Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Itall

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Itall »

Na letních gumách jezdím jen s novým autem, dokud je nesjedu. Pak už jen zimní. Záleží jaké. V létě se snažím nakombinovat takové gumy, které už nemají 4 mm nebo by další zimu byly na hraně předpisu. Celkem se mi osvědčuje, brzdí to dobře, nezávodím, trochu dát pozor, třeba na mokru, se hodí. Ale žádné znatelně špatné chování auta nepozoruji, ve srovnání s letními gumami. Zase záleží s jakými se srovnává. Finančně to, samozřejmě, vychází dobře. V létě prakticky jen dojíždím gumy, které bych jinak musel vyhodit, takže de facto v létě jsou náklady na gumy blízké nule. K tomu úspora za disky, mám jen 2 navíc. Další věc je skladování kol, někdo za to opět platí někde v servisu, kde i přezouvá. Jak je to v takovém případě s mytím a údžbou kol, je pochybné. Při posledním přezouvání jsem zase vyndaval kamínky z dezénu (to totiž dělám já, kdysi můj tatínek a Návštěvník - myslím modelář, škoda, že tu není). Přezouval jsem jen 2 kola a v obou jsem našel něco zapíchlé. V jednom plíšek - vyndáno, neuchází, snad bude OK, a v druhém minihřebíček nebo tak něco - nevyndáno, páč neuchází a musel bych se v tom vrtat s rizikem větší škody než užitku. Větší spotřebu paliva pozoruji jen na některých zimácích, takže si vybírám ty, u kterých se to znatelně neprojevuje.
Počítal jsem v létě na parkovišti na 100 vozech, kolik má zimáky. 2 roky po sobě. Poprvé to bylo 22% a podruhé 25%, tuším. Už je to nějaký pátek. Teď takových bude ještě více. Mám za to, že přes 20% je podstřeleno, já bych odhadl už přes čtvrtinu, možná víc.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

V časopise Auto TIP č. 8/2016 je celkem obsáhlý test letních pneu 205/55-16. Může být vodítkem.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Itall »

Mimochodem, eslipak víte, že teď v přechodném období, kdy je ráno teplota málo nad nulou a odpoledne třeba i kolem 20°C, byste měli ráno mít zimní gumy a odpoledne letní? :!: :?: :idea: . Bude zajímat hlavně Pandoru, a má o starost navíc, v poledne přezouvá 8) .
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od bjukemen »

preco by mal mat rano zimnu a cez den letnu.?

+6°C rano je uplne v poriadku
Naposledy upravil(a) bjukemen dne sob črc 16, 2016 13:57, celkem upraveno 1 x.
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Itall

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Itall »

Páč pod 7°C bys měl jezdit na zimních pneu a nad 7°C na letních pneu. Copak nesleduješ sdělovací prostředky? :D
P.S.: Při 7°C bys měl mít gumy univerzální, ale to se pro jednoduchost vypustilo. Takže stačí přezout v poledne :mrgreen: .
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od bjukemen »

zimne pneu su povinne ked je na vozovke suvisla vrstva snehu alebo ladu alebo je namraza o teplote nieje zmienky,teda je ale je to iba odporucanie ktore sa nemusi dodrzat, kedze pri +6-7°C sa da v pohode jazdit na letnych
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Itall

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Itall »

Já také nepíši o legislativě, nýbrž o široce publikovaných názorech odborníků.
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od bjukemen »

tak odbornikov je vsade dost to je pravda :mrgreen: :mrgreen:
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1741
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od kornel »

no ani nie tak dávno v niektorej z motoristických relácií robili test zimné vs. letné obutie pri teplote tuším niečo okolo 0°C až tesne pod nulou v suchých podmienkach.. V dĺžke brzdnej dráhy ako aj maximálnej dosiahnutej rýchlosti na "kruháči" bola pomerne jednoznačne na tom lepšie letná pneumatika. Zimná pneumatika začne mať navrch akonáhle dochádza k zvyšovaniu vlhkosti vozovky a množstva vody na vozovke + samozrejme s ďalej klesajúcou teplotou je to logicky ešte väčší a väčší rozdiel.
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od rousini »

čau kluci, potřeboval bych poradit. Chci nahradit stávající letňáky Nokian V za něco jinýho. Gumy na zadní nápravě hučí jako prase. Začalo to postupně asi loni. Za nova byly gumy OK, ale teď v polovině dezénu jsou zadní gumy hodně slyšet hlavně v rychlostech 40 a 90 km/h. Ztichnou až nad 110.

