Utěsňovač chladiče

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Utěsňovač chladiče

Příspěvek od Colommbo »

Vím, že to není nic moc ke chlubení, ale nalil jsem dnes do chladícího systému toto:
http://www.tec-2000.eu/chladic/tec2000- ... -leak.html
Asi před půl rokem jsem začal registrovat mírné ztrácení kapaliny (tak půl litru za měsíc/cca1000km), při vizuální kontrole shora i zdola nikde nic, všude kolem motoru sucho, pod autem i při zahřátém motoru sucho, olej čistý, motor se nepřehřívá (stále stejný teplotní režim jako předchozích pět let), hadice měkké, auto topí a jezdí furt jak zpraku. Dlouho jsem to zvažoval a dolíval, až jsem si řekl ho*no, zkusím to! :P Celkový objem chladící kapaliny je téměř deset litrů, tož doufám, že těch přidaných 350ml přípravku udělá jen to, k čemu byl stvořen, nějak téhle značce prostě věřím... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Máchal

Re: Utěsňovač chladiče

Příspěvek od Máchal »

Jednou jsem utěsňovač taky použil a bez problémů. Sáklo to (spíše lehce potilo) kolem termostatu a po aplikaci utěsňovače to přestalo. Auto jezdilo vesele dál, nikde se nic neucpalo, topilo to skvěle...tato situace je do dneška, tj. po cca čtyřech letech :-) Bylo to toto: http://aditiva.heureka.cz/gold-eagle-ut ... -kapalina/
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Utěsňovač chladiče

Příspěvek od Pitris »

Já asi před dvěmi lety použil dceři do Yarise http://www.oleje.cz/p/liqui-moly-utesno ... 0-ml--1577 a taky pak :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Utěsňovač chladiče

Příspěvek od Colommbo »

Děkuju za "podporu", chlapi! Jak už jsem psal, nepovažuju to za věc, jíž by se měl člověk chlubit, pro tyhle "berličky" nehoruju, správné je, samosebou, hledat a hledat, najít a opravit, ale když ono to není vždycky tak jednoduchý, jak se to jeví... :oops: Dlouho jsem to zvažoval a jelikož na přípravky od TEC2000 jsem zatím slyšel a četl jen samou chválu (používám od ní taky čistič palivové soustavy), tož jsem se nakonec přemluvil... :P Do nějakého "prášku" bych nastopro nešel, tenhle přípravek svou konzistencí a barvou připomíná jahodovou Ovonu (kdo pamatujete) a tož se prostě uvidí... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Utěsňovač chladiče

Příspěvek od Návštěvník »

Colommbo píše:Děkuju za "podporu", chlapi! Jak už jsem psal, nepovažuju to za věc, jíž by se měl člověk chlubit,...
Na použití utěsňovače za určitých okolností neshledávám nic, za co by se měl člověk stydět. Kdybych se opakovaně nepřesvědčil o až zázračné účinnosti některých přípravků, nevěřil bych v dlouhodobost tohoto způsobu "opravy".

Jinak chci upozornit, že někteří výrobci chlad. kapalin "instalují" do svých produktů barviva, která na jinak obtížně identifikovatelné místo úniku upozorní výrazně zbarvenou "mapou".
L_U_K
Příspěvky: 131
Registrován: ned pro 07, 2014 11:34

Re: Utěsňovač chladiče

Příspěvek od L_U_K »

... přesně tak pánové. Proto se to vyvíjí, vyrábí a prodává aby to řidičům pomohlo a jak jsem před časem psal tak taky jsem to použil a FAKT to funguje ! A o to jde! :wink:
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Utěsňovač chladiče

Příspěvek od NOVON »

Colombo: Klídek..utěsňovače,hlavně tedy ty tekuté,používám dlouho a bez problémů..Může se to aplikovat i preventivně.Utěsňuje drobné úniky kapaliny a lubrikuje vodní pumpu..NO PROBLEM.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Utěsňovač chladiče

Příspěvek od Colommbo »

Do dnešního dne najeto 1200km a (kalt) hladinka v expanzce se drží stále na stejné úrovni, tož snad bude dobře... :oops:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Utěsňovač chladiče

Příspěvek od Colommbo »

Po ujetí 16tis.km stále vše v pořádku, motor chladí, topí, za celou dobu dolity cca dvě deci vody. :wink:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Utěsňovač chladiče

Příspěvek od NOVON »

colombo: Tak jak uz jsem psal,ty tekute utesnovace fakt funguji,pouzivam hodne,i kdyz o neco levnejsi od STP,SONAX,GOLD EAGLE nebo LIQUI MOLLY..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Utěsňovač chladiče

Příspěvek od Brembo »

ja som na Insignii použil toto,a funguje 100%-zatial 6 tisíc km. http://www.pro-tec-slovakia.sk/produkty ... _stop_leak
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Utěsňovač chladiče

Příspěvek od Pitris »

Počkej - Tobě tekl chladič už i na Insignii :?: :(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Utěsňovač chladiče

Příspěvek od Brembo »

vufukal som ho zvonku kompresorom a začal trochu slzit. Na výmenu to ešte nebolo,chladič poškodený nebol. Presné miesto uniku bolo nezistitelné,takže som to skusil. A chladič sa zavarit dá takmer vždy,na SV mi už velmy uspešne opravili chladič za 20 tisíc-oprava 20 €. škoda,že TEC 2000 na Slovensku skončil.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Utěsňovač chladiče

Příspěvek od Colommbo »

Brembo píše:vufukal som ho zvonku kompresorom...
To je tak, když si někdo splete pistole a sáhne po té pískovací... :mrgreen:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Utěsňovač chladiče

Příspěvek od bjukemen »

Mne na bmw tecie radiator kurenia a kedze teraz cez zimu to uz nevymenim aplikujem nejaky kvalitny utesnovac ale ma zaujima ked na jar vymenim radiator kurenia za novy ci je mozne vyplachnut system od toho lepidla alebo to ostane uz naveky dnu
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Odpovědět