Preplatenie nahradneho vozidla

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
JurajP
Příspěvky: 65
Registrován: pon bře 06, 2017 9:57

Preplatenie nahradneho vozidla

Příspěvek od JurajP »

Zdravim,
mate niekto skusenost s preplatenim nahradneho vozidla od poistovne vinnika, ktory zapricinil dopravnu nehodu? Mne sa stalo, ze chalanisko nedaval pozor, nevsimol si cervenu a vletel mi do krizovatky. Boli aj policajti privolani, vsetko zdokumentovane, ale auto je nepojazdne, mam ho v servise a bolo mi povedane, ze tak na konci oktobra (rijen), pretoze maju plnu klampiaren. Auto je pisane na firmu a vyuzivam ho na firemne ucely. Preto ma zaujima, ci ma ktosi skusenosti s tym, ze ste si pozicali nahradne auto a fakturu Vam preplatila poistovna vinnika.
Dakujem
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Preplatenie nahradneho vozidla

Příspěvek od jarson1 »

Asi bude zalezat na poistnej zmluve, ci je toto nejako riesene v poistnom kryti.
Osobne mam sice skusenost, ovsem ine boli okolnosti. Islo len o opravu, kde servis objednal ( alebo mu len dodavatel dodal) nespravny diel , co predlzilo dohodnutu dobu opravy o dva dni.
Z toho dovodu mi bolo ponuknute nahradne vozidlo priamo servisom. Ak sa dobre pamätam, platil som len palivo. Teda dostal som s plnou, najazdil cca.700km a vratil s plnou. Asi tam bol nejaky pausal , myslim vtedy 500skk ( ale nie som si isty , ci sa to potom nevracalo) a to bolo vsetko.
Naposledy upravil(a) jarson1 dne pát zář 22, 2017 14:57, celkem upraveno 1 x.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Preplatenie nahradneho vozidla

Příspěvek od Brembo »

áno mal som buračku,nakolko som auto používal denne,musel som si požičat auto. Máš nárok na auto rovnakej alebo nižšej kategorie,odporučam nízku kategoriu,teda základ.Vozidlo bolo preplatené bezproblémovo poistovnou,predpokladám,že použiješ PZP- v tomto prípade s tým zmluva a poistné krytie nemaju nič spoločné,poistovna je povinná ti vozidlo preplatit na nevyhnutne nutný čas-teda čas nepojazdnosti tvojho vozidla. Odporučam jednoznačne vopred informovat likvidátora škody. Poistovni budeš musiet predpložit zmuvu a nájme a potvrdenie o zaplatení-fakturu-odporučam zaobstarat si fotokopie !!!!!!!!! Po ukončení zmluvy o nájme odošleš tieto papiere doporučene poitovni. Prenájom platíš zo svojho,potom ti to poistovna preplatí. Preto odporučam zapožičat si vozidlo základnej kategorie,prenájom vyššej strednej triedy už nie je malá položka-spravidla 50€ na den. Pokial si zapožičiaš vozidlo vyššej kategorie ako máš,poistovna ti preplatí len čiastku za nájom rovnakej kategorie,pričom bude brat priemerné ceny prenájmu-to je najnižšie ceny,za aké si vozidlo zrejme nikde nezapožičiaš. Taktiež odporučam si vopred poprezerat ceny prenájmu za rovnaké vozidlo,a íst do čo možno najnižšej ceny,poistovna sa može ohánat príliš vysokou cenou nájmu,a to je potom na sud. Nie si síce povinný riešit cenu nájmu,no je lepšie sa problémom vyvarovat. Auto nemám písané na firmu,ale postup v tvojom prípade bude zrejme rovnaký.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
JurajP
Příspěvky: 65
Registrován: pon bře 06, 2017 9:57

Re: Preplatenie nahradneho vozidla

Příspěvek od JurajP »

Volal som do Allianzu, jeho poistovna, povedali mi, ze narok na nahradne vozidlo mam tej istej triedy alebo nizsej. Mam civic tourer a ten je nizsia stredna trieda. Dalej mi povedali, ze oni si spravia prieskum v danom regione, odkial mam pozicane auto, ake su ceny a podla toho urcia. Takze by mali hladiet na ceny tej kategorie, ake budem mat auto. Lebo ak si poziciam napr kiu ceed a oni mi daju cenu ako za fabiu, ktora je zakladna trieda, tak by som si musel doplatit. Aj v servise maju auto, ale za poplatok. Ponukaju hondu accord, co je vyssia trieda ako civic, ale cena je 24€/den, co je cena za auto nizsej triedy v nejakej pozicovni. Mi aj povedal, ze jemu je to jedno, kludne mi na fakturu napise hociake auto, ale neviem ci tam netreba predlozit aj technicak od toho auta.
V ramci asistencnej sluzby mam moznost pozicat si auto na 3 dni, co urcite vyuzijem. Len sa obavam, ze ak uz si budem platit za to ine vozidlo, tak si najde poistovna nejake dovody
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Preplatenie nahradneho vozidla

