Černá skříňka do auta

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
yosemitak
Příspěvky: 402
Registrován: čtv pro 15, 2016 0:11

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od yosemitak »

bloke píše:Táto vianočná čierna skrinka pre ČR, má nejak praktický význam pre bežného šoféra? https://www.svetandroida.cz/t-mobile-chytre-auto-201611
https://www.t-press.cz/cs/tiskove-mater ... -auto.html
Pokud sem dobre pochopil, tak to umi zaznamenovat vsechny jednotlive jizdy, jejich delku atd., coz by byly idealni data pri rozhodovani se o tom, jaky olej dat. Clovek si totiz mysli, ze nejaky zpusob jezdeni u nej prevazuje, ale podobny seznam doopravdy vsech jizd by treba ukazal, ze je to jinak. Me by to celkem lakalo, ale je to dost drahe a teplotu oleje to k jednotlivym jizdam asi neloguje. :D
2011 Skoda Octavia II, 1.6 MPI – Ravenol VSI 5W-40 + Purflux
1998 VW T4, 2.5 TDI – Ravenol VMO 5W-40 + Purflux
2005 Dodge Grand Caravan, 3.8 V6 – Pennzoil 5W-20 + Denso
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Jerry3 »

Ty si snad hodláš pozvat přímo do svého auta Velkého bratra?
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od lengy60 »

yosemitak píše:
bloke píše:Táto vianočná čierna skrinka pre ČR, má nejak praktický význam pre bežného šoféra? https://www.svetandroida.cz/t-mobile-chytre-auto-201611
https://www.t-press.cz/cs/tiskove-mater ... -auto.html
Pokud sem dobre pochopil, tak to umi zaznamenovat vsechny jednotlive jizdy, jejich delku atd., coz by byly idealni data pri rozhodovani se o tom, jaky olej dat. Clovek si totiz mysli, ze nejaky zpusob jezdeni u nej prevazuje, ale podobny seznam doopravdy vsech jizd by treba ukazal, ze je to jinak. Me by to celkem lakalo, ale je to dost drahe a teplotu oleje to k jednotlivym jizdam asi neloguje. :D
No jo,t-mobile umí občas i pobavit. :mrgreen: Pokud nepotřebuješ evidenci jednotlivých jízd a jde ti jen o data z auta,tak to pořídíš mnohem levněji,OBD II za cca 400,-Kč a apku z googlu za 85,-Kč.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Colommbo »

yosemitak: Tvoje starosti bych chtěl mít, synku... :D
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
yosemitak
Příspěvky: 402
Registrován: čtv pro 15, 2016 0:11

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od yosemitak »

Jo, to jo (wifi OBD ctecku i appku mam), spis se mi libi, ze by to umelo poskytnout uceleny prehled o vsech jizdach (asi, nezkoumal jsem to) – to s tou teplotou oleje byl vtip. :D

Chapu, ze pro nekoho kdo vi ze fakt jezdi jen do prace a zpatky a 2x mesicne mozna nekam na vylet je jasne, ze mu takove informace budou k nicemu, je ale jezdim tak nejak nepravidelne, dokud jsem treba neprolezl stary papiry ze servisu, jsem ani nemel tuseni, kolik rocne najedu, zil jsem v domeni ze tak 8-10 tis. max rocne, a ono to vychazi na 14,5/rok, takze temer dvojnasobek toho, co jsem si myslel. Takze proto to treba ja osobne hned neodsuzuju, i kdyz je fakt, ze offline verze ze ktere bych jen jednou za cas stahnul data by mi byla dost prijemnejsi.
2011 Skoda Octavia II, 1.6 MPI – Ravenol VSI 5W-40 + Purflux
1998 VW T4, 2.5 TDI – Ravenol VMO 5W-40 + Purflux
2005 Dodge Grand Caravan, 3.8 V6 – Pennzoil 5W-20 + Denso
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Colommbo »

yosemitak píše:...jezdim tak nejak nepravidelne, dokud jsem treba neprolezl stary papiry ze servisu, jsem ani nemel tuseni, kolik rocne najedu, zil jsem v domeni ze tak 8-10 tis. max rocne, a ono to vychazi na 14,5/rok, takze temer dvojnasobek toho, co jsem si myslel...
Odpusť, ale:
1. máš/znáš kalendář...? Máš/znáš!
2. máš v autě tachometr...? Máš!
3. jsi blbý...? Nejsi!
Tož co řešíš...? Přijde doba, kdy se bez příslušné aplikace lidi ani nevyse*ou... :roll:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Jerry3 »

