené a naviac s výborným prístupom (ale za tie prachy bodaj by nie :lol: :wink: )
V každom prípade ja osobne nemám problém zaplatiť aj niečo naviac než je bežné, za pre mňa viac než uspokojivo vykonanú prácu, čo mne je vyhovieť nie je zas až tak jednoduché.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Pitris »

Jezevcik píše:....to může dopadnout, jako v jednom příspěvku z roku 2009....
No to tenkrát byla bomba :evil: Je fakt že v porovnání s těmi králi zlodějů je těch "kornelových" 42 € je vlastně práce grátis :x I když Radim tam měl nadauto - však mu to i řekli: drahé auto, drahý servis....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Výměna oleje

Příspěvek od NOVON »

Vymena by mela byt zdarma.Koupis-li si u me olej a filtr.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9853
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Colommbo »

Být u toho a koukat mekánikovi na ruce je dycky plus. Na druhou stranu mám-li zaplatit patnáct stovek jen za to, že si přivezu svůj olej a filtr, předám je mekánikovi a koukám na něj, mno, ti teda nevim, Maruš... Práci samotnou odhaduju tak na deset (dobře, patnáct) minut, to jedině že by nechával tři hodiny vykapat... :)
kornel píše:...Ja som hlavne potreboval mať spravené presne to čo som potreboval, ako som to potreboval (dal som nejakú tu požiadavku ako si čo predstavujem, aby bolo presne urobené) a hlavne byť pri tom.. a tam mi bolo plne vyhovené a naviac s výborným prístupom (ale za tie prachy bodaj by nie :lol: :wink: ... za pre mňa viac než uspokojivo vykonanú prácu, čo mne je vyhovieť nie je zas až tak jednoduché.
- nějak nerozumím, výměna oleje je výměna oleje, jde jen o to, jestli vrchem nebo spodem... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Jezevcik »

NOVON píše:Vymena by mela byt zdarma.Koupis-li si u me olej a filtr.
A restaurace si budou účtovat jen za spotřebované suroviny?
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1741
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Výměna oleje

Příspěvek od kornel »

Colommbo píše:Být u toho a koukat mekánikovi na ruce je dycky plus.
..nie plus, u mňa je to nutná podmienka (pokiaľ nemám aktuálne možnosť to robiť vo vlastnej réžii)
Colommbo píše:Práci samotnou odhaduju tak na deset (dobře, patnáct) minut, to jedině že by nechával tři hodiny vykapat... :)
..trvalo to tesne cez 20min. Mechanik nechával dobre odkapať
Colommbo píše: - nějak nerozumím, výměna oleje je výměna oleje, jde jen o to, jestli vrchem nebo spodem... :)
..jo takto to funguje bežne, no u mňa to funguje o niečo inak.. keď už olej z vane ledva kvapká, tak ešte vytláčam tlakovým vzduchom cez merku oleja posledné zvyšky oleja.. takto ešte vytlačím vždy cca 2dcl z vane :wink:
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Re: Výměna oleje

Příspěvek od bio »

A zkusili jste si někdy stopovat čas při výměně? Najetí na zvedák, zvednutí, oddeklování krytů pod motorem, přistavení vaničky na olej, povolení šroubu, vykapání, výměna filtru, a opačným postupem včetně nastartování motoru, kontroly případně dolití, potom to celé uklidit.
Btw nikdo Vás nenutí jezdit do servisu. Můžete klidně jezdit long-life......... :roll: .
Pokud to trvá 15 minut - tak mechanik účtuje za hodinu kolik?
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Výměna oleje

Příspěvek od lefort »

NOVON píše:Vymena by mela byt zdarma.Koupis-li si u me olej a filtr.
Jo, zkus třeba zajít do stavebnin a zeptat se, jestli ti ze zakoupeného materiálu zadarmo postaví dům.
Tak naivní myšlenku jsem tu dlouho neviděl...
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1741
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Výměna oleje

Příspěvek od kornel »

V niektorých neautorizovaných servisoch sa prezentujú tým, že pri zakúpení ich oleja a filtrov je ich výmena (práca) zdarma.. zdarma to samozrejme nie je, cena za prácu je zahrnutá v "cene oleja" alebo ako to zvyknú nazývať v akomsi "balíčku" (napr. klasická full saps 5W-40 4 litre = 99e... LongLife oleje, kvalitnejšie 0w-30 = 120 až 140e).

P.S zadarmo ani pes nehrabe a je to tak normálne
Odpovědět