Na jaře jsem hodil zadní dopředu, abychje rovnoměrně dojezdil, ale nedalo se to vydržet, ten hukot zepředu byl ještě intenzivnější. Myslím, že geometrií to nebude. Zimáky nemají žádný problém a jsou tichočké, jen na suprhladkém asfaltu nebo za vlhka mlaskají (lepí). Po takto tichých gumách Semperit Speed Grip 2 jsem se po jarním přezouvání zděsil. Zkoušel jsem to rozjezdit, ale nemíním se s tím s_át ještě 2 sezony.

Přitom ta Semperitka je klasický šíp a nevím o ni. Hledám něco v kategorii 2500Kč/kus. Trochu mám za favority Hankooky K115 asym a K120 šíp. Ještě jsem našel Semp. Speed Life 2 šíp.

Přitom ty stávající letní Nokiany V byly v testech OK, ale našel jsem hodnocení, kde si uživatel stěžuje na hlučnost. Proto na testy z 50% prdím a vybírám okem. Ten Nokian má totiž příčné drážky na okraji gumy zavřené, navíc se výška figur k okrajům snižuje, takže místo odvodňovací drážky je kapsa. Tento týden jsem jezdil v dešti ( u nás jsou nový pěkný silnice bez kolejí nebo louží na cestě) a stálo to vyloženě za hov.. Furt mě kopal volant a to jsem nejel víc než kilo. Přitom na předku 4mm.

Takže potřebuji vybrat něco tichého a schopného odvádět vodu. Hankook K115 má spoustu kladných ohlasů. Nemám s ním problém, jen bych radši šíp. Má lepší směrovou stabilitu. Na druhou stranu šíp Semperit Speed Life 2 má naměřenou vyšší hlučnost než asym. dezény. Ale trošku vycházím z toho, že zimní Semp. Speed Grip 2 (taky šíp) je tichá.
Hankook K120 je šíp, ale recenze a hodnocení v podstatě nejsou. Navíc to není šíp podle mých představ (uprostřed široká plocha šípu, pak 2 podélné drážky a na šíp navazující drážky okrajových bloků). Asi si budu muset objednat závodní slicky a vyřezat dezén ručně...

Nějaký návštěvník tu psal, že o dobrých gumách nesmí člověk vědět. To je to, co hledám :wink: Do nějakých noname se mi vyloženě jít nechce a čtyřku za kus taky nedám.

Toto mám teď nazuto
Nokian V
Semperit speed grip 2

O tomto uvažuji
Semperit speed life 2
Hankook k120
Hankook k115
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Jezdím Hankook Ventus Prime 2 215/55 R16 třetí sezónu,současný stav 3 mm a no problema. :wink:
A to je C4P háklivé na hluk od pneumatik. :? Nástupce Ventus Prime 3 http://www.pneumatiky.cz/hankook-ventus ... letni.html
jsou ještě lepší a tomu "A" věřím,protože už Prime 2 byly na vodě super. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Misojogi »

Větší spotřebu paliva pozoruji jen na některých zimácích,
mozes byt konkretny ze ktore typy su problematicke?
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

to Misojogi: ty lepivější / co Tě líp podrží....

to rousini: a co tak od Dunlopu nějaké ....response nebo SportMaxx ..?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od rousini »

lengy 60: dík za potvrzení dobrých vlastností Ventus Prime 2. U Prime 3 si už lidi stěžují, že nejsou tiché.
Pitris: v rozměru 215/50 R17 už ty Dunlopky jsou docela drahé a co jsem dřív četl, tak dost rozporuplné reakce. Pro dost lidí jsou hlučné nebo s malou výdrží. Není jich natolk málo, aby to člověk odfiltroval.

Zatím to vidím na ty Ventus Prime 2 (K115), jen čekám, kdyby měl někdo osobní zkušenost s dalšími jmenova nými. To je k nezaplacení... :wink:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Tak v provedení 215/50 R17 mohou být hlučnější,asi bude záležet na konkrétním autě. :idea: Teď se budeš smát,ale jeden kolega na citroen fóru s C4GP se dostal do nesnází s pneumatikami :? a potřeboval něco za levný peníz,tak jsem mu doporučil i zde několikrát probírané http://velko-pneu.cz/pneu/168543-membat ... -w-letnst/ a byl z nich úplně vedle,myšleno v dobrém. :lol: Tichá a pohodlná pneumatika,jen si rochnil.Kolik na nich najel netuším,protože se už dlouho neozval,asi mu auto funguje jak má. :D :wink:
P.S.Ale slyšel jsem i chválu na tyhle pneumatiky. http://velko-pneu.cz/pneu/26320-toyo-pr ... -w-letnst/
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět