oktanové číslo- zvýšení ať to motoru šmakuje

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: oktanové číslo- zvýšení ať to motoru šmakuje

Příspěvek od Pitris »

Já jezdím v autě nejčastěji na Agip/Eni a ONO 95 + VIF (dříve Millers Petrol Power Ecomax)
a do motky dávám Vervu 100 (když je k dispozici jen N95, vozím s sebou lahvičku VIFu)....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
L_U_K
Příspěvky: 131
Registrován: ned pro 07, 2014 11:34

Re: oktanové číslo- zvýšení ať to motoru šmakuje

Příspěvek od L_U_K »

co mejm bestiím šmakuje? za sebe: v CH Super 95 ( standard ) u AVIA, v AT Super 95 (standard ) u OMV, v DE Super 95 (standard ) u ARAL, na SK to je Tempo Plus 95 u Slovnaftu a do PL jezdím ne svojim autem, ale s kolegou jeho 20 let starym Mondeem a to je chlasták všeho co teče a podobá se aspoň v základních ukazatelích benzinu :D :D :D :D :wink:
drak

Re: oktanové číslo- zvýšení ať to motoru šmakuje

Příspěvek od drak »

Já jsem od ,,premiových 100-vek" benzinů upustil, nebyl jsem spokojený ani u jedné sítě čerpacích stanic (rozdílná kvalita, někdy horší než 95-ka). VIF také používám a jsem spokojenej. U nás tankuji u ONO, Benziny a jedné malé pumpy. Nemám žádné problémy. Síť Shell byla s kvalitou na tom asi nejhůř. Už jsem tu psal že v Německu má ale kvalitu nesrovnatelně lepší než u nás. Chlapci nám to zase pomalinku na prázdniny zdražujou. Naštěstí ta malá již zmíněná pumpa má pořád za 31.90kč. Jinak jsou tady i pumpy přes 33kč.
Toni

Re: oktanové číslo- zvýšení ať to motoru šmakuje

Příspěvek od Toni »

Haló, haló, Toni je tady.
,,Nemusíte mít všichni radost". :lol:

Vlna veder skončila a tak můžeme pokračovat v našem horkém tématu...... :wink:

Ten kdo chce vědět, co používá Toni ?

Mrkněte na toto.... :lol:

https://youtu.be/Ry60oLttw2Q

https://youtu.be/tGNYLzea87E
Návštěvník

Re: oktanové číslo- zvýšení ať to motoru šmakuje

Příspěvek od Návštěvník »

Přetrpěl jsem těch 15 minut zbytečného video balastu a furt čekal, kdy to přijde. Bohužel však nepřišlo nic. Tedy reklamuji u Toniho onu časovou ztrátu a žádám náhradu!
eFDee

Re: oktanové číslo- zvýšení ať to motoru šmakuje

Příspěvek od eFDee »

Sice starší článek ale stále platný.
http://ceskapozice.lidovky.cz/auta-bez- ... ice_137164
Zázračné "přípravky" do paliva sice zvýší o nějaké procento ten výkon a tzv sníží emise (ve skutečnosti jen přemění na jinou standardtně neměřenou látku) možná o něco sníží spotřebu, ale všeobecně je lepší naučit se šlapat na pedály. Dokáži jet s autem za 16l/100Km a nebo za 7l/100Km i bez zázraku. To že vlastním starší neekonomický automobil neznamená, že nedokáže jezdit v přijatelné spotřebě. A ano pro případ že je někomu spotřeba +-7l moc když mi dáte nějakej nepotřebnejch 100-150 000Kč koupím si 1dničkovou škodu octavii s 1,9 dieslem a nechám ji zrenovovat.(a to se mi škoda nelíbí) Což je troufám si říci jediný motor podobného nebo vyššího výkonu s realnou spotřebou 4-5l/100Km(prodáván v čr). Měřeno z plné nádrže po 100Km dotankováno, na počítadlo spotřeby se vykašlete, je jen zcela orientační. Felix
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: oktanové číslo- zvýšení ať to motoru šmakuje

Příspěvek od Pitris »

eFDee píše:....Dokáži jet s autem za 16l/100Km a nebo za 7l/100Km i bez zázraku....
Ano - je to o tom "mezikusu". Tím, co je mezi pedálama a sedadlem.... :twisted:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: oktanové číslo- zvýšení ať to motoru šmakuje

Příspěvek od Návštěvník »

Průměr na jednu nádrž 6,8 - 19,6 (dle PP). :lol:
Odpovědět