Nehody - pre výstrahu!

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Máchal

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Máchal »

Safra, nechtěl bych ji potkat, asi bych si cvrnknul do textilu :oops:
Návštěvník

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Návštěvník »

V žádné jednosměrce, a za tu považuji i dálnici, už dávno nespoléhám na to, že proti mně nevyrazí ženská. Dokonce jsem v roli spolujezdce na zadním sedadle ve voze řízeném ženou zažil, že jsme najednou jeli proti čtyřem(!) jízdním pruhům. Pravda, bylo to "jen" ve městě (cizím, nikdo "na palubě" ho neznal) a těsně před (pro nás vlastně za) světelně řízenou křižovatkou, ovšem ona ulice zase žádný pruh "v našem směru" neměla.
Co mě přitom nejvíc dostalo?
1. "Šikovnost", s jakou dotyčná řidička do toho protisměru odbočila tak, že si toho v momentě odbočování nikdo z členů posádky (všichni řidiči) ani nestačil všimnout.
2. Zmatenost okořeněná arogancí, s jakou řidička reagovala na chování řidičů jedoucích proti a na námitky i rady (jak je vhodné nastalou situaci řešit) nás, spolujezdců.

P.S.: Všimněte si, že v odkazovaném případě došlo k nehodě až v momentě, kdy se proti sobě objevily dvě řidičky. Tím chci říct tolik, že nehod způsobených řidičkami není víc jenom proto, že jim obvykle dokáží zabránit muži za volanty vozů kolem.
Itall

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Itall »

K té nehodě: To je těžké. Třeba (a pravděpodobně) vůbec netušila, co má obuto.
Já jsem jednou, zřejmě při čekání na dodávku nových gum (nevím, je to dávno), měl nakrátko kombinaci zimní a letní gumy na přední nápravě, aby auto mohlo jezdit. Ani jsem nutně nemusel nikam jet, ale jel jsem. Nebylo mokro (možná vlhko, to může být ještě horší), a trošku se mi vymstilo. Naštěstí jen takový varovně zvednutý prstík - ty ty ty. A to jsem věděl přesně co mám obuto. Nemusel jsem jet svižně, ale jel. Tamti na videu měli větší smůlu, byla to pravá zatáčka a v ní kamion. Já jsem spáchal blbost v zatáčce levé a vedle byla louka bez příkopu. Což jsem si všiml, tak jsem to tam pustil. Kdybych si nevšiml, projel bych zatáčku, já myslím, že i bez úhony, jen jsem si nebyl jistý. Před zatáčkou při brzdění se i totiž zablokovalo jedno přední kolo a trochu mě to rozhodilo, tak jsem nechtěl prvně zkoušet, jak se v takovém připadku projede svižně zatáčkou, když byla i jiná možnost, i když trochu nedůstojná :oops: . Tedy jsem se mohl jen usmát, poděkovat tam někam nahoru a dobře si to zapamatovat. Hned jsem se zas obloukem vrátil na silnici tvářil se, že se vlastně nic nestalo :roll: . Spolujezdcem mi byl otec a kupodivu ani moc nenadával. Jen zakroutil hlavou a odbyl to nějakým - ty jsi ale blbec (což nezbylo než uznat). Asi byl rád, že to tak dopadlo.
P.S.: Z toho plyne, že jsem horší řidič než ženská 8) . Myslím, že občas se takové věci dějí a i kdyby se příhoda stala jen třeba každému desátému řidiči jednou za život (což jsem určitě nepřehnal, že), pak záleží, zda při tom skončí pod kamionem nebo ne a kolik lidí má v autě. Ovšem když už má plné auto, neměl by jet jako kráva.
Návštěvník

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Návštěvník »

Italle, nějak nevím, k čemu že se to vlastně má vztahovat tvůj komentář. Já vidím příčinu nehody (samozřejmě pominu-li skutečnost, že důchodkyně neměla co dělat v protisměru na dálnici) prakticky jednoznačně v tom, že řidička "v řádném směru" nekoukala dostatečně dopředu (na rozdíl od ostatních řidičů, jak je dobře vidět na vloženém videu), aby dokázala včas a správně zareagovat. Ostatně jsem se snad ještě nesetkal s řidičkou, která by nekoukala jen těsně před své auto, tedy by vůbec mohla efektivně zareagovat na to, co se děje ve vzdálenějším horizontu a co se jí může brzy "životně důležitě" týkat.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

