Valvoline MaxLife

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Valvoline MaxLife

Příspěvek od Jerry3 »

Jo, úplný konec: vůbec nic jsi nepochopil! :cry:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Valvoline MaxLife

Příspěvek od Pitris »

Asi si to teď Jerry "vyšrouboval" až moc :x Adam požádal o smazání profilu. Žádosti jsem vyhověl....:?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Valvoline MaxLife

Příspěvek od Jezevcik »

Na můj vkus Adam moc špekuloval, až se zdálo, že bude pandorovatější než Pandora. Chápu Jardu, že ho naštvala Adamova technická umíněnost a nechápu Adama, že si nebyl ochoten dát říci.
Ta čeština se tam ale tahat nemusela. Na to by mohlo být samostatné vlákno. Hned bych tam dal lahůdku, která mě neskutečně štve.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Valvoline MaxLife

Příspěvek od Jerry3 »

Tohle
tonny píše:Proč si tu nevezmeš co potřebuješ a zbytečně reaguješ na to, co se ti nelíbí, jen to dál živíš.
byla velmi dobrá rada, nikoli k technice, ale tzv. ze života a pro život. Jen se ji, stejně jako řadu dalších užitečných věcí, nepodařilo řádně odkomunikovat.

Škoda? Ale ne, tak to prostě při komunikaci s lidmi chodí, zejména pak v případech, kdy vystupujeme z konfekčního tunelu politické korektnosti vedoucí k záhubě společnosti v té formě, na kterou jsme byli zvyklí a která nám tolik vyhovovala. Dnes se holt pěstují jednoduché šablony, podle kterých máme myslet, tedy i jednat, o což jde především. A pravda, ta se nenosí, neboť je z hlediska požadavků politické korektnosti příliš krutá. Ostatně samo toto sousloví ne náhodnou pochází z prostředí vrcholné americké politiky a vzniklo ve snaze učinit všechny "happy".

A třeba zrovna Adam bude bez tohoto fóra více "happy" a užije si naplno iluzi svobodné volby zapadající do nějakého politicky korektního schémátka...
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2268
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Valvoline MaxLife

Příspěvek od tonny »

Toto se píše u prodejců tohoto oleje: Olej byl vyvinut pro použití v moderních vozidlech která jsou již déle používaná a mají již najeto větší počet kilometrů. MaxLife chrání proti prosakování a větší spotřebě oleje, a proto je přínosem pro motory s najetým větším počtem kilometrů.

Proč si každý myslí, že mu to zgenerálkuje motor? Olej je doporučován pro auta s najetým vyšším počtem km (píší 100.000km) a při pravidelném používání tohoto oleje vám přidaná aditiva změkčí těsnění a zabrání tak mj úniku oleje přes těsnění. Nikde se nepíše, že při jedné výměně u staré plečky budete mít všechno vyřešeno.

Já tento olej použil čistě z preventivních důvodů u 19 let starého auta co si chci co nejdéle ponechat. Z motoru mi nic neteče, olej nežere a kratší interval výměny (nyní 6,5tkm) mi zaručí funkční aditiva.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Valvoline MaxLife

Příspěvek od Jerry3 »

MaxLife má nejspíše specifický průběh viskozitní křivky, pročež může pomoci snížit spotřebu oleje u jetého motoru prakticky hned po výměně. Jenže co se týče zlepšení kondice těsnění, chce to dlouhodobé používání. Ostatně není důvod, proč na něj nejezdit furt.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Valvoline MaxLife

Příspěvek od Pedro »

Jerry3 píše:MaxLife má nejspíše specifický průběh viskozitní křivky, pročež může pomoci snížit spotřebu oleje u jetého motoru prakticky hned po výměně.
Toto jsem naznacoval na prvni strance a nyni napsano J3 natvrdo. Ma jinak sestavena aditiva, ale rozhodne neni ,,obnovovac,,
Porad plati, chci li cistit, casto menit vhodny oil. Nebo byt k motoru tak nejak, vice peclivy, ohledne mazani.
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Re: Valvoline MaxLife

Příspěvek od bio »

Specifická viskozitní křivka spotřebě oleje nepomůže. To spíše odparnost oleje a bod vzplanutí. Ale toto je pořád málo, pokud je motor KO.
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2268
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Valvoline MaxLife

Příspěvek od tonny »

Jerry3 píše:MaxLife má nejspíše specifický průběh viskozitní křivky, pročež může pomoci snížit spotřebu oleje u jetého motoru prakticky hned po výměně. Jenže co se týče zlepšení kondice těsnění, chce to dlouhodobé používání. Ostatně není důvod, proč na něj nejezdit furt.
Před týdnem jsem měnil olej v Avensisu 2.0 D4-D rv 2001, naposledy Mogul Racing 5W-40 po 8,5tkm, nyní MaxLife 5W-30 (C3 raději proto, že jsem si myslel, že mám DPF ale je tam jen nějaký "dopalovač"). Jezdí s tím syn a teď mi říkal, že od výměny to auto jede daleko lépe, pěkně táhne odspodu. S autem jsem měl nějaké problémy, pročistil jsem co se dalo, vyměnil palivový a vzduchový filtr a auto se rozjezdilo asi po 60ti km na předešlou úroveň. Tvrdil jsem, že to zlepšení mohla udělat ŘJ (najel asi 1000km) ale že to bylo hned znát po výměně oleje. Takže proč na něj nejezdit dál. Spokojenost byla i u bratra v VV Polo 1,9SDI, také s ním chce letos pokračovat (10W-40), roční nájezd kolem 5tkm. Takže letos půjde MaxLife i do Yarise 1.0 a Focus 1,6 (obojí 5W-40). Do Explorera je na zimu nachystán MO EE 5W-40, jsem zvědav na ty nano.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Valvoline MaxLife

Příspěvek od Pitris »

Ani jsem netušil že je i MaxLife 5w30 C3.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět