Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:
Itall píše:...Po vypnutí ASR taktéž. Kde se to ESP, kurňa, vypíná :evil: ?
Měl jsem služební Oct.01 s tímtéž motorem (1,8 20V atmosféra), jako Honza v jiném vlákně. A neměla vypínatelný ASR! :evil: Proto jsem jednou musel potupně (za mnou jela další dvě auta) odcouvat snad 2 km na sněhem zaváté okresce, kterou bych v případě možnosti vypnutí ASR dokázal projet.
Fakt,nebylo to jenom rozbitý? :idea: A tím nechci vůbec začít nějakou debatu o ničem,jen mě to překvapuje.Já se setkal pouze jednou s nevypínatelným ESP u nějakého typu Mercedesu. :idea:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Návštěvník »

Právě že to fungovalo až moc dobře. Tedy na můj vkus a mé potřeby v dané situaci. Zajímavé pak je, že v jiné octě bylo příslušné tlačítko na přístrojovce osazené spínačem. Tady byla jen záslepka.

Jinak vypínání ESP je v dnešní době běžně schované co nejhloupěji v menu PP a stále více vozů ho nemá plně vypínatelný, některé dokonce ani částečně.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké auto?

Příspěvek od skodovkar »

NOVON píše:skodovkar: Jaky pan,takovy kram. A to plati doslova.Jak tak ctu co vse tak provizorne resis,tak to ani jine nebude.
Zámek tam je a funguje skvěle, no okno pořád visí na lanku. Nejdříve jsem to měl za "darovaného koně, kterému jsem na zuby nekoukal". No teď už je to kůň plný Trójanů, kteří na mě postupně vyskakují. Zatím jejich útoky úspěšně odrážím. Další možností je koupě nějaké ojetiny, jenomže to je ještě větší riziko.
Ještě tak čtyři měsíce a bude tam svítit 300tKm :mrgreen:
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

skodovkar píše:
NOVON píše:skodovkar: Jaky pan,takovy kram. A to plati doslova.Jak tak ctu co vse tak provizorne resis,tak to ani jine nebude.
Zámek tam je a funguje skvěle, no okno pořád visí na lanku. Nejdříve jsem to měl za "darovaného koně, kterému jsem na zuby nekoukal". No teď už je to kůň plný Trójanů, kteří na mě postupně vyskakují. Zatím jejich útoky úspěšně odrážím. Další možností je koupě nějaké ojetiny, jenomže to je ještě větší riziko.
Ještě tak čtyři měsíce a bude tam svítit 300tKm :mrgreen:
Tak já mám najeto určo více než 300 tis a motor šlape jako švícary,ani olej nežere,nikde nic z něj neteče,nesákne,nekape,motor uplně suchý..Jako pokud se trochu nasnažíš a uděláš si čas,tak to auto dokáže vydržet hodně dlouho.Já taky řešil mouchy,ale nic zásadního to nebylo.Ted už je to dle mých představ v podstatě auto bez závad :-)
A jezdit i ted v zimě za 5 je dobré,ne? 8)
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

Jedna legenda vhodná na veterána.. :wink:

http://auto.bazos.cz/inzerat/57446054/A ... -100kW.php
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

Cumim na to v tlf. Je to ,,doutnik,, nebo ne? Ale vypada fajne. Az teda na tu barvu. Ja nerad svetly barvy a ruzovou :-)
100kw byla 2,3. Nepletuli se.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9853
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

Ano, Peťo, je to krásnej doutník dvatrojka. :wink:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

Diky. Kulovy vidim,mor a cholera...
:-(
Mi to proslo malo zesikmeny.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

Netusi Novon,ci nekdo,zda ten motor je prazaklad budouci W 2,3 ? Co se daval do Golfu IV,Bory,Prassata a snad i Toleda II? Jel jsem s ti ve variantnim Golfu a docela prima pohoda,nevnikal nahore ani dole,proste si tak poklidne mrucel v nizsich a byl spokojeny. Me,ano,se ten agregat libil. Ale asi se moc nechytl. A
stejne tak W8 v Prassatu.
Vezl jsem ho na Zivohost,sila jako bejk ale predni naprava nestihala.
To v Phaetonu jiny kafe.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9853
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

Jestli prazáklad, to netuším, ale předpokládám, že spíš nee - tohle je klasická řada, kdežto pak ve VW modelech to byla VR5, tedy cik-cak motor se společnou hlavou. Svezl jsem se s ním v Passatu B5, nejelo to špatně, akorát to bylo, jak píšeš, takový nijaký... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké auto?

Příspěvek od skodovkar »

NOVON píše:Tak já mám najeto určo více než 300 tis a motor šlape jako švícary,ani olej nežere,nikde nic z něj neteče,nesákne,nekape,motor uplně suchý..Jako pokud se trochu nasnažíš a uděláš si čas,tak to auto dokáže vydržet hodně dlouho.Já taky řešil mouchy,ale nic zásadního to nebylo.Ted už je to dle mých představ v podstatě auto bez závad :-)A jezdit i ted v zimě za 5 je dobré,ne? 8)
To je přesně ten problém, já na to čas nemám. Olej taky skoro nebere. Za reálných 5 se dá i teď, ale to s tím zase musíš jet jak s kamionem. Navíc i to zpřevodování 1-10, 2-20, 3-30, 4-50, 5-80+ není moc vhodné na dálnici z pohledu spotřeby, ta nejlepší jako ve Fáčku při 90km/hod.
Pokud pominu blembajicí PP kolo,tak se tomu jede dobře při 110km/hod, výše už to nemá moc cenu.
Navíc při zařazování po předjíždění na dálnici musím opravdu lehce, jinak se to auto má tendenci naklonit do boku. Hádám pružiny, tlumiče a kdovíco ještě...
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1854
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké auto?

Příspěvek od BigBang »

skodovkar: jestli ty, nic ve zlym, nemáš náhodou doma tak trochu šrot. Znám to dobře, kamarád si koupil, doslova, stříbrnou jedničkovou koktu v kombajnu f tdíčku (potlučenou od krup) za super prachy, ale nedělá pomalu nic jinýho, že do toho cpe peníze, jelikož se mu pořád něco sype...

ad Audinka: Je krásná :shock: Ohledně motoru nechci kecat, ale řekl bych, že to je jedna z evolučních větví pětiválu 2.2 turbo. Ve VW byly VR5 vychází z motoru VR6 ;)
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

No tady Veruna urco neni a jsem si skoro jist 2,3i. Ten mel prave tech 100 kw.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jezevcik »

Mně se vždy líbil ten prosklený Avant. Tahle auta úplně zmizela.
U Audi jsem nikdy moc nechápal, čím se lišilo 200 od 100 a 90 od 80.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Odpovědět