Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
nem
Příspěvky: 39
Registrován: čtv kvě 20, 2010 7:17
Bydliště: Prostějov

Re: Jaké auto?

Příspěvek od nem »

Pitris píše:
lengy60 píše:....k čemu budu auto převážně používat. :wink:
Tak předpokládám že to určeno a vzešli favoriti. Já se nebát té "miciny" ASX. Nebo Hjondé/KIA....
chci buď rodinné kombi, nebo SUV z hlediska bezpečnosti (ač malé). S autem bude jezdit hodně manželka a vozit tam malou dcerku, takže bezpečnost je pro mě (bohužel po penězích) hned na druhém místě, jinak bych se tu neptal a koupil rovnou nějaký tank za milión a půl. Najede cca 10.000 km/rok. Cesty 60% dálnice, 30% město, 10% mimoměsto. Nebráním se ojetině, ale kde dnes koupím nebouranou nepřetočenou spolehlivou? ...Já vím, jaké nové auto bude spolehlivé a hlavně za rozumnej peníz že??
Líbila by se mi Honda CR-V, Mazda CX-5, Toyota RAV4... wau! ...ale na to nekradu... Asi hold budu muset "trhat asfalt" s mou starou Fábií HTP =)
...cenově zajímavé jsou i30ky, ceedy SW... a když to slyší můj servisák, tak protočí očima (zase jen jeho názor)... Sestra si koupila předváděčku Ceed SW v plné výbavě, motor 1,4 CVVT. Je to líné (neporovnávám s mým HTP) a žere to 7,5l/100km =/
Škoda, že se nedá koupit nová Auris TS za menší peníz, když ona v "základní výbavě" má už tolik parádiček (jako AHB, RSA, FMH, automatická klima, kožený volant a páka, vyhřívaná zrcátka......) =/
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27403
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Do 400tisíc Kč se dá i dva-tři roky jetá Suzuki S-cross. S poctivou jednašestkou s manuálem i s automatem....
https://m.sauto.cz/detail?sort=0&c=1&st ... e=1&man=90
https://m.sauto.cz/detail?sort=0&c=1&st ... e=1&man=90
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

No a je to venku - zase koncerňák! Poněvadž jen ten si může myslet, že
nem píše:...chci ... SUV z hlediska bezpečnosti (ač malé). S autem bude jezdit hodně manželka a vozit tam malou dcerku, takže bezpečnost je pro mě (bohužel po penězích) hned na druhém místě, jinak bych se tu neptal a koupil rovnou nějaký tank za milión a půl.

SUV či "tank za milión a půl" představuje nějaký přínos z hlediska bezpečnosti. :evil: Nebo že
nem píše:automatická klima, kožený volant a páka, vyhřívaná zrcátka......) =/

v základu jsou přeplacené zbytečnosti.


P.S.: A mně to bylo hned divné, proto jsem původně zareagoval tak, jak jsem zareagoval. Prostě jsem se opět strefil, bohužel...
Uživatelský avatar
rofek
Příspěvky: 88
Registrován: stř led 25, 2017 0:30

Re: Jaké auto?

Příspěvek od rofek »

auris s 5-ti nebo 7-mi tis. km se ti nevidi jako novy..._?
rofek píše: Auris, jako prakticky temer novy se da klidne sehnat pod 400 tis., treba 1) http://tiny.cc/1q4mky nebo 2) http://tiny.cc/at4mky.
kdyz pripoustis koupu ojetiny, a chces-li "rodinne kombi", tak byt i kompakty vyhovi, zvlast po presednuti z fabie..., ohlizel bych se urcite o tridu vys.
Pripojim 1 tip : http://tiny.cc/lponky
Prodejce se dusuje, ze je nebourane; vypis z elekt. servisky z DE - intervaly vymene oleje nebyli nijak extra projizdene. Spolehliva technika, vykon dostacuje, dostatek prostoru, ridicsky skvele auto. Je z konce produkce pred FaceLiftem, motor jeste euro4, co je obrovske plus (po FL jiz eu5, primy vstrik "Disi", kt. mazda pokaslala). I kdyby si to zadalo drahsi uvodni servis (kvapaliny a filtry, brzdy, spojka(dmf), koroze), jde porad o dobry kup.
Rizika: provereni vozu, vcetne stavu koroze* ; velmi zadane zbozi - dlouho se v bazaru neohreje...
* na to bych si klidne objednal treba p. Tylšara (nehody.net)
focus_2.0_107kw_W:Trident 5w40_S:Trident(ss) 10w40 + Bishop´s 906 /// fusion_1.4_59kw_Trident-5w40 & B´s 906
nem
Příspěvky: 39
Registrován: čtv kvě 20, 2010 7:17
Bydliště: Prostějov

Re: Jaké auto?

Příspěvek od nem »

Jerry3 píše:No a je to venku - zase koncerňák! Poněvadž jen ten si může myslet, že
nem píše:...chci ... SUV z hlediska bezpečnosti (ač malé). S autem bude jezdit hodně manželka a vozit tam malou dcerku, takže bezpečnost je pro mě (bohužel po penězích) hned na druhém místě, jinak bych se tu neptal a koupil rovnou nějaký tank za milión a půl.

