olej Mazda CX-7

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
corleone
Příspěvky: 5
Registrován: stř črc 17, 2013 12:25

olej Mazda CX-7

Příspěvek od corleone »

Ahoj, mám mazdu CX-7 Rv.2008. Najeto 130000 Km bezín Turbo 260HP. Do teď dávám olej dle doporučení výrobce 5w30(spotřeba oleje prakticky nulová měním po 10000 Km). Dle názoru některých bych měl u turbomutoru přejít na 5W40 případně 5W50. Mám dát na doporučení a udělat to, případně jaký olej mi do Mazdičky doporučíte. Děkuji
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: olej Mazda CX-7

Příspěvek od skodovkar »

Nejdříve gratuluji k autu, pak gratuluji k výměnnému intervalu. Jaký u Vás převažuje provoz? Kolik najedete a jakým způsobem? A nakonec, jaké jsou požadavky z Hirošimy na motorový olej (uvedeno v příručce k vozidlu) ?
corleone
Příspěvky: 5
Registrován: stř črc 17, 2013 12:25

Re: olej Mazda CX-7

Příspěvek od corleone »

Děkuji za odpověď, do teď tam dávám olej přesně dle doporučení výrobce ACEA A5/B5,API SL CF MAZDA DEXELIA ULTRA 5W-30. Jezdím spíše klidně, mimo město, delší trasy, najedu tak 20000 Km za rok.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: olej Mazda CX-7

Příspěvek od Colommbo »

Blahopřání k autu nepřikládej zas tak moc velkou váhu, zdejší soudruzi jsou z aut z produkce na východ od Ruska tak trochu vyšinutí... :mrgreen: A na tvém místě bych se vykašlal na všelijaká doporučení kohokoli a zůstal u Dexelie (pozor ale na Dexempo Krumplex...) - spotřeba oleje je luxusní, interval ideální, tož to neřež(š)... 8)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: olej Mazda CX-7

Příspěvek od Pitris »

Motory od Mazdy jsou uzpůsobeny i na provoz na olej se sníženou HTHS viskozitou (to je to A5/B5).
S olejem 5w30 (a s výměnou po 10-ti tkm) je "mazdička" evidentně spokojená - proto je ta spotřeba oleje taková, jaká je. Říká se, že co funguje neměň a klidně se dá při Tvém způsobu jízd zůstat u té 5w30 A5/B5, ale stejně tak se dá dobře i "přejít" na buď 5w30, ale ACEA A3/B3, nebo použít 5w40.
Olej SAE 5w50 mi přijde až zbytečný (pokud se nejezdí "sportovně", nebo není větší spotřeba oleje).
Já osobně nejsem zastáncem olejů se sníženou HTHS viskozitou; a protože Mazda nemá nějaké "spešl" požadavky na motorový olej, asi bych zvolil kvalitní 5w40 a zůstal u výměnného intervalu 10 tkm :wink: vyplatí se to. A pár tipů ? Agip/Eni, Elf, Eneos, Liqui Moly, Millers oils, Mobil, Motorex, Motul, Repsol, Shell, Sunoco, Texaco, Total, Valvoline, Yacco.... s nimi chybu neuděláš a motor bude spokojený :wink:
Ale pokud by byl zájem o opravdu "echt" olej, doporučím třeba Millers oils CFS NT nebo Motul 300V...
Výběr oleje je vždy tak trochu kompromis, a téměř vždy existuje více variant SAE. Podstatné ale je dodržet správný interval výměny (a předepsaný raději zkrátit !), a s olejem vždy měnit i jeho filtr...

A i v SAE 5w40 existuje "origo" Mazda Dexelia http://www.total-chel.ru/pdf/20090902094027_9498.pdf
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Autoxxxrady

Re: olej Mazda CX-7

Příspěvek od Autoxxxrady »

Klidně bych zůstal u oleje co tam dáváš teď. Hlavní je, že to měníš po 10 000km. Než zkoumat jestli letní číslo 40 nebo 50 je lepší ho měnit často jak to děláš ty.
Rado

Re: olej Mazda CX-7

Příspěvek od Rado »

Vlastnim cx7 2.3disi turbo, rok 2007, 358tisic km, pouzivam 5w40 a tankujem 98-100oktan dlhodobo. Auto je v perfektnej kondicii ako za nova.
Odpovědět