Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
bjukemen
Příspěvky: 4868
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od bjukemen »

Dobra cena je v mountfielde za 5w-40 ako pisal pitris ale to preto ze je dopredaj skladoviek, v poprade maju vyse 3 rocne oleje
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
bloke

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od bloke »

Akurát sa minulo účinku to cenové oznámenie od teba, druhá vec je že návštevníkovi sa tá cena až tak nepozdávala (ani ja by som ho za tolko nekupoval).
A s "Bédom Trávníčkom" je to tiež sranda (u nás som v bližšej predajni z dvoch, pred nejakými 2 mesiacmi kupoval ich výpredajové GX-FE a tie boli z roka 014; 2 na začiatku im chýbalo); človek má tieto velkoreklamné firmy -propagácia dlhodobo všade- niekde v povedomí zaradené, a tak človeka prekvapí, že v konkrétnom obchodnom centre bol Mounfield v nedeľu pomaly jedinou zavretou firmou :evil: .
A to do 2. vzdialenejšej predajne (už len tam ho mali) išiel viacmenej kvôli tomu výpredajovému Mogul-Racingu cez celé mesto →←takmer 50 km, takže druhý pokus už sa nebude konať, električenku nemám, každá jazda ma niečo stojí (benzín/lístky, bicykel by bol v premávke tiež o držku). Aspoň som absolvoval výlet cestou do Lamača, kde som priamo nebol aj 10 rokov :D .
bjukemen
Příspěvky: 4868
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od bjukemen »

to cenove oznamenie sa mozno minulo,ale bol som v tescu cenu som videl a pointa je v tom ze bezne som ten olej kupoval za cenovku v priemere 22-23e cize pre mna cena zaujimava, tym to cele hasne
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
bloke

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od bloke »

No myslel som to tak, že cenové oznámenie o aktuálnej akcii oleja XY tu určite má svoje miesto, nech už je cena potom akokolvek preberaná, a netreba sa kvôli tomu nejak extra dohadovať :wink: Niekomu sa zapáči, inému nie, ale cenový monitor tu bol uvedený, a to je to, vo co tady jde :D .
bjukemen
Příspěvky: 4868
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od bjukemen »

okej tak sry ze som tvrdil ze je to dobra cena :oops:
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Návštěvník

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Návštěvník »

Stigma našich diskusií je že sa nikedy za každú cenu snažíme presvedčiť iného o svojej pravde. Ty napíšeš že dobrá cena, ja že nie a začíname riešiť že kamenný obchod, že eshop, že Tesco, že Mogul, že Shell, že babka dedko a repka. Pritom ty si myslíš svoje ja svoje dovidenia majme sa radi neserme sa.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9853
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Colommbo »

W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
e1H

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od e1H »

Vzhľadom na to, že podobnú kamerku ktorú pripojíš priamo k mobilnému telefónu kúpiš z Číny za zlomok ceny, toto považujem za vyhodené peniaze. Obzvlášť ak to má takto nízke rozlíšenie.
Návštěvník

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Návštěvník »

A načo sa tak dá prakticky v garáži...domácnosti využiť? Páči sa mi technologia len nevidím doma uplatnenie...
Máchal

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Máchal »

Můžeš s tím zkoumat kdejakou dírku :D
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9853
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Colommbo »

Však já to nikomu nenutím. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Pitris »

....se kouknout nebo koupit :?: :D
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
bloke

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od bloke »

Doma sa to velmi nevyužije (jedine ak by si to vyviedol vhodnej :!: susedke cez sprchový odtok), toto je dobré do motora a pre motor (očumieť stav prípadného zakarbónovania, účinnosti Vifa, Wynnsa, STPa, Valvolinea...).
Kedysi som sa takú šmíralku pokúšal hladať na čínskych webobchodoch pre cenový prieskum , ale nevedel som, aký presný názov v angličtine použiť; nenašiel tak som ani jednu takúto kameru (s ktorou by sa dalo prezerať dutiny a nedostupné škáry a obraz nahrávať cez notebook, tabletové PC, hladkací telefón...).
Návštěvník

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od Návštěvník »

Ako tieto endoskopy kúpiš aj v hobby predajniach, aspon v hornbachu to majú... ale v motore sa kam dostanem? Pod ventilové víko? Či cez otvor sviečky do valca? Ja sa len pýtam na praktické využitie... robím v medicíne a tam to má svoje využitie.... tak pre info... skôr ma napadlo pre majstrov čo riešia rúrky, rúry, dutiny... ako hračka super...
e1H

Re: Aktuálne akcie v reťazcoch a spol.

Příspěvek od e1H »

Cez otvor pre sviečku môže do valca. Pri nafte ale neviem ako, možno cez otvor vstrekovača? Potom sa môžeš pozrieť do takých kútov, kam normálne nevidíš. Napr. po vypustení oleja sa môžeš cez vypúšťací otvor pozrieť na spodok motora, a čistotu vane. Tak isto sa môžeš pozrieť cez výfuk na katalyzátor, alebo do ďalších miest, kam bežne nevidieť, ale sú tam otvory. Napadá ma ešte chladič, potom do motora sa môžeš dostať aj cez olejovú mierku a nalievací otvor oleja. Ďalej môžeš mrknúť na klimatizáciu zo všetkých možných smerov (od filtra, cez otvory, cez nasávanie). Tak isto sa môžeš pozrieť do potrubia nasávania vzduchu do motora. Alebo také miesta a súčiastky na podvozkou, ktoré síce vidieť od spodu, ale nieje vidieť ich hornú stranu. A podobne všetko, k čomu nemáš priamy náhľad, ale je to nejakým spôsobom ťažšie dostupné, alebo je potrebná komplikovaná demontáž už len kvôli kontrole stavu.
Odpovědět