Oleje Yacco

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Pedro »

Mas nalitano par set tkm, olej ti to zere, davas tomu obcas cocku, dej na zimu 5-40,teplo 10-40,50 a smytec.
A nevymejslej pizdecoviny.


Jsem zvedav, ktera znacka strhne dav v pristim roce.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9843
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Colommbo »

Pedro píše:Jirko, dej Tvoj polovicni najezd a dej Sunoco ci ELFa. Za ty prasule maz dve davky.
Melo by mit Yacco smysl, dal bych 15-50, na teple obdobi. A ne sirokorozchodak.
Nemyslím, že bych se nechal strhnout davem, Peťo. Když mi Omča přestala baštit olej, chci ho prostě zkusit a mít přímé a hned následné srovnání se Sunocem - jsem fakt zvědav, zaznamenám-li rozdíl. Patnáctku se mi do motoru lít nechce a měnit olej po 5tis.km - to bych se už nemoh sám na sebe ani podívat do zrcadla... :lol: Na oleji mám dva tisíce a je, jak kdybych ho do motoru nalil včera... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Pedro »

Jo, mi se to mluvi. Mam oil vymenen do 10'. Zkus extremy, drobne rozdily ve stejne visko, nepoznas. Nechci a nebudu, Te radit mezi nadsence, kteri po vymene a par set km, reknou TO JE BOMBA.

Jak to pujde, vymenim oil v Sedicu. Co se asi stane, kdyz vypustim po 13tkm A1 B1 5-30 a dam plnotucny 5-40,taky C3?
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9843
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Colommbo »

Já si sám olej vyměnit mohu taky, filtr však nee, nejsem akrobat či Saxana, auto musí hodně nahoru. A spíš čekám, že (ve stejné viskozitní klasifikaci) změnu nezaznamenám (ano, když jsem měl v motoru jeden interval 10W60, ve vyšších otáčkách to znát bylo.) Jedině že by hen ty PAO a estery... :D
P.S. A jsme ve vlákně o Yacco... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Pitris »

Pedro píše:Jak to pujde, vymenim oil v Sedicu. Co se asi stane, kdyz vypustim po 13tkm A1 B1 5-30 a dam plnotucny 5-40,taky C3?
Motor i Tvé ucho to pozná - okamžitě, i pak až se olej "usadí" :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Pitris »

Pedro píše:....Zkus extremy, drobne rozdily ve stejne visko, nepoznas. Nechci a nebudu, Te radit mezi nadsence, kteri po vymene a par set km, reknou TO JE BOMBA.
Teď před HR "zkusil" mladej. Z 5w40 na 10w60. A byť netvrdí že bomba tak rozdíl je znát. V kultivovanosti chodu motoru a v nižší (resp. zatím po 2tkm neměřitelné) spotřebě oleje.
P.S. A jsme ve vlákně o Yacco... :)

Edit: A potom - před zimou plánuje tu Galaxii GT 5w50. Když jsme v hen tom vlákně o Yacco... :)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Pedro »

Pitris píše:
Pedro píše:Jak to pujde, vymenim oil v Sedicu. Co se asi stane, kdyz vypustim po 13tkm A1 B1 5-30 a dam plnotucny 5-40,taky C3?
Motor i Tvé ucho to pozná - okamžitě, i pak až se olej "usadí" :wink:
Vsak jasne, to byla jen recnicka otazka. Ze to bude sakra kujva znat. I kdyz je to "jen" nafta.
adosM

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od adosM »

Já nevěděl že pandora může dát 5w50, že to má do fabie. Ale do 1.4 je to zbytečné. Myslím že ten posraný 1.2 htp potřeboval 5w50, protože se ten motor strašně hřeje. 1.4 asi ne

No já kvůli lehkému bordílku v motoru budu zatím měnit duben -říjen 5w50 ( možná 10w50, ale tam nic levého není a dávat tam milersa je totání nesmysl) a říjen - březen dám 5w40 ( sunoco, nebo valvoline synpower). Ale je možný že přejdu na tu 5w50 na sunoco. To to umaže jedna básen
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Pitris »

adosM píše:....možná 10w50, ale tam nic levého není a dávat tam milersa je totání nesmysl....
Lev(n)ého ne :) ale v 10w50 třeba Total Racing nebo Q8 Formula zas tak drahé nejsou. Na rozdíl od "pravého" CFS od MO. Ale pravdu díš barde: Yacco Galaxie 5w50 a bude dobře - motoru i Tobě :wink:
adosM píše:....Už tam nic než galaxie 5w50 nedám a seru na to...To je pecka....
Obrázek
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
podskubkar

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od podskubkar »

Cau, budu menit po 10tis olej v Audi A5 1.8 TFSI (rv 2014). Do ted jsem mel Mobil1 New Life 0W40, ale zrejme se prestava delat, tak hledam alternativy a vidim ze Yacco GT 5W50 ma velmi dobre reference, splnuje i normu od VW, tak by me zajimalo jestli se hodi do modernich turbo motoru s primym vstrikem? Pouzivate ho nekdo v novem koncernovem benzinaku? :)
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od lefort »

Někoho takového tady težko najdeš...
Nicméně-sám jsi napsal, že normu má, použít ho tedy očividně můžeš :-D
edit: jako srovnatelný ekvivalent Mobilu1 New Life 0w40 bych viděl Yacco G 0w40.
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Pandora
Příspěvky: 556
Registrován: ned srp 30, 2015 14:32

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Pandora »

V dobe zaruky by mel pouzit olej s normou VW. Yacco galaxie rs 0w40 ji nema.
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od lefort »

Dotaz byl na alternativu. Koncernové normy mě nezajímají, nicméně nevidím důvod, proč by nešel olej bez normy použít. Nebo to má zase nějakou koncernovou konstrukční specialitu? :-/
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Pandora
Příspěvky: 556
Registrován: ned srp 30, 2015 14:32

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od Pandora »

Slabinu to ma administrativni, pokud v dobe zaruky doneses do autorizaku olej bez normy VW.
podskubkar

Re: Oleje Yacco

Příspěvek od podskubkar »

lefort píše:Dotaz byl na alternativu. Koncernové normy mě nezajímají, nicméně nevidím důvod, proč by nešel olej bez normy použít. Nebo to má zase nějakou koncernovou konstrukční specialitu? :-/
Bohuzel dokud je auto v zaruce, tak se tam musi davat jen to co VW schvaluje normou, jinak bych o zaruku mohl prijit.
Odpovědět