Kvalita olejového filtra

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

neeoo
Příspěvky: 22
Registrován: pát kvě 22, 2009 7:25

Kvalita olejového filtra

Příspěvek od neeoo »

Ahojte,

kedze olejom ci uz po stranke specifikacii alebo po stranke kvalitativnej venujeme pri vybere pomerne vela casu mam dotaz na vyber olejoveho filtra. Mal som za to ze znacky Mann Bosch a pod su v tejto kategorii spicka ale kupil som si toyotu a zistil som ze original filter stoji 25€ tak som trocha zacal patrat preco je cena tak vysoka. Narazil som na niekolko videii s porovnanim a aj s origo filtrom:

https://www.youtube.com/watch?v=iH4UEr4FVYM
https://www.youtube.com/watch?v=Zfjt_cRTlFI

OEM filter vyraba Denso su teda tieto filtre naozaj o tolko kvalitativne dalej ako nase bezne znacky ? Momentalne som kupil Nipparts ale pri dalsej vymene by som chcel dat nieco kvalitnejsie tak ktoru u nas dostupnu znacku by ste doporucovali? Zvazoval som ze kupim aj origo ale cena je aj tak 2x viac ako najdrahsi filter v intercarse a pod... Vymenu ma toyotka predpisanu 10000km ale menit sa bude ovela castejsie nakolko 10000km na LC rocne nespravim ale zasa to co najazdim bude v terene.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Kvalita olejového filtra

Příspěvek od Pitris »

Příteli tohle už tady taky bylo: http://www.oleje.cz/forum/olejove-filtr ... t2721.html Víc Ti tu asi nikdo už neřekne.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
neeoo
Příspěvky: 22
Registrován: pát kvě 22, 2009 7:25

Re: Kvalita olejového filtra

Příspěvek od neeoo »

No tu temu som precital ale tie prispevky su ake su.... . Aj ked je mi jasne ze asi nikto nejake podrobne testy nerobil. Ja som teraz pouzil nipparts ale mam podozrenie ze nema obtok, povodny je asi tiez asi nipparts tak ho skusim rozrezat a uvidime. Dost ma prekvapil ten nejednoznacny nazor na obtokovy ventil (ci je otvoreny aj pri studenom starte). Ak to tak je tak kupit filter bez neho je pri mrazoch asi dost zle...
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Kvalita olejového filtra

Příspěvek od Jerry3 »

Obtokový ventil musí mít úplně KAŽDÝ plnoprutocny filtr. :idea:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Kvalita olejového filtra

Příspěvek od Pitris »

Jak píše Jerry, ale nemáš na mysli zpětný ventil? Ten tuším ne každý má ale vždy je lepší když tam je.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
neeoo
Příspěvky: 22
Registrován: pát kvě 22, 2009 7:25

Re: Kvalita olejového filtra

Příspěvek od neeoo »

Myslel som obtokovy ten ktory otvori ak je filter upchaty alebo je velmi tuhy olej a tazko sa dostava cez filtracnu vrstvu. Zrejme ako nahradu za origo skusim KNECHT - MAHLE. Vyzera to tak ze su asi spravene najlepsie s toho co je pre mna dostupne.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Kvalita olejového filtra

Příspěvek od Jerry3 »

Pokud na tvé auto existuje a seženeš ho, tak si pořiď Purflux. Hned po Denso je to nej, co může být.
Uživatelský avatar
yosemitak
Příspěvky: 402
Registrován: čtv pro 15, 2016 0:11

Re: Kvalita olejového filtra

Příspěvek od yosemitak »

Jerry3 píše:Pokud na tvé auto existuje a seženeš ho, tak si pořiď Purflux. Hned po Denso je to nej, co může být.
Schvalne jsem kouknul na cross reference a za cenu $4/ks Denso se asi zasobim, az bude prilezitost (originalni VAG stoji dvojnasobek) :D I kdyz ten Purflux stoji 130 Kc vs 180 Kc VAG a da se hlavne sehnat v pohode u nas, coz je take prijemne. :) Diky za tipy. :wink:
2011 Skoda Octavia II, 1.6 MPI – Ravenol VSI 5W-40 + Purflux
1998 VW T4, 2.5 TDI – Ravenol VMO 5W-40 + Purflux
2005 Dodge Grand Caravan, 3.8 V6 – Pennzoil 5W-20 + Denso
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Kvalita olejového filtra

Příspěvek od bloke »

Aký máte názor na ol. filtre Meyle?
Jeden som už raz použil, uvádzajú im aj spätný ventil, na pohlad bol vyhotovený normálne slušne ako trebárs Bosch (ktoré som doteraz používal najviac a aj v súčasnosti), no kvalitu neiem posúdiť, auto fungovalo normálne ako aj pri ostatných.

