Tlak oleje v motoru

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
JanNovy

Tlak oleje v motoru

Příspěvek od JanNovy »

Mám problém se skřípavými zvuky motoru a nemůžu se nikdy dozvědět, čím by to mohlo být. Na něco jsem narazil na kralmotoru.cz/media/tlak-oleje-v-motoru kde uvádějí, že by to mohlo být právě špatným tlakem oleje v motoru nebo jeho hustotou. Je to možné? Můžu něco zničit, když s autem v takovémhle stavu budu dál jezdit? Dávat ho teď do servisu se mi moc nehodí, takže bych si pomohl rád sám, kdyby měl někdo nějaký tip.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27490
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Tlak oleje v motoru

Příspěvek od Pitris »

Sakryš nějak mě JanNovy nápadně připomíná PavlaSoukupa a PetraSlepičku :twisted: :evil:
PavelSoukup píše:Ahoj, mám dotaz. Na kralmotoru.cz/media/jaky-olej-do-motoru jsem se dočetl, že je velmi důležité nalít do auta ten správný olej, který je pro to dané vozidlo vhodný a trochu mě to tedy vyděsilo, do dneška jsem si myslel, že je to jedno. No a já si zrovna do bazaru jedu pro Mitsubischi Space Star a dost pochybuju, že budou vědět, co je tam nalito za olej. Jaký mám tedy dokoupit? Jaký olej se pro toto vozidlo hodí?
PetrSlepicka píše:Rád bych se zeptal, co dělat s olejovými usazeninami. Na kralmotoru.cz/media/jake-mnozstvi-oleje-v-motoru jsem se dočetl, že jsem to nejspíš způsobil přílišným množstvím oleje v motoru a tak tam vznikly usazeniny z karbonu a pryskyřice. Co s tím můžu udělat? Máte zkušenosti?
Jo reklama na jiném fóru - to je věc :evil: Jen by mě zajímalo zda-li to má "král " zapotřebí :twisted:
A určitě je tam i odpověď - pohledej:
Ale jestli měníš vhodný olej správně a používáš správný olejový filtr, tak pro začátek pro kontrolu tlaku oleje připoj tlakoměr a zkontroluj čerpadlo....
A jestli v tom bude "král " pokračovat tak tomu dalšímu i Nové Soukupově Slepičce ☺ zruším přihlášení.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
yosemitak
Příspěvky: 402
Registrován: čtv pro 15, 2016 0:11

Re: Tlak oleje v motoru

Příspěvek od yosemitak »

Ze mu ty adresy nevyp*pas :D
2011 Skoda Octavia II, 1.6 MPI – Ravenol VSI 5W-40 + Purflux
1998 VW T4, 2.5 TDI – Ravenol VMO 5W-40 + Purflux
2005 Dodge Grand Caravan, 3.8 V6 – Pennzoil 5W-20 + Denso
Odpovědět