oleje HEKRA: skusenosti

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

peter_sk

oleje HEKRA: skusenosti

Příspěvek od peter_sk »

mam prosbu: nejake skusenosti s olejmi HEKRA? dakujem
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jerry3 »

Můj subjektivní názor: Než Hekra, to raději Cinol! Z laciných olejů je podle mne nejlepší.
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Jerry3 píše:Můj subjektivní názor: Než Hekra, to raději Cinol! Z laciných olejů je podle mne nejlepší.
Podle mě je to prašť jak uhoď. Někde se sice psalo, že Cinol je přebalený BP, ale podle všeho je to polský Orlen nebo maďarský Mol. Hekra by měla být zase přebalený Mogul nebo Paramo. Vzhled k propojení těchto olejářů je to v podstatě jedno.

Když už levný olej, tak třeba Divinol, Q8, Mogul, Kuttenkeuler.
byloObrázek
je Obrázek
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jerry3 »

Když on ten Cinol je přece jen nejlevnější a mně osobně je navíc sympatické, že si na nic nehraje. Kromě toho má 5W-40 GM normu (pro Opely).
Jinak na Q8 jsem zatím slyšel jenom samou chválu, ale dosud jsem nevyzkoušel.
Pitris

Příspěvek od Pitris »

Jak píše ka-spel, když levný olej, tak radši Mogul. Kolik hektolitrů budete toho oleje kupovat, aby se Vám rozdíl na litru dejme tomu 30,- vyplatil? A jestli ho budete brát hodně - třeba pro autodopravu, tak tím spíš byste na oleji šetřit neměl.
P.S. možná se pletu, ale jiný než FINANČNÍ důvod, proč jste si vybral oleje Hekra, mě nenapadl.
kratast

Příspěvek od kratast »

rozdily v cene jsou znacne nejde jen o 30 kc nas litru je rozdil zda dat 700 za hekru nebo 1700 za shell nebo castrol
Pitris

Příspěvek od Pitris »

On taky nikdo nesrovnává Hekru s Shellem, ale s Mogulem, protože když někdo uvažuje o Hekře, tak určitě nebude lít do motoru prémiovou značku. Ale Mogul taky není žádnej šunt....
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jerry3 »

kratast píše:rozdily v cene jsou znacne nejde jen o 30 kc nas litru je rozdil zda dat 700 za hekru nebo 1700 za shell nebo castrol
No vidíš, já platím za 5l bandasku 5W-40 Cinolu 560 Kč, stejné množství 10W-40 jsem svého času koupil za 220 Kč.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

trosku nechapem ludi, ktori by si pro korunu nechali vrtat koleno a ktori pro par korun (doslova) riskuju svoj motor.
mam 2 auta (stare krapy, nie som ziadne milionar), na obidvoch menim olej po 10.000km (3-4x do roka v 5 litrovkach) ale nikdy by ma nenapadlo dat tam ani mogul, a nie to este nejaku hekru, cinol a podobne, ktore maju uz aj nazov odradzajuci :lol:
v priemere za cca 1200 mam 5w40 znaciek total, esso, valvoline, mobil...

mimochodom, jedno auto ma skoro 300 a druhe skoro 400 tis.km a motory na volnobeh nepocut a nikdy s nimi nebolo nic robene... obavam sa, ze s hekrou alebo cinolom by som uz davno riesil generalku :(
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jerry3 »

V případě Cinolu se mýlíš: mám ho dostatečně vyzkoušený na řadě vozů lidí, pro které je ta tisícovka navíc za "značkový" olej peníz, který je v rodinném rozpočtu už znát.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Myslím, že než jakákoliv značka oleje prospěje motoru daleko víc včasná výměna.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jerry3 »

Naprosto souhlasím!
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Jerry3 píše:Naprosto souhlasím!
A to u Tebe nebývá zvykem. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jerry3 »

Nemohu snad také s něčím souhlasit...?

P.S.: Téměř všechny kolem se mi podařilo přesvědčit o potřebnosti výměny nejpozději jednou za rok, i kdyby tam měl přijít neznačkový olej. Naopak těm, které se mi přesvědčit nepodařilo, se snažím vybírat to "nej", což se samozřejmě nemůže neprojevit na ceně.
peter_sk

Příspěvek od peter_sk »

dakujem za nazor.
ja osobne o hekre neuvazujem ale napriek tomusom sa pytal pre informaciu. asi zostanem pri valvoline, pretoze u nas (byvam v Trencine) a v blizkom okoli sa mogul neda zohnat, prip. neviem, kde ho maju (samozrejme za rozumnu cemu = suma na oleje.cz + cca 20% rozdiel kurzu CZK/SKK).
Odpovědět