Doterajší výhodný predajca mi asi pred rokom zvýšil ceny na plné (cez zákaznícku kartu bývali trebárs aj 35-50% z tých bez prihlásenia) a tak sa mi stali predraženými aj Bosche, aj Purfluxy tam občas kupované, a ani inde ich nekúpim lacnejšie.
Takto mi ostávajú v dostupnej cene a z +- overenejších filtrov, akurát Championy a Meyle (prípadne Topran) pri ktorých oboch by som chcel ostať.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
adosM

Re: Kvalita olejového filtra

Příspěvek od adosM »

Přifařím se tady se spec dotazem. Měnil jsem olej na Bmw 330i. A u oil filtru byla gumička pod plastový dekl a podložka pod výpuštecí šroub na vanu. Jenže dříve když jsem měnil oil u e36, tak tam byla i malá gumička na konec toho plastu kam se nasune oil filtr. U filtru mann tam není. A když sundám ten plast dekl kde je oil filtr, tak tam jsou dole na té tyčince 2 gumičky. Ale ani jedna z nich nebyla v sadě u filtru. Nevypadají nějak extra ve formě. Ale nevím kde je koupit a co napsat do vyhledávače. V autocardo mě řekli, že ty malé gumičky nemají v žádnám oil filtru. Jen tu velkou a těsnění pod šroub. Že to asi Bmw nevyžaduej měnit.
Poradíte?
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1854
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalita olejového filtra

Příspěvek od BigBang »

A co zajít do bmw že chceš tyhle dva o-kroužky? Milion stát nebudou a pokud jsou KO, tak těch pár korun obětovat můžeš. Běžně jsem je v mannech neměl, měnit jsem je nemenil, bo byly OK, ale když bych došel do VW/Škody, tak bych je asi tak za dvacet peněz koupil.
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Kvalita olejového filtra

Příspěvek od NOVON »

bloke:Filtry MEYLE a TOPRAN jsou prebal nejakeho vyrobce,ostatne jako vetsina produkce techto znacek..Nicmene nikdy jsem se znackou MEYLE nejaky vyrazny problem ,krom lozisek,nemel..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
adosM

Re: Kvalita olejového filtra

Příspěvek od adosM »

BigBang píše:A co zajít do bmw že chceš tyhle dva o-kroužky? Milion stát nebudou a pokud jsou KO, tak těch pár korun obětovat můžeš. Běžně jsem je v mannech neměl, měnit jsem je nemenil, bo byly OK, ale když bych došel do VW/Škody, tak bych je asi tak za dvacet peněz koupil.
Jo zajdu za borcem co dělá jen Bmw a má myslím autorizovaný servis bmw, nebo ho dřív měl a 20 let dělá Bmw. Ten mě řekne a poradí. A koupím je ikdyby stály 200kč. Ty se totiž soudím podle toho , že nejsou v balení u oil filtru nebudou měnit co výměnu oleje.
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Kvalita olejového filtra

Příspěvek od bloke »

NOVON> vďaka za názor, tak si s kludnejším vedomím kúpim nejaké 4 do zásoby; na rozdiel od Topranu som vedel, že Meyle sa len odniekial z PRC, maskuje ako nemecká značka (podobne ako zo 10 ďalších).
Beztak ich budem používať len na nejakých svojich pár tisíc km / polrok.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
bjukemen
Příspěvky: 4868
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Kvalita olejového filtra

Příspěvek od bjukemen »

Vezmi radsej Championa

shitacke znacky zvacsa nedavaju tie male o kruzky ale je podstatne ich menit vzdy a hlavne tie male nielen ten velky na vrchu
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Odpovědět