Olej 1.9TDI 81kw

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

adosM

Re: Olej 1.9TDI 81kw

Příspěvek od adosM »

Jerry3 píše:Tedy až na tu přední nápravu. :mrgreen:
Ano o tom od kamoše bohužel vím... :D Dělal ji, ale už to je nějaký pátek. Takže mě to nemine v budoucnu. Dá mě k ní jeden nový čep nebo co. Ale jinak na rozvody můžu jezdit ještě 40 tis km, spojka a dvouhmota dělaná před rokem,...zadní třmeny a kotouče dělaný před půl rokem. Nový letní gumy zimní 80 %, Stk v létě 2016 , lije aditiva do nafty. Jezdí převážně do práce do Vyškova po dálnici na 5ku 27 km a pak vyřadí a konec. Netočí za studena, mění olej co 14 tis km. Za tu dobu to sežere 0.5 L oleje. Najeto 300tis. Ale vzhledem jak a kam s tím jezdí to je nic. Já bych oil měnil max po 10 tis km, víc za rok nedám. Unvitř je auto moc pěkný, je nekuřák. Fakt bez koroze. Že to zvedne klidně na zvedák a kuknem ze spodu. Jen u kufru zadního ( je to kombík ) těsně pod oknem začínájí min puchýře, 1 mm malé...Vzhledem kolik mě to vydrželo u kombíku BMW stejném místě a horším stavu tak bych to vůbec neřešil
Uživatelský avatar
VAG
Příspěvky: 76
Registrován: pát pro 23, 2016 11:46

Re: Olej 1.9TDI 81kw

Příspěvek od VAG »

Ahoj všichni. 5W40 byla dobrá volba :wink: Motor se zklidnil ve srovnání s 5W30. Vyměnil jsem také převodový olej a chladící kapalinu. Vůz nyní jede jako z praku :P Výměna všech provozních kapalin se vyplatila. Děkuji moc za radu :wink:
Odpovědět