SUV či "tank za milión a půl" představuje nějaký přínos z hlediska bezpečnosti. :evil: Nebo že
nem píše:automatická klima, kožený volant a páka, vyhřívaná zrcátka......) =/

v základu jsou přeplacené zbytečnosti.


P.S.: A mně to bylo hned divné, proto jsem původně zareagoval tak, jak jsem zareagoval. Prostě jsem se opět strefil, bohužel...
Jerry, jestli tě baví takto reagovat na příspěvky ostatních, respektuju to ale i tě lituju (zvlášní druh zábavy). Já nejsem žádnej odborník na auta (promiň, je to tak, píšou zde evidentně i takový). Tím že bych rád CR-V, Ravku, Mazdu... v "reálném" výběru mám Toyotu, Forda, Mitubishi... tak jsem koncerňák? Že by nebyl Grand Cherokee za mega a půl (nebo Kodiaq =)) bezpečnější než Focus?
Co sleduješ tímto svým příspěvkem? Uvítal bych spís tvůj názor z praktické zkušenosti, než štiplavé domýšlivé nic dobrého nepřinášející poznámky.
A neodepisuj na tento příspěvěk prosím, nebudu v této výměně názoru pokračovat a plevelit to tady :)
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

nem píše:zvlášní druh zábavy
Ona "zábava" není ničím jiným, než snahou naučit tazatele myslet, tj. uplatňovat vlastní rozum, mimo marasmus neinformované stádnosti všude kolem, pro který já v oblasti automobilismu používám výraz "koncerňáctví" = typologicky příznačné schéma skupinového myšlení charakteristické především pro nekritické obdivovatele produktů VAGu. Předpokládal bych, že samostatně kriticky myslet má každého naučit rodina, škola a život, a to právě v uvedené posloupnosti. Marně... :(
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Shi »

nem píše:chci buď rodinné kombi, nebo SUV z hlediska bezpečnosti (ač malé). S autem bude jezdit hodně manželka a vozit tam malou dcerku, takže bezpečnost je pro mě (bohužel po penězích) hned na druhém místě, jinak bych se tu neptal a koupil rovnou nějaký tank za milión a půl.
Nejbezpečnější manželka nebude v tanku, ale v autě, které bude umět řídit a které bude udržováno v rozumném technickém stavu, například včetně tlaku pneumatik a stavu tlumičů. Silnice jsou plné lidí v SUV, kteří jsou nebezpeční sobě i okolí, protože neumí řídit a mají falešný pocit, že když si pořídí SUV, tak oni sami budou v bezpečí. Navíc SUV dodává falešný pocit bezpečí při řízení, takže řidiči mají zvýšenou tendenci chovat se riskantněji (bezohledněji). Že někoho svou neschopností zrakví, je jim zjevně celkem jedno.

V případě nehody mají SUV zvýšenou tendenci jít na střechu. SUV také mají výš těžiště, takže jsou méně stabilní při vyhýbacím manévru. Z SUV je trochu lépe vidět dopředu - což platí jen pokud ten před vámi nemá SUV. Přes vaše vlastní SUV je blbě vidět, takže v SUV ve zvýšené míře hrozí, že schytáte ránu zezadu od někoho, kdo nedobrzdil.

Ve stejné cenové hladině (velikostní kategorii), je běžné auto obvykle bezpečnější, než SUV. Nějaká konkrétní čísla pro americký trh jsou v grafech zde: http://www.accessmagazine.org/articles/ ... afer-cars/
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27403
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Návštěvník22 píše:Spiknutí koncerňáků. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-e ... nu-1331381
Ano Evropo. Zadotuj USA :roll: :evil: https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/vol ... &source=hp
A každej správnej koncerňák zaplatí amíkovi dovolenou :lol: Dobře to děláte chlapci :wink: Přece to nebudou platit ti za to zodpovědní. Zaplaťte ať se Martin Winterkorn a Matthias Müller můžou smát :twisted:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

Jerome,jel si s tim nekedy? Motor ok,ale jen po rovine. Asi jako ameriky s HEMI v 70letech.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

Nie nejel
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Jaké auto?

Příspěvek od bloke »

Nevie niekto, za aké ceny predávajú v SR novú Micru? Tento týždeň zas nenačítavajú poriadne stránky nissana sk, a ani detailné články o tom zatial nevyšli.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

https://automix.cars.cz/nova-auta/lide- ... 70425.html

Ta "q" na konci mají nepochybně "evoqovat" :P kvalitu. Simply clever! Aneb trapné a ještě trapnější. :evil:
Máchal

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Máchal »

Jerry3 píše:trapné a ještě trapnější. :evil:
Přesně, jak říkáš :wink:
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1739
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Jaké auto?

Příspěvek od kornel »

mne to príde rovnako trápne a smiešne.. a nielen škodovqa, ale celý ten zasratý VAG
Odpovědět