Vymena prednich tlumicu na Civicu VII

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Vymena prednich tlumicu na Civicu VII

Příspěvek od Pedro »

Krasny kocar. Takovy tvary a technika.
Kdyz srovnam s dneskem ...
No kazdymu se libi a technicky vyhovuje neco jinyho.
Me toto a De Lorean.
radovanXJR

Re: Vymena prednich tlumicu na Civicu VII

Příspěvek od radovanXJR »

@Pitris
Ano je to generace co je na Tvém obrázku, akorát pěti dvířko.

@Návštěvník
Tlumič jsem obhlížel a přijde mě to, jako "obyčejný" MacPherson žádá specialita. Horní uložení zatím vypadá OK, ale už je tam 13 let, a většinu má najeto po špatných vesnických silnicích. Myslím si, že je to jen otázka času než by se uložení muselo měnit, tak bych to chtěl udělat najednou.

@XJR
XJRo mám stříkačku r.v. 2011, pro mě jedna z nejhezčích barevných kombinací XJR co Yamaha vyrobila, ale vkus je relativní :D . Nedávno jsem Tu na fóru řešil jaký olej do XJR použít, a na Vaše doporučení jsem dal Elf Moto 4 Road 15W-50, na oleji mám najeto cca 2000Km a byla to DOBRÁ volba, vše je OK.

Obrázek
Návštěvník

Re: Vymena prednich tlumicu na Civicu VII

Příspěvek od Návštěvník »

Krásná, krásná! :wink:
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Vymena prednich tlumicu na Civicu VII

Příspěvek od Misojogi »

niekde som cital ze vraj spravna vymena tlmicov ma byt pri ZATAZENOM vozidle a teda nie na dvihaku (bola to stranka jedneho ceskeho servisu - teraz napochytro neviem najst link)
a ze ked sa vymienaju maximalne natiahnute (ako na dvihaku) tak sa mozu poskodit a skratit ich zivotnost
cize vymienat jedine na jame
vie o tom niekto nieco viac ? ze preco?
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Návštěvník

Re: Vymena prednich tlumicu na Civicu VII

Příspěvek od Návštěvník »

Je to nesmysl, resp. jde o něco úplně jiného. Většina soudobých tlumičů je vybavena masivními spodními dorazy, neboť právě tlumiče vymezují limit vyvěšení závěsů kol, tedy žádné poškození při montáži určitě nehrozí. Naopak všechny pružné elementy tlumičů je třeba dotáhnout na voze až poté, co vozidlo "sedí na svých". Tohle platilo vždy, ale v případě tlumičových vzpěr McPherson se to týká jen těch elementů, které představují tzv. pružné uložení vůči karoserii, resp. podvozkové plošině či pomocným rámům.
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Vymena prednich tlumicu na Civicu VII

Příspěvek od Misojogi »

nasiel som zdroj
Životnost tlumiče však nezkracuje jen špatné zacházení, ale i jeho neodborná montáž. Rozšířená praxe, kdy nepoučený mechanik dá auto na zvedák a tlumič mění s vyvěšenými koly, je podle Františka Zapletala zcela chybná. "Tlumič se má měnit pod zatížením, ideální je pohotovostní hmotnost vozu. Pokud není dodržen správný postup při výměně, nejenže to výrazně zkrátí životnost tlumiče, ale změní to i jeho vlastnosti."
Zdroj: http://auto.idnes.cz/vymena-tlumicu-0g1 ... tomoto_fdv
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Odpovědět