Návštěvník píše:Italle, nějak nevím, k čemu že se to vlastně má vztahovat tvůj komentář....
Taky mě to na pochopa neleze....a je to jedno.
Ale ono je to stejně Italle volaaké čudné - před několika lety si se tu pouštěl do modeláře když psal že správné a pořádné gumy jsou důležité právě v krizové situaci, že takové nepotřebuješ, že předvídáš a že ti stačí levné gumy. A teď si napsal že si věděl že máš špatné obutí a přesto krizovka ? No snad si tentokrát - a samozřejmě jedinkrát - nechal předvídavost asi doma, že ?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Itall »

Já jsem reagoval na předchozí video - smyk za mokra. Tahleta na dálnici v protisměru je fakt kráva. Dám tedy otázku k této situaci. Základ je, když už by se to stalo, všimnout si, že je něco špatně :D (což nevím, zda si "protisměrná" řidička uvědomila). Co tedy má pak udělat? A co mají udělat protijedoucí řidiči, kterým je sice jasné, že je něco špatně, ale mohou být (a budou) celkem překvapeni.
Vzpomínám na jednu nehodu na (dnešní už) dálnici u Dobříše, kde za deště v protisměru náhle letělo auto střechou napřed, opět se mnou jel otec, tak povídám "hele, hele" (aby o něco nepřišel) a klidím se vpravo, kdyby přelétl svodidla. Jel jsem dost svižně a zastavil až dost daleko, říkám si, běhat tu nebudu, to si vyřídí ti v druhém směru, ale zavolám policii, kterou to v každém případě zajímat muselo. Tak volám, naštěstí jsem věděl, že je to mezi sjezdy na Dobříš, na neznámé silnici bych nevímco povídal. Ptají se - jaké auto, tak jsem jim poskytl cennou informaci, že modré :P . Tak se ptali, zřejmě s očima v sloup, zda nákladní či osobní. Povídám - asi Octavia. Ptali se, zda jsou zranění, to jsem nevěděl, jen že auto šlo přes střechu. Čili i na hovor s tísňovou linkou je dobré být připraven, což jsem nebyl. Takže jsem jim ani snad neměl volat a nechat to skutečně jen na lidech na místě, kterých bylo jistě dost, provoz tam byl.
Itall

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Itall »

Pitris píše:Ale ono je to stejně Italle volaaké čudné - před několika lety si se tu pouštěl do modeláře když psal že správné a pořádné gumy jsou důležité právě v krizové situaci, že takové nepotřebuješ, že předvídáš a že ti stačí levné gumy. A teď si napsal že si věděl že máš špatné obutí a přesto krizovka ? No snad si tentokrát - a samozřejmě jedinkrát - nechal předvídavost asi doma, že ?
"Levné" gumy mi stačí, ale ne čínské. Tehdy to byl jiný případ (zimní/letní na jedné nápravě, což se ani nesmí) a opravdu jsem nepředvídal takový problém. Není nad vlastní zkušenost, která dopadne dobře.
Návštěvník

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:A co mají udělat protijedoucí řidiči, kterým je sice jasné, že je něco špatně, ale mohou být (a budou) celkem překvapeni.

Tohle:
Návštěvník píše:V žádné jednosměrce, a za tu považuji i dálnici, už dávno nespoléhám na to, že proti mně nevyrazí ženská.
Návštěvník

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:...Není nad vlastní zkušenost, která dopadne dobře.
Tohle by si nejspíše byli bývali rádi řekli ti, kteří uvařili starou brzdovku na sjezdu z nějakého kopce v Alpách či Pyrenejích a už tu příležitost nedostali. Tím teď narážím na tvoje nedávné "rady" neměnit "předčasně" (v tvých měřítkách) provozní kapaliny, včetně té brzdové.
Itall

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Itall »

Ohledně výměny brzdovky jsem nikomu nic neradil. Pouze jsem konstatoval, že jsem ji nikdy neuvařil, ani starší.
Návštěvník

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Návštěvník »

Kéž bys měl po jejím uvaření příležitost napsat něco ve stejném duchu:
Itall píše:Tehdy to byl jiný případ (zimní/letní na jedné nápravě, což se ani nesmí) a opravdu jsem nepředvídal takový problém. Není nad vlastní zkušenost, která dopadne dobře.
Itall

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Itall »

Pro mě je typické, že nevařím. Ani v kuchyni, ani při brzdění :wink: .
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět