Olej pro Hyundai Elantra

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
e1H

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od e1H »

Po takomto nájazde sa nemení olej ani v automatických prevodovkách.
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od bloke »

Väčšinou to platí, no nedávno som prechádzal akýsi nemecký dlhodobý "test" spolahlivosti asi 100 áut, a pri cca dvoch písali niečo na štýl, že "závady takmer žiadne, akurát po 30-40000 km nastali problémy s prevodovkou, ktoré vyriešila jej výmena" (jedno z nich bolo možno Duster).
Tak či niektorí výrobcovia aj pri prevodovom oleji neprišli na nejaké "vylepšené" modifikácie... No táto Elantra asi nepatrí medzi známych podozrvých kandidátov na jeho predčasnú preventívnu výmenu.
Colommbo píše:Co máš připravené, je vcelku jedno, v převodovce je originální náplň a ty bývají nejlepší...
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Jerry3 »

Jsem si téměř jist, že po aplikaci oleje 75W-90 do dané převodovky bude v zimě velmi obtížné přeřadit z trojky na dvojku.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Colommbo »

Po 40tis.km jsem kdysi nechával měnit náplň převodovky ve svém Favoritu 136L (v intencích servisního manuálu), ale i tak se na mě kamoš v dílně koukal jak na cvoka... :D
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Ital

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Ital »

Také jsem měnil ve Favoritu převoďák po 40000 km. Vždy jsem to dělal sám, takže na mě nikdo nekoukal jak na cvoka, ale připouštím, že při druhé výměně (80000 km) byl olej tak čistý, že jsem na sebe koukal jak na cvoka :idea: :roll: .
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

Zde na foru jsem se docetl, ze doporučujete menit prevodovy olej po 5 letech. Km probeh dle vas není dulezity, jako casovy interval. Tak ja ho vymenim po 4 letech. Prevodovy olej odpovida specifikaci výrobce 8)

Někdo prevodovy olej nemeni nikdy, protože je dle výrobce dozivotni napln. Zrejme casem nedagraduje. Coz mne proste nedava smysl.Navic to jiste prida zivotnosti převodovky a olej není drahy.
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od lefort »

Nojo, ale počítá se, že za těch 5 let auto najede plus/minus 100 tkm :mrgreen:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
tato3
Příspěvky: 86
Registrován: pon zář 12, 2016 22:27

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od tato3 »

ak je časový interval tak vymeniť a vybavené... olej degaraduje, stačia zmeny teploty a kondenzácia v prevodovke...
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Jerry3 »

buřtyskřenem píše:... Prevodovy olej odpovida specifikaci výrobce 8)
Ten smajlík rozhodně není na místě! Ovšem pokud mi nevěříš, klidně si ho tam nalej. A pak se sem přijď poradit, čím ho nahradit, aby to za studena řadilo.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Pitris »

buřtyskřenem píše:Zde na foru jsem se docetl, ze doporučujete menit prevodovy olej po 5 letech. Km probeh dle vas není dulezity, jako casovy interval....
Nepřesně pochopeno. Kilometrový i časový interval jsou stejně důležité a platí ten který nastane dříve.
buřtyskřenem píše:.... ja ho vymenim po 4 letech.....
a po 33tkm je fakt asi brzy. Samo že můžeš, ale i to, že
buřtyskřenem píše: Prevodovy olej odpovida specifikaci
není zárukou, že budeš spokojen. Nebo dej origo.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Ital

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Ital »

tato3 píše:ak je časový interval tak vymeniť a vybavené... olej degaraduje, stačia zmeny teploty a kondenzácia v prevodovke...
Tož, názoři jsou různí. Já jsem ve Fáčku měnil převoďák po 40000 km, což se mi zdálo až zbytečné, zjm. podruhé, jak jsem uvedl. Pak už jsem neměnil v autech převoďák nikdy (nebylo požadováno při daném nájezdu nebo dokonce nikdy), nejvyšší nájezd byl 162000 km a výsledek byl jen ten, že jsem měl méně práce a nákladů. Konečně - některé převodovky ani nemají vypouštěcí šroub a měnit v nich olej je pakárna - v takovém případě ani servis pravděpodobně nevymění olej pořádně, v každém případě si to dobře naúčtuje. Pokud výměnu převoďáku v servisním rozpisu najdu, zvážím ji. Někdy se takový úkon požaduje za ztížených podmínek a servisy se snaží zákazníkovi vnutit, že žádné "normální" podmínky ani neexistují, že jsou vždy nějak ztížené. Já si to nemyslím. Takže zastávám názor zůstat v klidu a po 150000 km pomalu zvažovat, zda měnit olej v převodovce, pokud není požadována výměna dříve. Zhruba v té době bych auto prodal (asi 9 let provozu), takže ani touto úvahou bych se nemusel moc zabývat - ledaže by auto bylo zlaté a nechal bych si ho. No, a nový majitel si přece vymění všechny náplně a filtry, je to tak? A když ne, co já s tím? Takže klídek a nožky na stůl 8) .
Naposledy upravil(a) Ital dne pon zář 26, 2016 10:56, celkem upraveno 1 x.
testus

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od testus »

Nechci se přít, Elu nemám (mám Accenta), ale pokud je to stejné jako u dalších Hyundai/Kia vozů, tak bude v převodovce olej 75W85 GL-4. Do Accenta je také předepsaný a já jsem ze zdejšího e-shopu dával Tutela Car Technyx 75W-85. Accent řadí bezvadně za všech teplot. Měnil jsem po pěti letech (cca 50 tis. km).
http://www.hyundaielantramanual.com/ela ... ities.html
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

Dnes vymenen motorovy olej - Yacco Galaxie 5w-50 a prevodovy olej - Castrol Syntrans Transaxle 75W-90. V manuálu mam doporucene oleje jak 75w-85, tak i 75w-90.

Dle technika v aut. servisu dozivotni napln znamena dle výrobce vozidla dobu, která kryje záruku a nebo max 6 let. Auto je dnes brano jako spotrebni věc. Takže asi tak. Vymena mne byla doporucena.

Jinak po vymene prevodoveho oleje je razeni o dost hladší.

Ikdyz zde cekam spise kritiku mého pocinaní...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Pitris »

Vyměnil si, vyměnil. Důležité je že....
buřtyskřenem píše:....po vymene prevodoveho oleje je razeni o dost hladší....
:wink: Akorát že "chleba se bude lámat" až vyjedeš za mrazivého rána.... :shock:
buřtyskřenem píše:....Dle technika v aut. servisu dozivotni napln znamena dle výrobce vozidla dobu, která kryje záruku a nebo max 6 let....
To by ledacos vysvětlovalo. Jen škoda že těchto techniků je jako šafránu :(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

Uvidíme co udelají mrazivé rána. Ale razeni bylo znát. I iridiovky jsem poznal. Uzivatele s motory GDI mají iridiovky uz z vyroby. Akorát ne Densa. Pry u nich nebyla změna za Densa nijak patrná.

Bohuzel ne každý servis je dobrý. Chce to hledat. Urcite se to vyplatí 8)


Urcite poreferuji jak se bude řadit za mrazivého počasí. Pokud teda nekam pojedu. Nemusím nikam dojizdet, takže vyjíždim jen za dobrého počasí :D
Odpovědět