aditivum pro gufera

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
lubos

aditivum pro gufera

Příspěvek od lubos »

Prosím o Váš názor na aditivum do motorového oleje na obnovu starých gufer. Na stránce odpovědí pana J. Černého jsem se o tomhle konkrétně nic nedočetl. Už jsem byl poučen, že do motoru nepatří nic jiného než motorový olej-všechno ostatní motor poškozuje-motor může začít korodovat zevnitř. Je to i tenhle případ? Už jsem to použil do více aut a asi 5 let zpátky- nic špatného jsem zatím nepozoroval. Vždy dám půlku přípravku-celá lahvička je 355 ml, druhou půlku po třech tisících-přípravek od Gold Eaglu-engine stop leak. Použil jsem to motoru vždycky jen jednou. Další výměna byla jen olej a filtry. Za případnou odpověď díky.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditivum pro gufera

Příspěvek od Pitris »

lubos píše:....názor na aditivum do motorového oleje na obnovu starých gufer....
Nevěřím že by něco přidané do oleje dokázalo opravit těsnící břity gufer. Jak? Čím?
A ne vždy něco dodatečně přidané do oleje motoru uškodí, ale asi nikdy mu to dlouhodobě nepomůže a vždy to znerovnovážní olej....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: aditivum pro gufera

Příspěvek od NOVON »

lubos: Mozna to funguje v nejakych laboratornich podminkach,ale v praxi vsak nikoliv.Ani ty oleje pro vice jete motory mi nikdy nijak nepomohly,spise naopak!Pokud nekde neco saklo,tak pak to zacalo saknout jeste vice.
Nejlepe fakt pretesnit novym guferem,mrknout zda neni uz drazka na hrideli,pokud jo,tak bud prisponovat pruzinku nebo vypodlozit samotne gufero,at se brit dostane mimo drazku anebo dat PTFE gufero.U techto gufer je podminkou NEMAZAT HRIDEL ANI SAMOTNE GUFERO NICIM!
Mam zkusenost,ze PTFE gufera vydrzi mnohem dele.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Odpovědět