Příspěvek od Brembo »

Alianz robí najmenej cavikov za preplácanie.Zákon hovorí len o triede auta-teda požičat si vozidlo rovnakej alebo nižšej kategorie. Ako poškodený nemáš žiadnu právnu povinnost hladiet na ceny prenujmu vozidla a poistovna na to tiež nemá nárok,taktiež ako ti poistovna nesmie dat podmienku na to,že odkial si vozidlo prenajmeš a aké. 24€ na den je velmi dobrá cena. Ked sa dobre pamatám,potrebuju i fotokopiu technického ale ked ti moženapísat akékolvek auto,može predložit i akýkolvek tecničák z aut,ktoré má v držbe-auto nemusíš ukazovat poistovni-že sa jedná o totožné vozidlo,ako je v zmluve o prenájme. V zmluve o prenájme musí byt typ i špz vozidla,takže ked ti tam napíše,že je Fabia a dá ti Maybach,je zmuva neplatná. Zmluva taktiež služi ako doklad pre policajtov,v prípade kontroli. Ale nikde nie je uvedené,že nemožu vniknut 2 zmluvy. T o je jednu dáš poistovni na na inu jazdíš. Taktiež do zmluvy uved stav km pri preberaní a odovzdávaní-stav može byt fiktívny,no nie je vhodné prehánat,že si za týžden najazdil 5 tisíc alebo len 10 km..
Naposledy upravil(a) Brembo dne sob zář 23, 2017 17:04, celkem upraveno 1 x.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
JurajP
Příspěvky: 65
Registrován: pon bře 06, 2017 9:57

Re: Preplatenie nahradneho vozidla

Příspěvek od JurajP »

Dakujem za obsiahlu odpoved. Co si myslel tym zakladom? Lebo ja si pod tym predstavim napr. Skoda Citigo alebo VW Up, ale s tym by som nevysiel na cestu, nieto na dialnicu :). Ak sa mozem spytat, ty si mal ake auto poskodene a ake si pozical?
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Preplatenie nahradneho vozidla

Příspěvek od Misojogi »

VW Up
nahodou to je celkom drahe auto v porovnani s takou fabiou HTP ktora je u nas standard
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Preplatenie nahradneho vozidla

Příspěvek od Brembo »

Mal som buchnutu Insigniu za rok 2x. Požičal som si hatapu teda HTP,za celkom slušné peniaze,spotreba bola tiež slušná k podpriemernému výkonu 9 l/100 km. Základom som myslel auto najnižšej kategorie ako Polo,Fobia,Thalia,Rapid,Clio,Swift a podobné.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
JurajP
Příspěvky: 65
Registrován: pon bře 06, 2017 9:57

Re: Preplatenie nahradneho vozidla

Příspěvek od JurajP »

A ako dlho si mal pozicane? Ja sa obavam len jednej veci. Mne momentalne auto stoji v servise a caka sa na diely a na klampiaren a bude stat este tak 2 tyzdne, kym sa uvolni klampiaren a zacne sa nieco robit. Ci aj to bude brat poistovna do uvahy, ked tam auto caka v poradi
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Preplatenie nahradneho vozidla

Příspěvek od Brembo »

2 týždne. 1x som hradil opravu zo svojho,na peniaze som čakal 6 mesiacov a behal som ako debil do poistovne,odosielal faktury,odosielal maili. 2 x som to všetko nechal na autorizovanom servise na krycí list,musím ale poznamenat,že som v oboch prípadoch mal pojazdné auto a pri nástupe do servisu už boli dieli vopred objednané.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Preplatenie nahradneho vozidla

Příspěvek od Brembo »

Mala by,kým je auto v servise,a auto sa opravuje,je povinná to akceptovat. Jediný prípad,ked to nezahrna do doby ,kedy platí za náhradné vozidlo je po oprave,ked sa čaká na krycí list. Mne to ale akceptovali,zrejme autorizovaný servis vie,ako obíst poistovnu a klientovi uškodit čo najmenej.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Odpovědět