Pls o pomoc s výběrem oleje do O1RS

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

LadikRS
Příspěvky: 31
Registrován: čtv úno 26, 2015 8:04

Re: Pls o pomoc s výběrem oleje do O1RS

Příspěvek od LadikRS »

Tak normálně jsem měl olej na 10t km, takže tohle je oproti tomu malý proplach :D
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Pls o pomoc s výběrem oleje do O1RS

Příspěvek od jerome »

Ved jasne :wink: Ja by som tam dal ked tak ten Total ten je za par babek a potom nieco z tych co si vypisal tj Motul 300V 5w40 nebo CFS NT 5w40 nebo Yacco Galaxie GT :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
LadikRS
Příspěvky: 31
Registrován: čtv úno 26, 2015 8:04

Re: Pls o pomoc s výběrem oleje do O1RS

Příspěvek od LadikRS »

Koupeno Sunoco Sportivo a potom přejdu na Galaxii GT :)
Máchal

Re: Pls o pomoc s výběrem oleje do O1RS

Příspěvek od Máchal »

Pedro píše:Ano,jezdí ho Máchal a myslím že ok.
Ano, motor si jen přede radostí :wink:
LadikRS
Příspěvky: 31
Registrován: čtv úno 26, 2015 8:04

Re: Pls o pomoc s výběrem oleje do O1RS

Příspěvek od LadikRS »

Tak budu asi přecházet zpět na 5W40. Přemístil jsem čidlo teploty oleje pod filtr a byl jsem překvapený, jaký obrovský rozdíl to je oproti čidlo ve výpustném šroubu. Není problém klidně 25°C, až tolik to dokázala ovlivnit vana. Na teplotu 80-85°C se dostanu po cca 10km při teplotách kolem 5°C. To jsem byl opravdu překvapený, že se to ohřeje takto rychle.

Každopádně olej normální jízdou nedostanu nad 93°C, na dálnici Praha - Brno rychlost 130-150km/h, venkovní teplota cca 10°C a olej byl kolem 102°C. Z toho důvodu se asi vrátím na 5W40 a možná zvážím chladič s termostatem.
e1H

Re: Pls o pomoc s výběrem oleje do O1RS

Příspěvek od e1H »

Pod filtrom musíš mať evidentne nižšiu teplotu, lebo to je olej ktorý akurát bude prechádzať motorom, tj. je najviac vychladnutý. Alebo som niečo zle pochopil?
LadikRS
Příspěvky: 31
Registrován: čtv úno 26, 2015 8:04

Re: Pls o pomoc s výběrem oleje do O1RS

Příspěvek od LadikRS »

Chápeš to správně, jen osobně bych asi čekal vyšší teplotu. Ale i tak zvažuju, jestli nebude lepší přejít na 5W40 a přidat ten olejový chladič. Každopádně teď ještě vyměním jednou olej a před zimou tam ta 40 poputuje. Objednal jsem Sunoco na kratší interval.
e1H

Re: Pls o pomoc s výběrem oleje do O1RS

Příspěvek od e1H »

Ale merať tam teplotu je blbosť. Ty potrebuješ poznať výstupnú teplotu z motora. A ak nedáš čidlo hneď niekam za odtok oleja za turbom (to by ukazovalo sakramentsky iné čísla, ale otázkou ostáva, či by to bola teplota oleja, alebo rovno aj od motora zohriatej trúbky), tak najrelevantnejší údaj máš práve vo vani, jam všetok olej steká aj z motora, aj z turba.
LadikRS
Příspěvky: 31
Registrován: čtv úno 26, 2015 8:04

Re: Pls o pomoc s výběrem oleje do O1RS

Příspěvek od LadikRS »

To sice ano, ale čidlo ve vaně jsem měl hodně ovlivněné teplotou samotné vany. Stačilo, aby pršelo, a čidlo klidně ukazovalo kolem 65°C. Za stejné situace se mi teď teplota nějak extra nemění. Takže aktuální umístění je pro mě rozhodně lepší ;)
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9936
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Pls o pomoc s výběrem oleje do O1RS

Příspěvek od Colommbo »

Vymýšlíš akorát blbosti, asi nemáš co dělat... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Pls o pomoc s výběrem oleje do O1RS

Příspěvek od Návštěvník »

Neslyšel jsem o tom, že by předmětny motor měl nějaký konstrukční problém v olejovém hospodářství, tedy bych v případě potřeby řešil pouze výběr vhodného oleje a jeho intervaly výměny a na ostatní se zvysoka...
Odpovědět