Honda PCX 150 - motorový olej Jaso MB

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Koby

Honda PCX 150 - motorový olej Jaso MB

Příspěvek od Koby »

Zdravím, mám skůtr Honda PCX 150 a chystám se vyměnit olej. V manulu píšou olej 10w30 a Jaso T 903 standart MB. Mám doma motul 5100 ester, což je taky 10w30, jaso t 903 nicméně standart MA nebo dokonce MA2. Můžu to tam dát? V čem by byl případně skůtří olej s MB lepší? Navíc snad takový ani nejde sehnat. Díky
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Honda PCX 150 - motorový olej Jaso MB

Příspěvek od Pitris »

Tam to jde "obráceně". MB je starší. Novější - a přísnější (výkonnější) je MA a pak ještě "výš" je MA2. Ten Motul 5100 použít klidně můžeš :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Honda PCX 150 - motorový olej Jaso MB

Příspěvek od Jezevcik »

Onehdy mne zaujal tento test, který pěje jen samé chvalozpěvy. Ve Tvém případě se jedná o stejný stroj s vyšším objemem?

http://auto.idnes.cz/skutr-honda-pcx-v- ... tomoto_hig
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Honda PCX 150 - motorový olej Jaso MB

Příspěvek od Pedro »

Opravdu je pozadavek na Jaso? Nevidim v tom duvod,ovsem nejsem bezchybnaty.
Tome ano. Tusim rozdil necele 1,5 kw. 125ku chtela pritule ale nakonec se rozhodla pro starsiho @ 125 s velkym plegem. Ale to uz jsem mimo misu vlakna.
Koby

Re: Honda PCX 150 - motorový olej Jaso MB

Příspěvek od Koby »

Pitris píše:Tam to jde "obráceně". MB je starší. Novější - a přísnější (výkonnější) je MA a pak ještě "výš" je MA2. Ten Motul 5100 použít klidně můžeš :wink:
díky, někde jsem četl, že ten MB tolik nestárne vlivem vzduchu, který tam prochází, jde snad o nějaký low friction aditiva :P že ten olej neni tak konzistentní, ale rozumim tomu prd a zdá se mi to laicky blbost právě kvuli tomu, že MA atd jsou novější...
Koby

Re: Honda PCX 150 - motorový olej Jaso MB

Příspěvek od Koby »

Jezevcik píše:Onehdy mne zaujal tento test, který pěje jen samé chvalozpěvy. Ve Tvém případě se jedná o stejný stroj s vyšším objemem?

http://auto.idnes.cz/skutr-honda-pcx-v- ... tomoto_hig
je to tak. Onen nepatrně vyšší výkon z toho udělá to, že to pak jede aspon jako 125 italský produkce :D Já jsem s tim spokojenej, ale mám teprv 12 tisíc km. Dělá to co má. Nicméně ital je podlě mě ital a časem bych chtěl Vespu 300 nebo Beverly. Tohle moc nebrzdí, moc nejede, emoce nula. :) Je to jen spolehlivý a lehce se to řídí a moc to nežere :) Prostě Honda a nic víc po tom člověk nemůže chtít. Ale za ty peníze těžko hledat něco "lepšího" s užitnou hodnotou...
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Honda PCX 150 - motorový olej Jaso MB

Příspěvek od Pedro »

Presně tak. V ničem to nevyniká,je to postaveno na ceně,spolehlivosti a účelu. Emoce apod.,nehledej,je to,jak jsi napsal,Honda. Prostě si tak nějak fungují a v tom,zas na ně nikdo nemá. Kdo je nehledá,už třeba,bude spokojen. Proto mám doma dvě a kdysi vojel SH 150. Ale nesmíš si půjčit něco,zpět ke skútru,italskáho,Gileru,Aprilku,.....
Beverly 350 :wink: :wink:
Odpovědět