převodovka

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
lacika

Re: převodovka

Příspěvek od lacika »

este taka blba otazka.. ako naliat do prevodovky viac oleja, ak ta plniaca dierka to nedovoli.
Lebo zacne vyterak.. Napadlo ma zdvihnut auto na jednej strane, ale neviem ci to bude dostatocne.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: převodovka

Příspěvek od Pitris »

lacika píše:....ako naliat do prevodovky viac oleja....
A důvod :?: :shock: Oleje tam má být akorát - ne víc :x
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9841
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: převodovka

Příspěvek od Colommbo »

Asi tak, oleje má být v převodovce akorát, tedy tolik, kolik předepisuje manuál. Už jsem tu uvedl, že sám mám trošku přelito - hladina má být cca 9mm pod spodním okrajem nalévacího/kontrolního otvoru, při výměně jsem nalíval, až olej začal vytékat, nechal jsem to být a zašrouboval šroub, budou tam odhadem dvě decky navrch... :oops: U některých převodovek (oplí choulostivá M32WR) se doporučuje přelít, převodovka má otvor kontrolní i nalévací, takže to technicky jde dobře. Pokud přelít není nutné a ani technicky to nelze, vykašlal bych se na to než auto naklápět na stranu.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: převodovka

Příspěvek od bloke »

Lepšie je si najprv zistiť, či to nepatrne väčšie množstvo prevodovka -pre trebárs odstránenie pazvukov - potrebuje. Ale keď to nevieš, máš tie problémy, a skúšal si už rôzne obvyklé metódy, tak sa môže urobiť ten pokus. No zas prevodovka PSA v nejakom ich konkrétnom aute nie je nijaký exot a la TVR, aby si si to nevedel overiť.
Na rôznych fórach som neraz narazil na pár prelievačov, niekde vraj aj o necelý liter (čo už bol extra extrém), niektorí ani nevedeli prečo, iní zas presne vedeli čo a s akým množstvom robia.
Ja som si naposledy síce prelial, ale odhadom len asi pol deci, čo je v podstate nič - a to hlavne z pohodlnosti, kedy sa mi nechcelo čachrovať s kontrolno-nalievacím otvorom (vrátane nejakého pumpovania doňho), kvôli chýbajúcemu mikromnožstvu. Nalieval som cez odvetrávací otvor. No každá druhá prevodovka je iná.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9841
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: převodovka

Příspěvek od Colommbo »

Dnes ráno minus sedm, první řazení při rozjezdu pocitově maličko tužší než při teplotách nad nulou, ale velmi záhy se to srovnalo. Myslím, doufám, věřím, že i v zimě bude Tutela gut. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
mfilip2
Příspěvky: 26
Registrován: sob led 28, 2017 9:41

Re: převodovka

Příspěvek od mfilip2 »

Chystám se na výměnu oleje v převodovce ve Fiatu Croma, kde je "povedená" Oplí převodovka M32. Olej mám připravený 3 litry Tutela Technyx. Zajímalo by mě, jestli má nějaký význam pro co nejdelší oddálení problému s touto převodovkou přidat ještě do toho oleje nějaké takovéto aditivum (Lubrifilm B 2, Ekolube Gear), nebo je to zbytečný a výměna oleje je víc než dostatečná?
Jinak pro zajímavost, dohledal jsem že originální náplň této převodovky má být 2.4 litru, lidi na Oplím fóru doporučujou nově naplnit na 2.4 + 0.2 litru, ale ve fiatí příručce je uvedeno náplň převodovky jen 1.9 litru. Tak jsem zvědavej kolik nakonec vyteče
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Re: převodovka

Příspěvek od bio »

Kolik toho vyteče je celkem jedno, nutno plnit ani ne tak podle tabulek, ale na správnou hladinu.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9841
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: převodovka

Příspěvek od Colommbo »

Oplí M32WR opravdu není příliš povedená a je-li skutečně a nastopro i ve tvém autě, netuším. Zaráží mě totiž velký udávaný rozdíl v objemu náplně - oplí skříň by po nalití 1,9 litru byla vpodstatě nasuchu a pár kilometrů od smrti... :? Za tvou převodovku tedy psát nemohu, ale do oplí M32WR o dvě deci navíc zcela jednoznačně! :wink: Aditivum žádné netřeba a ve spojení s Tutelou Technyx obzvlášť. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: převodovka

Příspěvek od bjukemen »

Ano alfa fiat ozaj uvadzaju 1.9l ale skrina je mierne upravena ma mensi obal ale i tak stoji za prd odchadzaju v nej loziska
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9841
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: převodovka

Příspěvek od Colommbo »

V takym przypadku bych o deci-dvě přelil taky... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: převodovka

Příspěvek od NOVON »

Ja si davam do prevodovky prisadu s MoS2 od LM.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
mfilip2
Příspěvky: 26
Registrován: sob led 28, 2017 9:41

Re: převodovka

Příspěvek od mfilip2 »

Uvidím při výměně, protože kdoví jak to italové do manuálu napsali, když do motoru s DPF mi doporučujou olej dle Fiat 9.55535-N2 případně ACEA B4
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: převodovka

Příspěvek od Pitris »

Já pokud dával něco navíc do man. převodovky, tak ten Lubrifilm B2.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: převodovka

Příspěvek od lengy60 »

mfilip2 píše:Uvidím při výměně, protože kdoví jak to italové do manuálu napsali, když do motoru s DPF mi doporučujou olej dle Fiat 9.55535-N2 případně ACEA B4
Možná spíš,jak to češi z italštiny přeložili. :idea: Nu a pak je druhá možnost,že italové přišli na to,že ten plnotučný olej nemá na DPF až takový vliv,jak se nám někteří výrobci snaží nakecat. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
mfilip2
Příspěvky: 26
Registrován: sob led 28, 2017 9:41

Re: převodovka

Příspěvek od mfilip2 »

Tak výměna je za mnou. Z převodovky vytekla tahle "krása" - odhadem něco okolo 2 litrů (do flašky jsem chytnul jen 1,5 l). Předpokládám, že tam byl od nova, takže 180000 km.
Obrázek Obrázek Obrázek
Nový olej začal vytékat kontrolní zátkou po nalití cca 1,9 litru. Celkem jsem tam dal 2,3-2,4 litru žluté Tutely.
Odpovědět