Audi A3 1.8l

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Itall

Re: Audi A3 1.8l

Příspěvek od Itall »

Tož, je-li auto (výrobek) kvalitní a jakostní, není to jen tak náhodou a mimochodem. Někdo "v něm" nechal svůj um a snahu, schopnosti a třeba talent. Když je s ním pak uživatel spokojen, může si k němu vytvořit určitý vztah a chovat se k němu jaksi jinak, než k "obyčejnému" stroji. Mě nikdy nenapadlo pojmenovat si auto nebo motorku nebo jim dávat nějaké mazlivé názvy. Přesto jsem v garáži vystál asi celé hodiny (v celkovém součtu) a třeba motorky si se zalíbením prohlížel, přemýšlel, co bych koncepčně změnil, kdybych... Potěšilo mě, že některé věci, o kterých jsem přemýšlel, se, třeba po letech, objevily na motorkách např. Yamaha - válec se sáním zpředu, výfukem vzadu, airbox nahoře "v nádrži" a skutečná palivová nádrž pod sedlem.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Audi A3 1.8l

Příspěvek od jerome »

Neviem o com tu zas tocite :?: :roll: Ved to je kazdeho osobna vec ci da autu nejake meno alebo nie. Za to ze ma trochu ine zmyslanie nemusi byt kazdy hned debil :evil:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Návštěvník

Re: Audi A3 1.8l

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:
Pedro píše:Ja se zastal auta...
A já jsem pro změnu na auto jako takové (právě z mnou zmíněného důvodu) nenarážel. Mj. proto, že tenhle motor bude v pohodě jezdit na každý "normální" olej (předpokládám, že je patrné, o jaký mi jde), pokud bude v rozumných intervalech měněn. A ze stejných pohnutek mne irituje ona urputná snaha sehnat ten "nejlepší olej", navíc "pro macíka".
Nemůže hledat "nejlepší olej" proto, aby olej měl větší rezervu?? :roll: Co je na tom nepochopitelného? :lol:
Návštěvník

Re: Audi A3 1.8l

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:...větší rezervu
čeho :?:
Návštěvník

Re: Audi A3 1.8l

Příspěvek od Návštěvník »

Alkalicku
Návštěvník

Re: Audi A3 1.8l

Příspěvek od Návštěvník »

Pak úplně postačí, když
Návštěvník píše:bude v pohodě jezdit na každý "normální" olej (předpokládám, že je patrné, o jaký mi jde), pokud bude v rozumných intervalech měněn.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Audi A3 1.8l

Příspěvek od Pitris »

Pedro píše:Veskere stroje mam pojmenovane....
A já je mám dokonce od manželky povolené jako milenky :P Obě Hondy :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Re: Audi A3 1.8l

Příspěvek od Itall »

Pitris píše:
Pedro píše:Veskere stroje mam pojmenovane....
A já je mám dokonce od manželky povolené jako milenky :P Obě Hondy :wink:
To máš dobré, jen jestli ona třeba recipročně... :idea: ...no, asis jí taky povolil nějaké(ho) neživé(ho) milence :P . Škvarkovku na sraz dělá, ideální žena :wink: .
mnd

Re: Audi A3 1.8l

Příspěvek od mnd »

Návštěvník píše:Alkalicku
Tak pokud myslíte, že alkalita je jediný parametr určující vhodnost (výkonost) motorového oleje, tak ano.

Já si ale dovolím nesouhlasit, požadavků a parametrů je daleko více viz např. tady http://www.oleje.cz/obsah/automobilova_maziva, takže je mnoho možností, ve kterých může být jeden olej lepší než druhý.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Audi A3 1.8l

Příspěvek od Pitris »

Pedro píše:Veskere stroje mam pojmenovane....
Pitris píše:A já je mám dokonce od manželky povolené jako milenky :P Obě Hondy :wink:
Itall píše:To máš dobré, jen jestli ona třeba recipročně....
Jdi do háje.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Audi A3 1.8l

Příspěvek od Pitris »

Návštěvník píše:Alkalicku
mnd píše:Tak pokud myslíte, že alkalita je jediný parametr určující vhodnost (výkonost) motorového oleje, tak ano. Já si ale dovolím nesouhlasit, požadavků a parametrů je daleko více....
Samozřejmě že hodnota TBN není jediný ukazatel kvality oleje, ale pokud jde třeba o krátké studené jízdy, tak je alkalická rezerva údajem dosti podstatným....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět