olej do čtyřkolky

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: olej do čtyřkolky

Příspěvek od Pedro »

Da se snad predpokladat,ze itall o norme jaso a jeji nutnosti pro motor spojku,prevodovku,vi. Vidim to tak ma 2-3 promile,
:-)
Návštěvník

Re: olej do čtyřkolky

Příspěvek od Návštěvník »

Ale vždyť někde zmiňoval, že má v prd.li játra či co. Možná jen nedostatečně trénovaná... :lol:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: olej do čtyřkolky

Příspěvek od Pedro »

No tak treba zrovna trenoval...
Vychazim z toho,ze neni motorkar rychlokvaska. Coz neni.
Itall

Re: olej do čtyřkolky

Příspěvek od Itall »

Pojednání, které sem vložil Pitris jsem teď nedávno četl.
Normou JASO MA jsem se nikdy nezabýval a v návodu k SV 650 se jí také nezabývají. "Výhradně API-SF nebo SG", tak píší.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: olej do čtyřkolky

Příspěvek od Durex »

Tohle ale totiž vychází z 90 let,kdy se do motorek dával běžně autoolej API SF nebo SG. Ale s příchodem lehkoběžnosti a navíšení APi nad SG nebyly tyto oleje vhodné. Proto vzniklo JASO MA. Navíc taky dnes sehnat olej dle SF nebo SG je docela oříšek :lol: Navíc 90% motoolejů (tedy olejů s JASO MA resp MA2) je API SJ,SH či SL a teď i SM ... Takže v tomhle výrobce trochu nechápu,proč pořád tvrdohlavě uvádí v manuálech SF či SG a proč se nezmíní o novější normě s MA ... Zas je ale viděť,že ty motory můžou bejt mazaný v podstatě kde čím,protože norma SF je stará jak Metuzalém :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: olej do čtyřkolky

Příspěvek od Pedro »

Mě se zatím daří shánět SG,SH Jaso MA.
To jako že Itall teda nekecá a může do SV,s požehnáním výrobce dát auotoolej bez jasa?
Hm,člověk se furt učí. I zpětně.
Ale co ta spojka,převodovka,trvanlivost filmu na zubech a šálách?
Je pravda že známej v4T enduru 650 jezdí leta letoucí M6AD,a určítě je mu min. 10 let.
Itall

Re: olej do čtyřkolky

Příspěvek od Itall »

Já už si nějak poradím, PePe, mám čas, v záruce zatím jezdím do servisu a olej nechám na nich - zajisté bude mít JASO, bys byl spokojen. Intervaly jsou nejprve 2 měs. nebo 1000 km (v zimě jsem přetáhl čas, páč s 200 km tam asi nemá smysl jet), pak snad 4 měs. do 6000 km (čas zase přetáhnu) a dále půlroční a 6000 km (zase asi nenajedu a budu přetahovat čas). Takže ještě 2x do servisu. Pak teprve budu dávat olej podle sebe. M6AD to určitě nebude...
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: olej do čtyřkolky

Příspěvek od Durex »

Jo nekecá. Může. Dřív do motorek nic jiného nešlo. A ta koncepce je pořád stejná. Nemyslím si,že by GSXR 1100 z roku 1992 (1100 cm3, DOHC,16 ventilů) byl diametrálně jinej,než dnes. Vždyť je to pořád to samý. Spojce to neva. Po API SG by klouzat neměla. A předovka s přímejma zubama bez synchronizace je ráda,že se v něčem koupe :D Tam to ten motorák taky umaže a umazal. Navíc ty motory jezdí bez problémů dodnes ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: olej do čtyřkolky

Příspěvek od Durex »

Italle,oni mají půlroční interval? :D To je zbytečně moc přísný. Rok je v pohodě. Třeba se jen možná sychrujou,protože spoléhaj na to,že po půl roce nikdo jezdit nebude a kdyby se náhodou v době záruky něco stalo,tak to hodí na nedodržení servisního intervalu. Jinak si tohle krátký období nedokážu vysvětlit ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: olej do čtyřkolky

Příspěvek od Pedro »

Jasně,do běžného provozu motospešl dřív nebyl. Nebo si to nepamatuju. :oops:
Dávali jsme GTX,2 a pak Protec.
Ale tak nějak jsem motky pak opustil i s jejich specifikacema.
Po návratu k nim,už bylo Jaso a vycházim z toho,že už jaxy automaticky to od autoolejů separuju.
Hlavně kvůli spojce a u vysokootáčkovek na netrhavost filmu. Jenže motomotory jsem nekuchal,tak nevim jak písty,válce a kluzy vypadaly. Ani dřív ,ani nyní. Tak do toho moc nekecám,bo zkušenosti NEMÁM. Ta almara to ustojí,není to rozmazlenec jako v plechovkách ...některejch..
Itall

Re: olej do čtyřkolky

Příspěvek od Itall »

Souhlas s Durexem. Intervaly píšu zpaměti, takže bez záruky :D . Ale překvapily mě, jak jsou krátké. Že je určitě nedodržím. Rok a 6000 km bych dodržel celkem bez problémů. Ano, může to být výmluva kvůli záruce, už mě napadlo. Stejně ale do servisu budu jezdit, alespoň zpočátku.
Itall

Re: olej do čtyřkolky

Příspěvek od Itall »

Jo, intervaly jsem zkouknul a je to tak. 2,6,12,18,24 atd. měsíců.
renda...

Re: olej do čtyřkolky

Příspěvek od renda... »

Dobrý den, mám už nějakou dobu čtyřkolku jianshe puma 250 s jakousi poloautomatickou převodovkou, a chtěl bych se prosím zeptat jaký olej do toho patří, pár lidí mi tvrdí, že tam patří nějaký "speciální" :shock: tak jsem se šel zeptat sem jesli by mi někdo nemohl poradit. :?: :P
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: olej do čtyřkolky

Příspěvek od Pitris »

Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
renda...

Re: olej do čtyřkolky

Příspěvek od renda... »

Ano je to normálně bez spojky... :o :) :wink:
Odpovědět