Honda Civic VTi najvhodnejsi olej

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Honda Civic VTi najvhodnejsi olej

Příspěvek od bjukemen »

kludne aj Total Quartz Racing 10W-50, ale zaujima ma ci sa bude monitorovat teplota oleja.?
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Spoon42
Příspěvky: 12
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:02

Re: Honda Civic VTi najvhodnejsi olej

Příspěvek od Spoon42 »

bjukemen píše:kludne aj Total Quartz Racing 10W-50, ale zaujima ma ci sa bude monitorovat teplota oleja.?
ANo budiky tlaku a teploty oleja mam.
Spoon42
Příspěvky: 12
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:02

Re: Honda Civic VTi najvhodnejsi olej

Příspěvek od Spoon42 »

Jerry3 píše:Pominu-li, že iridium od NGK se nevyrovná iridiu od Denso, tak já jsem psal hlavně o tepelné hodnotě, o níž - ke své škodě - se autor tohoto vlákna nezmínil ani slůvkem. Nemluvě o tom, že kvůli kompresoru je nutno výrazně snížit standardní odtrh a dokonce je vhodnější použít svíce bez vysunutého jiskřiště. Tedy něco úplně jiného, než "originál"! :idea:

Ale k příspěvku Pitrise: 24 jako minimum, pro sichr 27 (pokud se neupravoval kompresní poměr).
Mne ich poradil jeden z klubu co na tomto setupe s tym istym kompresorom jazdi uz vyse 2 rokov.Ale vidim ze sa vyznas,ake sviecky by si teda odporucil?
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Honda Civic VTi najvhodnejsi olej

Příspěvek od Jerry3 »

Napiš mi, jaké tam dával výrobce + jaké tam dává ten z klubu se stejným setup-em, a já ti něco doporučím. Kromě toho potřebuji znát ještě max. plnicí tlak a zda se nějak (případně jak, resp. na jakou hodnotu oproti sériovému provedení) upravoval kompresní poměr.
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Honda Civic VTi najvhodnejsi olej

Příspěvek od bjukemen »

Spoon42 píše:
bjukemen píše:kludne aj Total Quartz Racing 10W-50, ale zaujima ma ci sa bude monitorovat teplota oleja.?
ANo budiky tlaku a teploty oleja mam.
a aku teplotu dosahuje olej v zatazi.?
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Spoon42
Příspěvky: 12
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:02

Re: Honda Civic VTi najvhodnejsi olej

Příspěvek od Spoon42 »

Jerry3 píše:Napiš mi, jaké tam dával výrobce + jaké tam dává ten z klubu se stejným setup-em, a já ti něco doporučím. Kromě toho potřebuji znát ještě max. plnicí tlak a zda se nějak (případně jak, resp. na jakou hodnotu oproti sériovému provedení) upravoval kompresní poměr.
Vyrobca NGK BKR6e
Tlak bude len 0,45 bar
Kompresny pomer zostane seriovy 10,2:1
Je to Jackson racing kit urceny pre seriovy motor aby v pohode vydrzal.
Spoon42
Příspěvky: 12
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:02

Re: Honda Civic VTi najvhodnejsi olej

Příspěvek od Spoon42 »

bjukemen píše:
Spoon42 píše:
bjukemen píše:kludne aj Total Quartz Racing 10W-50, ale zaujima ma ci sa bude monitorovat teplota oleja.?
ANo budiky tlaku a teploty oleja mam.
a aku teplotu dosahuje olej v zatazi.?
Este to neni zlozene,ale mozem zistit kolko maval kamos v lete na okruhu,ma to iste.
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Honda Civic VTi najvhodnejsi olej

Příspěvek od bjukemen »

Oka zisti..

Takze je to nizkotlake preplnania to je v pohode
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Honda Civic VTi najvhodnejsi olej

Příspěvek od Jerry3 »

Spoon42 píše:Tlak bude len 0,45 bar
Kompresny pomer zostane seriovy 10,2:1
Ten kompresní poměr měl však v tom případě být snížen na hodnotu přinejmenším 9,5:1.

Ale budiž: Denso Iridium Power IK24, případně IK27. Dotaž se prodejce, jakou hodnotu odtrhu má jedna či druhá. Ty potřebuješ 0,8 - 0,9 mm, čehož se sice dá dosáhnout přihnutím vnější elektrody, ale do kompresorového motoru bych to neriskoval. Tipuji od stolu, že IK24 bude mít ještě standardních 1,1 mm, studenější IK27 již méně.

Nejlepší by byly svíce Denso VK24 (bez "přídomků"), jenže ty v ČR nejspíše neseženeš, poněvadž by je tady nikdo nezaplatil, tudíž je nikdo ani nenabízí.
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Honda Civic VTi najvhodnejsi olej

Příspěvek od Shi »

Spoon42 píše:Takze kludne mozem ist do pao/ester aj ked auto stoji pol roka v garazi?
Pokud to je olej u kterého se neočekává, že bude používán výlučně na okruhu, tak určitě.
Olej měnit podle množství spáleného paliva, viskozitu oleje ladit podle teploty a tlaku a není se čeho bát. Jelikož díky kompresoru spálíte víc paliva za stejný čas a vytvoříte tím víc tepla, které nemá kam odejít a nehodláte tím jezdit na nákupy do sámošky, tak má smysl uvažovat 10w-50.
Spoon42
Příspěvky: 12
Registrován: čtv říj 19, 2017 10:02

Re: Honda Civic VTi najvhodnejsi olej

Příspěvek od Spoon42 »

Dobre pani,dakujem za rady :wink:
Odpovědět