Colommbo píše:...se bez příslušné aplikace lidi ani nevyse*ou... :roll:
Myslíš (na) ha.zl? :mrgreen:
Uživatelský avatar
yosemitak
Příspěvky: 402
Registrován: čtv pro 15, 2016 0:11

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od yosemitak »

Diky za tu 3). :D

Jasne ze se to da sledovat vselijak a s ruznou mirou presnosti. Taky mam v aute ten papirek kam pisu km a datum treba pri vymene pneu s tim, ze jednou to nasypu do Excelu a uvidim, ale zpravidla mi trva rok-dva nez se k tomu dostanu. Naposledy az ted, jak jsem vypoustel LL oil a zajimalo me, jak dlouho (na kilometry) tam vubec byl. V kalendari jsem mel jenom upominku na to, kdy tam bude rok, protoze jsem si myslel, ze 15k za ten rok ani nenajedu (menil jsem ho po 9 mesicich a 12,3 tis. km.). A ono skoro jo.

Proste se mi libi ta idea ze na zaklade velmi presnych dat z diagnostiky (tedy predpokladam to, co se mi ukazuje na PPC, jen by to slo prohlizet i zpetne dlouho do minulosti) by slo evidovat uplne vsechny jizdy. Nepotrebuju (a ani se mi nelibi) tu verzi ktera to hned tlaci do cloudu k T-Mobilu (i kdyz spis mi na tom vadi ze to tam tlaci i tu polohu), ani tu appku k tomu. Stacila by mi krabicka co by to logovala offline do csv jako surova data a ja bych to jen obcas stahnul a kouknul se co a jak. Pak bych mozna stejne zjistil, ze jsou to data k hovnu, ale laka me to. :D
2011 Skoda Octavia II, 1.6 MPI – Ravenol VSI 5W-40 + Purflux
1998 VW T4, 2.5 TDI – Ravenol VMO 5W-40 + Purflux
2005 Dodge Grand Caravan, 3.8 V6 – Pennzoil 5W-20 + Denso
Acaem
Příspěvky: 9
Registrován: pát pro 02, 2016 12:40

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Acaem »

Čau, máte někdo auto kameru od truecam? Koukal jsem, že teď sponzorujou mčr v rally a na netu jsou na ně celkem dobrý ohlasy.
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Brembo »

Pozri si recenzie na napríklad Heureke na konkrétny typ. Niektoré typy nezožali uspech,recenzie tiež neboli priaznivé. Je to vyrábané v číne,takže možno nájdeš zhodný produkt za polovicu.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Acaem
Příspěvky: 9
Registrován: pát pro 02, 2016 12:40

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Acaem »

Jo na recenze jsem samozřejmě koukal, ale spíš mi šlo o to jestli jí tady někdo nevlastní. A z číny nic kupovat nechci. Co jsem tak koukal, tak dost z nich mají celkem nekvalitní obraz.
Hombre
Příspěvky: 1879
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Hombre »

Ani o tom nevíte, ale auta, co mají PC, mají smyčku záznamu rychlosti,tlaku a jeho nárůst v brzdovém obvodu, otáčky, světla,blinkry......
Nemohu za to dát ruku do ohně, ale někde jsem o tom četl, konkrétně u oktávky. Prvotně to byly informace pro výrobce ohledně testů v praxi. Nyní při nehodách to používá i PČR.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1854
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od BigBang »

nějaký info běhá v canový komunikaci mezi jednotkama, nicméně množství informací je omezené ;)
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Jerry3 »

Pochybuji, že by se v ŘJ jednotce uchovávaly jiné logy, než záznamy extrémních hodnot/špiček. Výjimkou jsou logy (počtu) impulsů pro vstřiky u dieselů.
Acaem
Příspěvky: 9
Registrován: pát pro 02, 2016 12:40

Re: Černá skříňka do auta

Příspěvek od Acaem »

Nemáte někdo autokameru od firmy truecam? Na alze jsou jako nejprodávanější a docela o ní přemýšlím.
Odpovědět