VIF

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: VIF

Příspěvek od lengy60 »

Výrobce toho napíše,aby prodal. :D Já jsem žádnou úsporu nezaznamenal,tedy to řadím do stejné kategorie,jako používání pleťových vod nebo jízdu s podtočeným motorem za stejným účelem. :? Jestli čistí neumím posoudit,ale Wynn´s v každém případě funguje mnohem lépe než VIF. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
BranoS

Re: VIF

Příspěvek od BranoS »

Môj laický pohľad je taký, že zatiaľ čo napr. Castrol TBE alebo Wynns obsahujú nejakú čistiacu prísadu, VIF má navyše aj niečo na mazanie. Zistil som to tak, že keď som po dávkovaní utieral kelímok od aditíva papierovou utierkou, po VIF-e zostal papier dosť mastný, čo pri TBE nebolo. Takže asi preto je ten chod motora taký tupší a to sa dá poznať hneď. Možno je to mylný dojem, možno placebo efekt, každopádne ak to tak funguje, radšej budem chodiť s tupším prejavom motora, ak tá mazivostná prísada splní svoj účel a motoru pomôže. Nečakám, že sa stane zázrak a motor bude mať nejaké super vlastnosti, stačí mi to, že s ním najazdím aspoň 250 tis. km bez toho, aby som musel riešiť nejakú vážnejšiu poruchu.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VIF

Příspěvek od Pitris »

lengy60 píše:Výrobce toho napíše,aby prodal. :D Já jsem žádnou úsporu nezaznamenal,tedy to řadím do stejné kategorie,jako používání pleťových vod nebo jízdu s podtočeným motorem za stejným účelem. :? Jestli čistí neumím posoudit,ale Wynn´s v každém případě funguje mnohem lépe než VIF. :wink:
Vidíš, a já se po "využívání" lahvičky Wynn’s-u vrátil zase k VIFu....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: VIF

Příspěvek od Pedro »

S Vifem jsem zacal pred lety s Corollou.
Za dobu co ji mel pred tim otec a ja potom,nikdo nesahl na filtr.
Almera,prvni majitel byl peclivy,ale pochybuji ze Vifoval,ja ji Vifuju co ji mam. Filtr neresim,po nahodne kontrole v Corolle,ve 200tkm,ani naznak cehosi.
Nyni dva tydny jezdim jen Swistem,prosel celou ,,moji udrzbou a kontrolou,, ,Vif nevidel nikdy,stejne tak kontrolu filtru cca 70tkm.,kdy byl naposledy v Suservisu. Nyni 140tkm.
Pochybuju ze se neco poznatelneho bude casem dit,za 550km jsem na spotrebe 4,45. A pochybuju ze to je Vifem.
Snad jen to co v ostatnich,kde to liju,nebo lil. Tzn.,udrzovat pal.system ok a mozna dorovnavat kvality paliv. Tankuju dle potreby.
Fox

Re: VIF

Příspěvek od Fox »

VIF asi čistí, protože "stoleté" úsady karbonu na škrtící klapce rozpustil vcelku bez problému téměř okamžitě a ke vší spokojenosti.
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: VIF

Příspěvek od bjukemen »

tak o rozpusteni karbonu silne pochybujem


na plechovke sa pise kadeco, ale skutek utek maze dobre ale to dnes kazda nafta s bio humusom mozno aj viac ako by bolo treba
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: VIF

Příspěvek od Pitris »

bjukemen píše:....maze dobre ale to dnes kazda nafta....
Já ale psal o BENZINovém VIFu....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Fox

Re: VIF

Příspěvek od Fox »

Pitris píše:
bjukemen píše:....maze dobre ale to dnes kazda nafta....
Já ale psal o BENZINovém VIFu....
To i já, domníval jsem se, že je to jasné z té škrtící klapky.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: VIF

Příspěvek od skodovkar »

Millers do haťapky se blíží ke konci.Nemám pozitivní ani negativní zkušenosti. Jen tu lahvičku si nechám na VIF.
Chtochtávka je mazána babišovicí, tam netřeba řešit mazivost.
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: VIF

Příspěvek od bjukemen »

Fox píše:
Pitris píše: Já ale psal o BENZINovém VIFu....
To i já, domníval jsem se, že je to jasné z té škrtící klapky.

samozrejme ze to som pochopil, ale nevidim velky rozdiel v benzinovom a dieslovom VIF nakolko mam referencie z testu aj benzinoveho


kazdopadne iba som vyjadril svoju skusenost, a je viac menej mierne negativna, ale ked funguje vam som rad
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Návštěvník

Re: VIF

Příspěvek od Návštěvník »

Ja stale LIQUI MOL-UJEM.Aj teraz som si objednal aditiva do benzinu.Je to uz ako droga.Raz to skusite a benzin uz bez toho teda aspon ja nenalejem.Ale zda sa mi ze tieto aditiva maju nieco do seba.Motor je kultivovany,zda sa mi ze aj tichsi a urcite to aj cisti tu celu palivovu sustavu.Aspon je to napisane na plechovke ze...vycisti sviecky,ventily atd...Davam 500 ml.pred tankovanim.O kvalite benzinov na Slovensku je nie jedna tema takze to uz asi kazdy motorista vie.Tak ja pre istotu uz len s LIQUI MOLY jazdim.S VIF nemam dobre skusenosti pri akceleracii po zosluapnuti plynoveho pedala auto malo oneskorenu reakciu.Ako som ho vymenil za spominanu znacku odvtedy mam pokoj.Ale s VIFOM sa mi pacilo aspon to ze motor bol vcelku tichy.
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Re: VIF

Příspěvek od ka-spel »

NOVON píše:Taky si myslím,že VIF čistí..Do nafty jsem ho dost předávkoval,to už jsem tady někde psal.Ve stejnou dobu jsem měnil olej v motoru a teď po 2000 km je zralý na výměnu znovu,bo je jakýsi hustý (že je černý-to je u diesla normální),se mi zdá a cítím z něj právě ten VIF..
Tak ve větším množství opravdu čistí dost. Např. videa, kde se čistým VIF pročistit vstřikování. https://www.youtube.com/watch?v=aSuGm5C-4ro
Osobně jsem to poznal, když jsem do vyjeté nádrže dal půlitru VIF a dojel 30 km do servisu na výměnu filtru po 20 tis. Bylo mě řečeno, že filtr byl dost černý a smrděl pořádně po petroleji (jak VIF).
byloObrázek
je Obrázek
Cumil

Re: VIF

Příspěvek od Cumil »

Bylo mě řečeno, že filtr byl dost černý a smrděl pořádně po petroleji (jak VIF).
Jakýho filtru? Jestli paliva, pak po vifu cítit být musel, když jsi jel na vif. Dost černý je co? Má být málo černý? A jak vypadal před nalitím nevíme. A co čistil, ten kousek trubičky od nádrže k filtru asi. Takže víme prd.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9936
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: VIF

Příspěvek od Colommbo »

ka-spel: Divím se, žes s půllitrem VIFu v nádrži do toho servisu vůbec dojel... :shock:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Fahrer
Příspěvky: 433
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: VIF

Příspěvek od Fahrer »

Kontrolní otázka. Používáte i při těchto poměrně vysokých teplotách výhradně zimní vif nebo lze dojíždět ještě letní? Jde i o vztah zimní nafta vs.letní vif.
Odpovědět