LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jan Nowak

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Jan Nowak »

Nevyznám se v tom, ale myslím, že topné lpg (v lahvích) by mělo být to samé jako to, co se tankuje do nádrží a nemělo by být zatíženo spotřební daní...
Návštěvník

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Návštěvník »

http://www.oleje.cz/forum/post45133.html#p45133

už to není živé, znovu se mi to hledat nechce. Kdo chce dohledá si.
třeba: http://www.unipetrol.cz/cs/NabidkaProdu ... fault.aspx
boris
Příspěvky: 22
Registrován: úte říj 18, 2011 20:08

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od boris »

ja viem je to trochu mimo ale nechcem zakladat nove téma na LPG. Chcem sa spítať može KN filter zvýšiť spotrebu plynu.
1000watu

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od 1000watu »

Může. Ano LPG do motorů a na vaření je jiné (tedy má být,abych byl přesný)
Naposledy upravil(a) 1000watu dne čtv říj 09, 2014 13:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Durex »

Ano a to tak,že na vaření má být lepší ... :wink:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Pedro »

Jedine tak,ze vice vzduchu (a bordelu) ochudi pomer a ty musis drobet vice slapat ns plyn,v urcitem jizdnim rezimu,aby to jelo jako s ser.filtem
Mára

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Mára »

FF píše:LPG - od ktorej spoločnosti tankujete a aké máte skúsenosti, čo sa týka kvality?
...podeľte sa...
tam kde je nejlevnější a zároveň do prázdné nádrže nenatankuju více jak její vodní objem. v brně se mi tohle opakovaně povedlo u pumpy kde mají lpg o korunu levnější jak nejlevnější benzínka. Motor jednoduchý nájezd 80k na LPG spotřeba 7-8 litrů je uplně jedno kde bereš je to všecko stejný humus, filtr LPG je po 30 tisíích čistý jiný důkaz nemám. tankuj jezdí a až něco odejde, závadu odstraníš a jedeš dál :-)
m.
Vlado

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Vlado »

Ahojte. Zbytočne je riešiť tých pár centov, tankovať treba tak či tak. Ja už asi 10 rokov tankujem aj LPG aj naftu a benzín iba na Slovnafte s jednou skvelou kartou, s ktorou stále tankujem za najnižšiu cenu (každý deň sa priemeruje cena na všetkých čerpačkách Slovnaft na Slovensku a ak je cena na čerpačke, na ktorej tankujem vyššia, tak platím vždy nižšiu cenu, nie aká je na stojane) a ešte navyše za každý liter sa mi vráti na kartu 0,017Eur/ liter (to zas som si poriešil cez jednu firmu) a keďže mesačne natankujem okolo 10000l, tak sa mi vráti 170 Eur na kartu a tým pádom súkromné auto tankujem zadarmo. Ak by náhodou niekto z východu chcel tiež takú kartu, nieje problém, kľudne sa ozvite a pokúsim sa ešte vybaviť. vlado.samselyi@gmail.com
Návštěvník

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Návštěvník »

Preco Slovnaft?Si snim spokojny?Lebo co som cital forum za forumom tak ohlasy nic moc.
Ridic

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Ridic »

Ahoj, tušíte někdo jaké má LPG reálně oktanové číslo?

Na spoustě míst se udává 100-110. Ale ČSN EN 589 udává min. 89 a například MOL na webu udává taky. Ale většina přestavovaných aut je na N95, takže to je jako jezdit na zrušenej N91
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od Pitris »

Co jsem našel tak LPG má opravdu oktanové číslo vyšší jak 100. A ta nejasnost ohledně ČSN může být způsobena tím že počet oktanů se měří/zjišťuje dvěma způsoby: výzkumnou a motorovou metodou, přičemž u motorové metody je asi o 10 jednotek nižší http://www.petroleum.cz/slovnik.aspx?pid=103

A toto http://www.petroleum.cz/vyrobky/lpg-kvalita.aspx to i potvrzuje - ČSN EN 589 - OČ MM* min. 89
*) MM / motorová metoda....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od pepoh »

tankujem na slovnaft alebo gas http://www.gas.sk/lpg
pocitovo gas sa mi zda lepsi, nejakym sposobom slovnaft sa natlaci az >30litrov (nadrz asi33l)
na gas sa zmesti menej a je aj lacnejsi-mam tam aj klubovu kartu.
na garazove pumpy nechodim.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2258
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od tonny »

Já jezdím na jednu garážovou pumpu ve Valticích Antony, mají to pro sebe u servisu a vozí jim to ze Schwechatu a pak v Hodoníně Tomegas, tam to prý vozí z Německa. U těchto mi to jezdí pocitově nejlépe, ujedu i více km.
S tím tankováním, záleží, jaké mají čerpadlo, kolik natlačí. Mám toroidní nádrž papírově na 84l a už tam bylo i těch 84,6l. Mám to nastaveno na 100%, ne na 80% jak je předepsáno.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od pepoh »

vratil som sa k slovnaftu, vsimol som si , ze s nim je motor tichsi.
na gas sk alebo benzinom, motor viac odfukuje do vyfuku (tf-tf-tf) aj volnobeh je trochu vyssi.
skusim aspon 4x za sebou slovnaft, ako sa motor bude chovat. vsimol som si na webe, ze ich plyn ma celorocne parametre, cize by mal byt vacsina propan (112okt, ale nizsia energ.hustota)
kompresia 11:1- urcite viac oktanov sa hodi. :wink:
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: LPG - od ktorej spoločnosti tankujete?

Příspěvek od NOVON »

pepoh: No hlavne tomu dopřej i plnou nadrž benzinu,myslim vyjezdit plnou benzinu.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Odpovědět