Octavia Rs

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
xyx

Octavia Rs

Příspěvek od xyx »

Dobrý den,

mám Octávii rs 2.0tdi rok 2011 chci se zeptat můžu do ní dát tento olej? samozřejmě výměna max 15tisíc km. děkuji

http://www.millersoils.cz/ee-longlife-5w301?c=451
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Octavia Rs

Příspěvek od Pitris »

Můžeš, ale jsou i vhodnější oleje. Jinak více tady: http://www.oleje.cz/forum/vw-audi-skoda ... t5997.html
Pokud chceš Millers EE, volil bych 5w40. Ale od "milera" se dá i XF 5w40 a jestli je motor už CR, tak i 0w40 XF. A těch 15tkm by měl být "strop" jen při běžných klidných jízdách - jinak bych měnil po 10-ti tkm.... Důležité je aby olej plnil ACEA C3 a 505.01 když motor TDI-PD, nebo 505.00 nebo 505.01 když common-rail. Anebo onu VW507....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
xyx

Re: Octavia Rs

Příspěvek od xyx »

Ahoj, díky za radu. Už je to comon raill. takže myslíš že řada XF bude lepší? Já chtěl právě zkusit ten nano :D ale jinak tady je přímo xf na to.

http://www.millersoils.cz/xf-longlife-5w30
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Octavia Rs

Příspěvek od Pitris »

Já nenapsal že XF je lepší; lepší bude asi EE - a pokud budeš ty RSkoně hodně pobízet, tak raději 5w40, já to myslel tak že i XF nebo jiné značky jsou GUT. Ale důležitější než EE nebo XF je ta včasná výměna.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Máchal

Re: Octavia Rs

Příspěvek od Máchal »

Synovec do tohohle motoru nedávno dával Sunoco Synturo Xenon 5W40 (C3-10) a motor si jen chrochtá :wink:
xyx

Re: Octavia Rs

Příspěvek od xyx »

Pitris píše:Já nenapsal že XF je lepší; lepší bude asi EE - a pokud budeš ty RSkoně hodně pobízet, tak raději 5w40, já to myslel tak že i XF nebo jiné značky jsou GUT. Ale důležitější než EE nebo XF je ta včasná výměna.

ok díky moc. Rs koně moc dráždit nebudu přece jen je to nafta a ta patří do kamen mám ještě čiplej benzín takže na vyřádění stačí. Ale každopádně díky za rady.
Ital

Re: Octavia Rs

Příspěvek od Ital »

Jináč takový dotaz je nejlepčí směřovat rovnou na Jerryho3, on to má rád :lol: .
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Octavia Rs

Příspěvek od Jerry3 »

Pro chvíli jsem se zdržel komentáře, ale to jen kvůli následujícímu výroku:
xyx píše:...přece jen je to nafta a ta patří do kamen...
Na druhou stranu silně pochybuji, že jeho autor pamatuje "nafťáky", stejně jako nejspíše nepamatuje dobu, kdy se ve škole učila větná stavba a interpunkce a rovněž psaní velkých/malých písmen. Prostě opět jen klasický koncerňák...
Ital

Re: Octavia Rs

Příspěvek od Ital »

V blízkosti "nafťáků" jsem do svých 6-ti let spával. Asi ne moc zdravé, ale docela to "vonělo" 8) .
xyx

Re: Octavia Rs

Příspěvek od xyx »

Jerry3 píše:Pro chvíli jsem se zdržel komentáře, ale to jen kvůli následujícímu výroku:
xyx píše:...přece jen je to nafta a ta patří do kamen...
Na druhou stranu silně pochybuji, že jeho autor pamatuje "nafťáky", stejně jako nejspíše nepamatuje dobu, kdy se ve škole učila větná stavba a interpunkce a rovněž psaní velkých/malých písmen. Prostě opět jen klasický koncerňák...

:-)
Odpovědět