Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jezevcik »

Na něco jsi zapomněl. Průjezdy zatáček nejlépe a bezkonkurenčně (v dané levné kategorii a době) nenápadná Almera.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

Ty současný plechovka jsem nenapsal. Jsou v podpisu.
Ano,Almera i dnes neskutečně sedí. Když to porovnám nejen se svejma,ale i s těma co jsem odvozil u firmy,po pravdě to je zvláštní,no ta zadní náprava je fakt lux a celý s předkem to funguje i po mnoha letech. Navíc mám tu nejlehčí a nejkratší variantu.
I ve vracečkách,esíčkách,kde se jezdí pomalu,se to dá sekat. Rychlá jízda mě nebaví,ale sem tam si střihnout něco na okresce se zatáčkama,třeba jen v 50 ti,jo.
Hlavně když se lepí na řiť někdo "rychlej". Pak mě dojede a na první rovince nasraně vosolí.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké auto?

Příspěvek od skodovkar »

Jezevcik píše:
Pedro píše: U š 100 a spol s dynamem to bylo jinak.
Stovárna měla dynamo? Myslel jsem, že naposledy tak oktávka.
A pak všechny tisícovky a stovky, ale od roku 1973 už sériově altík. Erka a elesa asi už od prvního kusu s altíkem.
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Hombre »

Na 100% do čeho bych šel, je funglovka kombajnu Ford - Mondeo MKIII 2,0L benzín kombajn v plnné výbavě. Klapky v sání bych vyhodil a dalších čtvrt mega km se spotřebou pod 8L/100Km a s emisema hluboko pod normou bych brázdil dalších 15 let.po cestách Evropy. :palec_nahoru: Jednou z dalších předností je podvozek , jehož vlastnosti nepřekonávají i káry o 15 - let mladší.........
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9939
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

Hombre píše:...je funglovka kombajnu Ford - Mondeo MKIII...
Dobré ráno...! Je čtvrtého října roku dvatisíce patnáct... :lol:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

Lubo,LS urcite,bo melo 4 svetla,a prislo na trh pozdeji nez ero. (1971) a melo zpocatku jen dvojsvetlo.
Postupne se vykon alt zvysoval z 35 na 42.
Jinak motot LS,R,s dvojtym Jikovem a 247 vackou-dobry. Teda z obsahu a v ramci RVHP. To same 120LS,lepsi nez 130L. Ale 136 uz,ac zas s ,,tupou vackou,,nekde jinde. Kdyz jsem tam dal 247,lehce upravil zapalovani a druhou komoru,zas level dal. No nakonec jsem ho prestavel cely a ,,na brutus,,. Ale to uz je mimo vlakno.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Dnes v noci na mě přišla nespavost,tak jsem jen tak ze zvědavosti juknul na stránky své značky a málem jsem upadl ze židle. :shock: Z nabídky motorizací pro C4P i C4GP zcela zmizely benzínové motory, :( takže napříště již pouze diesely. :twisted: Takže fakt asi budu muset přestoupit k jiné značce nebo si nechat to současné. :idea:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jezevcik »

Já řeším přesně opačný problém. Ne, že by "má" značka rušila diesely, ale ty současné už mne moc neoslovují.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Tož já na to mám zatím dost času a třeba se něco pohne,i když tomu moc nevěřím. :( Taky se nabízí varianta,že si auto přivezu z venku :idea: ve Francii,Německu nebo Švýcarsku jsou benzínové motory (byť přeplňované)normálně v nabídce.Toyota nabízí benzíny atmosférické a i když jsem byl v minulosti koncernovým přeplňovaným benzínem doslova unešený :lol: ,tak v dnešní době bych radši upřednostnil atmosférický motor. :idea: :wink: Nevím jak to má Toya u ostatních modelů,tak dalece jsem nepátral,ale Verso má v nabídce pouze jeden dieselový agregát,zato se neuvěřitelnou spotřebou paliva. :lol: To by se fakt jeden p....l. :(
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

Netreba sa bat toho turbo benzinu. Jak si vsetci pochvalovali atm.diesle a postupne zmizli tak zmiznu aj benzinove atmosfery. Holt taky je trend a nic s tym nespravime. Jedina moznost by bola nekupovat to ale v dnesnej dobe je to len v urovni sci-fi :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

Jerome,proc asi,nejen,odesly atm nafty? Nebylo to m.j.,ze nestihaly vykonem? Nebyl by to pro vyrobce postupne nizsi prodej? Co ty blby emise,treba...,treba si nekdo rekl ze kdyz to funguje leta v napr.lokomotivach,neslo by to zmensit do nakladaku,dodavek,osobaku,...,az se to uhnizdilo v pidiautech.
Atm benzin nevymre,to se vsadim.
Neni spatne mit preplnovami v benzinu,ale videl bych to na mirnou podporu Nm,nikoliv na zvedani brutus vykonu,protoze s malym obsahem ...
Osobne preplnovani nechci,verim tomu ze 2,7i 122kw v mym budoucim voze bude postacujich.
Nez ho budu mit,postacim s tema dvema co mam,ev.kdyby nejhur,jsem schopen si zas takove ci podobne v super stavu,casem najit.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27492
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Pedro píše:....Atm benzin nevymre,to se vsadim.
Neni spatne mit preplnovami v benzinu,ale videl bych to na mirnou podporu Nm,nikoliv na zvedani brutus vykonu,protoze s malym obsahem ...
Osobne preplnovani nechci,verim tomu ze 2,7i 122kw v mym budoucim voze bude postacujich....
Řekl bych že pravdu díš :wink: I já určitě zůstanu u benzinové atmosféry - s podporou i-VTEC :wink: 2,4i 148kw
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

Ano nestihali vykonom ale... nie je chore ten vykon posuvat vyssie a vyssie ? Naco? Aky vykon staci na tie nase limity 50-90-120 ? Nestacil na to v pohode ten stary atm.diesel ? Ja si myslim ze 100 konove auto uplne postacuje. Myslim ako max vykon. Lenze dnes je to 100 konove uz sunt. Nie je kopec nehod zapricinenych vysokou rychlostou ? Jasne hodne zalezi aj na ludoch jak sa k tym konom pod kapotou chovaju ale vacsina je takych ze ide pred nim menej vykonne auto predpisanou rychlostou ale on jednoducho musi ist cez neho lebo to auto si to same pyta. A potom je realita taka aka je :|
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Máchal

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Máchal »

Trocha výkonu navíc se vždy hodí.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27492
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Ano - třeba v krizové situaci, bo ve víc jak v polovině případů z průseru dokáže vytáhnout akcelerace :!:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět