VW, Audi, Škoda a Seat - nejen JAKÝ OLEJ ?

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od PavelRS »

Když jste se tady klucí teďka radili, tak bych se rád zeptal Pitrise, abych mu nespamoval v SZ. :-D

Budu teďky v RSu měnit olej a chci dát teďka Valvoline Maxlife 5W-40. Jestli si dobře pamatuju, tak si psal, i jsme se bavili o tom, že umí změkčit těsnění a případně snížit spotřebu oleje, což se mě naštěstí netýká, ale chci ho dát jako prevenci, i by měl také dobře čistit? :)

Abych to shrnul do jedné otázky :-D Můžu od něj čekat "něco navíc" místo Helixu Ultra 5W-40, který používám jinak pravidelně? :)

V motoru bych ho jinak nechal cca 3 až 5 tisíc km, stále fáze pročišťování po longlife. :) Díky předem za radu. :)
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Colommbo »

To je málo, Pavle, na tak krátkou dobu je zbytečný. Tyhle oleje jsou pro déledobější používání, aby se projevil jejich účinek (prý jsou fakt dobré, ale spíš pro snížení spotřeby oleje průsakem kolem těsnění), aspoň dva klasické Intervaly... Při jednorázové prevenci jeho pravé účinky nečekej...
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od PavelRS »

Díky za tip.

Můj klasický interval pak plánuji po max 8 tisících km.

Nevím zda jsi četl u Miller's oil co jsem psal o mém RSu, ale jezdilo v Německu na Longlife, koupil jsem ho se 130 tisíci km. Proběhla výměna za Helix HX8 5W-40, před tím do starého oleje na výplach BG Care.

Po cca 3500 km šla dolů olejová vana a čistil se sací koš, karbonu tam bylo požehnaně, i se měnilo těsnění va víku ventilů a to s také čistilo, bylo to také špinavé. Při výměně tam šel pak Helix Ultra.

Teď mám od té výměny 3500 Km ujeto a rád bych to už vyměnil. A kvůli tomu longlife bych to rád měnil párkrát po max 5 tisicích km. :)

Valvoline Maxlife mi přišel jako dobrá volba. :)
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Colommbo »

Za dobrou (a doporučenou) volbu bych považoval, kdybys jej, byť v kratších intervalech, používal dlouhodobě, ale to, pokud místo motoru nemáš olejničku (jako že nee), nepotřebuješ. Takhle jednou nakrátko vnitřek motoru čistit bude taky, ale svoje hlavní určení naplnit nestihne. Neodrazuju tě od něj, ale účelu čištění dosáhneš i jinými oleji. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od PavelRS »

Neříkám, že ho třeba nepoužiji častěji :)

Já bych jinak rád zůstal u Helixu Ultra, byl mi doporučený od kamaráda servisáka ze Škodovky, také má RS. A i jiní mi řekli, že Helix Ultra je dobrá volba pro 1.8T AUQ.

Mám jej navíc za dobrou cenu a přímo od jedné z distributorských firem. :) Občas za to i vezmu, přeci jen je to RS, tak nevím co Maxlife. Koukal jsem do parametrů a jsou víceméně podobné s Helixem Ultra. Tak nevím. :)

Vy se v tom vyznáte lépe, pánové. :)
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
Máchal

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Máchal »

5W50 od Sunoca funguje v 1.8 turbo taky dobře (sám jsem na něj jezdil 3 výměny) :wink:
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od PavelRS »

Nad tím jsem také přemýšlel, ale olej mi nebere, tak si myslím, že 50ka nemá úplně smysl.

Já bych chtěl ten Valvoline Maxlife, protože by měl právě pomoci motoru s těněními atd. jako prevenci ho tam dát a klidně několikrát. :) jak jsem psal, tak měním po max 5 tisících momentálně. :) Snažím se tomu dopřát co nejlepší péči. :)

Ještě dotaz. Tady na oleje.cz ho nemají, jestli se to může, kde byste doporučili jej koupit? Jak se pančovali ty oleje, tak jsem byl trochu paranoidní, tak jsem si našel kousek od bydliště ofiko zastoupení shellu skrz jednu firmu a beru tam. :)

Předpokládám, že Valvoline asi nebude ten případ, kde se pančovalo, ale nějaké ověřený eshop byste doporučit mohli? Našel jsem jej na shopech, kde jsem kupoval díly za cca 600 Kč za 4l flašu. :)
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Pitris »

Colommbo tu všechno napsal, tak snad jen že i když tam budeš mít MaxLife, klidně můžeš ty koníky pobídnout :wink: Je škoda že ho nemá alfi, ale zde jsem párkrát nakupoval a nikdy problém:
http://www.oleje-pema.cz/motorovy-olej- ... 35625.html
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Jerry3 »

Moc to řešíš! Vyber si u Alfiho nějaké Yacco a vymalováno. :wink:

P.S.: Osobně bych v daném případě MaxLife nepoužil. A to proti němu rozhodně nic nemám!
Máchal

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Máchal »

PavelRS píše:ale olej mi nebere, tak si myslím, že 50ka nemá úplně smysl.
Mi olej taky nebere a přesto jsem 5W50 zkusil. Jelikož můj styl ježdění 5W50 plně nevyužil, tak teď prozměnu jedu na Sunogo Gold 5W40 a motor si spokojeně vrní. 5L Golda stálo 625Kč (+ samozřejmě i nový filtr) tak nebylo co řešit :wink:
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od PavelRS »

Dobrá tedy,

díky za rady, já se nějak zařídím.

Možná to více řeším, ale to víte, je to mé prvné vlastní auto, tak je to trošku jako dítě. :D

Já to nějak vymyslím. :) :lol:
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Jerry3 »

PavelRS píše:...je to mé prvné vlastní auto, tak je to trošku jako dítě. :D
Stále je to jen věc, navíc už dost stará. Nehledě na to, že ani s malým dítětem netřeba se mazat přes míru. :lol:
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od PavelRS »

:lol:

To asi je. Ale já sehnal z roku 2004, takže není úplně tak stará. :D

A pak jedničková RS je prý youngtimer, tak v tom vidím i potencionální investici do budoucna. Hodím na to pak plachtu doma a bude to schovaný pro příští generace :lol:

Já chci aby to bylo v top stavu, což se mi snad daří. :) ale aby to nebylo OT. Oleje Yacco, co čtu forum, taky TOP... Je toho vážně hodně na výběr.

Tohle fórum je super v tom, že člověk alespoň zjistí, že jsou i jiné a stejně kvalitní a někdy i více kvalitní oleje, než jen Shell a Mogul. :)
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Jerry3 »

Co německý kolenovrt pokazil, to už nenapravis. A třeba časem zjistis, že to má neadekvátní jízdní vlastnosti a brzdy...
Máchal

Re: VW, Audi, Škoda a Seat - JAKÝ OLEJ ?

Příspěvek od Máchal »

RS je oproti běžné oktávce lehce tvrdší ale žádné hravé auto na zatáčky to není. Brzdy jsou u RS vepředu 312 x 25 a vzadu 256 x 22 a ty brzdí fakt dobře (oproti běžným 280 x 22 apod.) :wink:
Takže zrovinka brzdy bych tolik nehanil.
Odpovědět