tlumič pérování

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Návštěvník

Re: tlumič pérování

Příspěvek od Návštěvník »

Trochu OT, jak sem to zapadá. Včera jsem kupoval baterii AKUMA vyrobenou v Itálii. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: tlumič pérování

Příspěvek od Pedro »

Před lety mi na E9 SW odešel ve 170tkm levej zadní. Tak že je teda vyměnim. Ale když jsem viděl uložení,umístnění,spoustu nesmyslů okolo,svěřil jsem to malé dílně,kde dělali v té době jen tlumiče a výfuky.
Nabídli mi origo Kayaby,říkám OK. Druhý den volali,že origo lze dodat až za týden až dva,jestli se spokojim s výrobkem z Polska (myslim)...,
Nebo jestli mi to navadí,nabídli origo Monroe. Ty do tří dnů z D.
Tak je tam foukli,já najel pár desítek tkm,v poho,pak bohužel vůz prodal :evil: ,ale aspoň Toyota clubu,kde jako málo vyskytující se model ve stř. Evropě,půjde prý na GO.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: tlumič pérování

Příspěvek od NOVON »

Kayaba,Monroe,TRW se dělají v jedné fabrice tady v Čr..teď si nevzpomenu kde přesně.
Já dal na svou 80 tku KYB kapalinové a udělal jsem chybu,měl jsem dát KYB Excel-G plynokapalinové.S těmi kapalinovými je auto dost "houpavé"..
Na oktávce byly z výroby MONROE,dal jsem tam kdysi (ještě švagrovi) KYB Excel-G,jsou tam nějakých 60 tis.km a nepozoruju nějaký problém s tlumiči.Spíš mám podezření na unavené přední pružiny,TDi je asi dost těžký motor,moc to už nepruží.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Máchal

Re: tlumič pérování

Příspěvek od Máchal »

V únoru jsem na auto dával komplet tlumiče Meyle + pružiny Kayaba a je to kombinace v pohodě (za ty prašule)
speed

Re: tlumič pérování

Příspěvek od speed »

To Máchal, mohu se prosím zeptat na ty tlumiče Meyle, uvažuji u o nic na Oct. Jak je to s komfortem jízd. vlastn. apod. Jsou za velmi zajímavou cenu.. Děkuji
Máchal

Re: tlumič pérování

Příspěvek od Máchal »

Kupoval jsem je tady: http://www.hanza-autodily.cz/
Za peníze, za které jsem je tam koupil, jsem spokojený a přiznám se, že na tak staré auto se mi nechtělo kupovat dražší tlumiče. Meyle fungují k plné spokojenosti, nejsou tak tvrdý a v rámci možností podvozku OI se s tím dá v pohodě jezdit.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: tlumič pérování

Příspěvek od NOVON »

Jj MEYLE tlumice jsou komfortneji naladene.Ja mam na O1 tlumice KAYABA EXCEL-G a ty jsou dost tuhe,uz bych je na oktu nedal.Zajimava volba jsou tlumice TRW ,na par aut jsem je montoval a jsou presne podle meho gusta-komfortnejsi..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: tlumič pérování

Příspěvek od NOVON »

Dalsi vyrobce co me napadl je stare dobre ATESO,cesky vyrobce tlumicu vesmes pro skodovky.Delaji se tady kousek od nas u Opavy ve fabrice BRANO..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
speed

Re: tlumič pérování

Příspěvek od speed »

To Novon: Děkuji za info, potřebuji právě tlumiče, které budou komfortní - problémy se zády.... Montoval jsi ty Atesa i na Octu popř. máš přímou zkušenost? Dost lidí mě odrazuje od Meyle, že je to ¨Čína pro němce¨ , ale kámoš mě zase ujišťoval, že je to jedno, jenom to nesmí být VIKA nebo Starline....
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: tlumič pérování

Příspěvek od NOVON »

speed: Ee,na oktu jsem Atesa jeste nemontil,jen o nich vim..Jinak co jsem kdy z okty 1 tlumice z vyroby sundaval,tak to byly MONROE..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
bjukemen
Příspěvky: 4868
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: tlumič pérování

Příspěvek od bjukemen »

viete mi niekto povedat preco sa tlmice dodavaju resp. predavaju v stlacenom stave.? teda piestnica dole zaistena paskou.? myslel som ze stlaceny tlmic trpí najviac :shock:
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9853
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: tlumič pérování

Příspěvek od Colommbo »

Vysvětlení je poměrně jednoduché - je to otázka balení, přepravy, šetří to místo a náklady... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
bjukemen
Příspěvky: 4868
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: tlumič pérování

Příspěvek od bjukemen »

aha :D takze az to nahodou pre tlmic nieje najlepsie je druhorade :mrgreen: kapitalizmus :!:
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: tlumič pérování

Příspěvek od rousini »

Párkrát při tažení přívěsu a rozjezdech za mokra se mi stalo, že hráblo a odskakovalo PP kolo.
Dneska jsem to prověřil ostřejším rozjezdem na mokrém asfaltu. Na obou stranách vozovky stejná struktura, žádné koleje ani louže.
PP kolo odskakuje. Tuším správně tlumič? Nájezd 95kkm, zdá se mi to trochu brzo. Navíc v okolí, kde se převážně pohybuju jsou silnice jak víno a když občas musím tankodrom (nejčastěji střední Čechy), tak tomu přizpůsobím jízdu... :twisted:

Ještě mě napadlo vypnou ESP, abych to měl na 100% jen mechanicky zkontrolované, ale dnes myslím ani nezasahovalo. Trochu tím trpí guma, maličko potrhané figury.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Odpovědět