Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od rousini »

Nafťák, chrokták, ropák, občas vyfrit, tož co se vy*íráte? :shock: :P
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Fel0n
Příspěvky: 9
Registrován: sob črc 16, 2016 16:49

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od Fel0n »

Tak u nás právě otevřeli novou pumpu Eurooilu, tak jsem tam hned zajel a koukám, že mají i Optimal Diesel plus, tak jsem ho hned vzal plnou nádrž cena byla 28,90 kč, takže super. Když si vemu, že to je prémiové palivo přímo aditivovaný vifem, tak není co vytknout od těd tankuju jen tohle a VIF přestávám vozit sebou, když to má tato nafta v sobě :D
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od NOVON »

FelOn: No spise "mela by ho nafta mit v sobe"..Taky tezko rict kolik Vifu tam bude,kdyz uz tam bude.. Jsme prece v cesku,ze jo :-)
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od rousini »

Diesel plus je tuším o 1Kč dražší a vlastní aditivace vyjde 40hal/l. Ne, že by mě to položilo, ale buď ekonomiku řeším nebo neřeším a tankuju Maxxmotin :mrgreen:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Fel0n
Příspěvky: 9
Registrován: sob črc 16, 2016 16:49

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od Fel0n »

Tak je jasné, že když si tam VIF naleju sám, tak mám jistotu ale třeba pro mě je tohle lepší než tam šaškovat s plechovkou :D Budu věřit, že kvalita je dobrá :D
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od NOVON »

FelOn:No tak s kvalitou paliv snad EO nikdy problem nemel,ale abys fakt dostal tu lepsi naftu,kdyz uz si priplatis za ty aditiva.Nicmene naftu s aditivy maji i u nas na PapOilu.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od rousini »

Ale kromě aditiv tam máš i řepoňu grátis :mrgreen:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od rousini »

Nevím do kterého vlákna to napsat, na první stránce jsem vhodnější nenašel...:

Už 5 let pochrochtávám s TDCi háklivým na kvalitu paliva. Dříve jsem popisoval změny projevu motoru na naftu od Agipu, Vervu, Maxx a Eurooil.
Poslední roky beru výhradně čistou naftu EO. Obyčejné s řepoňou jsem se vyhýbal, jako čert kříži a s dojezdem na plnou přes 1200km to nebyl problém. Nicméně karavan a průměrná spotřeba pod 10l/100km mění situaci.
Cestou do HR jsem vzal v A na JETce normální naftu (naředěno 1:1 s EO (zbytek v nádrži)) a doaditivováno Wyns supremium. Nepoznal jsem rozdíl. Na zpáteční cestě jsem bral zase u JET skoro do prázdné nádrže a zase subjektivně OK.
Obyčejné nafty jsem se bál od dob, kdy jsem jezdil střídavě na Maxx nebo EO a jednou jsem z obavy, že nedojedu vzal pár litrů v Miličíně u noname pumpy. Musela to být pořádná sračka, protože motor na to docela rachtal.
Proto pro mě bylo milé zjištění, že se občasnoě natankovanou naftou s biosložkou nejen nic nestane, ale že z toho nebudu mít ani výčitky :wink:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
swape
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 17, 2013 11:31
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od swape »

Včera jsem bral plnou OD u EO v Táboře-Náchodě a na dotaz jak dlouho ještě budou mít naftu bez babišovice mi obsluha odpověděla,že stále,jelikož si Čepro vyjednalo pro svoji síť čerp. stanic vyjímku a povinné kvóty si splní jiným způsobem.Alespoň nějaká dobrá zpráva. :-)
Peugeot 406 Break 2.0HDi 80kW
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od NOVON »

Zase jsem nabral plnou u EO a zase motor vice "klepoce" a jinak smrdi z vyfuku-tak nejak vice naftove..Jinak treba vykonove zadny rozdil oproti TOP Q..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
henstridge

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od henstridge »

Tak včera jsem poprvé po natankování nové nafty pocítil, že tato má nějaký pozitivní vliv na chování a výkon motoru, ani aditiva která jsem občas zkoušel, se na chodu motoru nikdy nijak neprojevila (zvýšením výkonu, zjemněním chodu motoru). Předtím jsem zkoušel např. Vervu od Benziny - snad nejhorší nafta co jsem kdy měl - horší výkon, zvýšená hlučnost motoru; MaxMotion od OMV - žádný znatelný rozdíl oproti té od EuroOilu, kterou beru standardně; MOL 2x aditivovaný, také žádný zázrak. Kdybych měl seřadit žebříček od té nejlepší nafty po nejhorší, vypadal by asi takhle: 1. EuroOil BioPlus, 2. PapOil, 3. OMV MaxMotion, 4. EuroOil Bio, 5. OMV, 6. MOL, 7. Verva od Benziny. Vše tankováno do Oktávky 1,9TDi PD bez DPF.
nomacorc
Příspěvky: 87
Registrován: úte led 30, 2018 14:50

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od nomacorc »

Zdravím, tak moje první zkušenost s optimalem (mám diesela teprve krátce, předtím jsem měl jen benzíny) zatím nic moc, natankoval jsem ho do téměř prázdné nádrže (nádrž-70l, natankováno 64l +VIF) a ihned po nastartování a odjezdu od stojanu bylo poznat, že motor má mnohem tvrdší chod. Předtím jsem vyjel dvě nádrže Maxxmotionu bez VIFu a motor byl mnohem klidnější. Zatím jsem na něm teda najel teprve cca 100km, ale rozdíl je to opravdu markantní, jestli to jede líp nebo hůř nedokážu posoudit, abych zase nekecal, ale je to prostě mnohem víc traktor, než předtím. Motor 1.9TDI PD bez DPF
Jo a tankoval jsem na Eurooilu v Praze 4, Vrbova ulice.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27403
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od Pitris »

A mohu se zeptat na důvod přechodu od zážehového motoru ke vznětovému (notabene k čerpadlo-tryska) :?:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
nomacorc
Příspěvky: 87
Registrován: úte led 30, 2018 14:50

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od nomacorc »

Tak já se benzíňáka nezbavil, furt ho mám, akorát je teď zazimován v garáži. Spíš jsem potřeboval něco většího a vyhrál to Sharan v naftě, v benzínu se dělali snad jen VR6 a tam se mi ta spotřeba s autem který váží prázdný 1,7t moc nelibí a lpg nechci. Navíc to byla docela výhodná koupě od známýho + jako bonus to má nezávislý teplovodní topení, což se v zimě docela hodí...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27403
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Optimal Diesel nafta od Eurooilu

Příspěvek od Pitris »

No, třeba budeš mít štěstí....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět