Celoročné pneu namiesto letných...

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Itall

Re: Celoročné pneu namiesto letných...

Příspěvek od Itall »

Určitě bych taky přezul, zajet co nejvíc vpravo, když to jde až mimo odstavný pruh.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Celoročné pneu namiesto letných...

Příspěvek od Pedro »

No dyk jo,Alma byla půlkou v trávě. Zrasit disk mi přijde zbytečný. Určité riziko to bylo,ale co naděláš. Nepích jsem hafo let,místo jsem si nevybral. Nakonec se zjistilo,že se postupně odtrhávala záplata z dávného defektu. Vnitřek záplaty byl total nepružný,jak šutr. No guma byla z r. 02,tak kdo ví,kdy se to stalo.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Celoročné pneu namiesto letných...

Příspěvek od lengy60 »

Pedro píše:Míro,ty bys to udělal? Já tedy rozhodně nee. Dle navigace,sjezd 6 km.
Místopřísežně prohlašuji,že ano!Já tedy nepíchl ani nepamatuji,ale tohle bych fakt neriskoval.Za to mi ta tícka za disk fakt nestojí.Jinak mě před pár lety ušla(do teď nevím proč) při jízde po městě pneumatika na předním kole. :shock: Jednak je v těch místech provoz a blbců nepočítaně,tak jsem jel na té prázdně gumě rychlostí pomalé chůze cca 2 km k benzínce.Když jsem zastavil,tak guma byla odskočená z ráfku,tk jsem auto zvedl heverem a ona hupsla zpátky. :D Tak jsem ji nafouk a odjezdil na ní bez problému celou zimu,ráfek byl netknutý,na gumě žádné boule taky nebyly,takže nazdar bazar. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Celoročné pneu namiesto letných...

Příspěvek od Pedro »

Než bych ujel rychlostí chůze 6km,zničil bych ho a za tu dobu jsem měl gumu vyměněnou. Od zastavení k rozjetí 6 minut. Věci jsem jen mrsknul do kufru. Jen minutu mi trvalo,než jsem vyndal věci co jsem tam vezl jako "kurýr",pak dvě moje bedýnky na drobné opravy a přežití na cestách a vyjmutí kola. Je na dně.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Celoročné pneu namiesto letných...

Příspěvek od lengy60 »

Pedro píše:Než bych ujel rychlostí chůze 6km,zničil bych ho a za tu dobu jsem měl gumu vyměněnou. Od zastavení k rozjetí 6 minut. Věci jsem jen mrsknul do kufru. Jen minutu mi trvalo,než jsem vyndal věci co jsem tam vezl jako "kurýr",pak dvě moje bedýnky na drobné opravy a přežití na cestách a vyjmutí kola. Je na dně.
Tož já si neuvědomil,že trénuješ s mechaniky od F1. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Celoročné pneu namiesto letných...

Příspěvek od Misojogi »

trénuješ s mechaniky
asi ma elektricky kluc na odtacanie srobov a elektricky dvihak pod koleso
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
e1H

Re: Celoročné pneu namiesto letných...

Příspěvek od e1H »

Ja by som v hore uvedenej situácii odstavil auto, posádku premiestnil za zvodidlá a zavolal by som diaľničiarov, aby poslali auto s veľkou na žlto blikajúcou šípkou ktoré ma bude počas výmeny kolesa kryť.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Celoročné pneu namiesto letných...

Příspěvek od jerome »

A na megadialnici TT-BA duplovo :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Celoročné pneu namiesto letných...

Příspěvek od Pedro »

Posadka ja a kuryrni veci. Pul auta v trave,druha v plnohodnotnem odstavnem pruhu. Nebyl cas resit,vzhledem k mymu povolani,mam i odpovidajici vercajk v aute,srouby 2x rocne osetreny,tak tech 6' i s opetovnym nahazenim,nikoliv srovnanim,do kufru je akorat. Jeste jsem to neuklidil,protoze nebylo potreba nekam jet...
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Celoročné pneu namiesto letných...

Příspěvek od Colommbo »

Nezastávám se čínských výrobků a tedy netvrdím, že tomu tak není, nicméně komerce je komerce... Takových "odborných" článků napíšu (a nejen já) za den deset, když mi za to někdo dobře zaplatí... :P
P.S. A proč je příspěvek ve vláknu o celoročních gumách...? :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Celoročné pneu namiesto letných...

Příspěvek od Návštěvník »

V textu jsou konkrétní výsledky měření. To byl také jediný důvod, proč jsem na něj dal odkaz - ta omáčka kolem už je zbytečný balast.

A důvod volby právě tohoto vlákna je ten, že čínští výrobci neoprávněně používají označení M+S na vyloženě letních gumách. Přece jen stále ještě máme zimní období, a to nejen kalendářně, a řada lidí jezdí na celoročních gumách M+S. Odkaz bohužel neposkytnu, ale až se k tomu dostanu, uvedu příslušné číslo SM, kde je k tomu pěkný článek.
Itall

Re: Celoročné pneu namiesto letných...

Příspěvek od Itall »

Čínské pneu jsem zatím nezkoušel i proto, že nějak nejsou levnější než Matador, které používám.
Návštěvník

Re: Celoročné pneu namiesto letných...

Příspěvek od Návštěvník »

Vždyť o tom ten článek vlastně je: rozdíl v ceně zanedbatelný, ve vlastnostech markantní!
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Celoročné pneu namiesto letných...

Příspěvek od Pedro »

Radsi kupuji ojazdenky. Mam na to
dobreho dodavatele a cenu. A zaruku,bo mi je obuje a muzu mu cumet pod pazoury a kecat mu do toho vc.vyvazeni.Ale z auta a na auto si delam ja. Doma.
Ale nekolik let jsme pred par lety s bejvalkou jezdili letni Goodrige a ok. Byly tam pri koupi toho citrona a mozna je ma dodnes. Vse vem cert...
Odpovědět