Zase všetcí spíte..?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Jezevcik »

Pitris píše:Já mám 20tkm :cry: ale jedu v létě na půl a v zimě na čtvrt 8) Vím, pro někoho bohapustá rozmařilost :? :P
Kdybych v zimě měnil ve čtvrtině intervalu, tak mi to vychází na 1.875 km. To bych trumfnul i Pedra a myslím, že i manželka by zbystřila, že něco není v pořádku ☺
Po pěti tisících to ale ještě není úplně úchylné.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Pitris »

Mě to vychází že od ZHRUBA půlky listopadu do půlky března dám tak do 5-ti tkm bez delších jízd a od půlky března do půlky listopadu najedu na i delších tratích tak do 10-ti tkm. Zima 5w40 // léto 10w40; v podstatě stejně jsem to praktikoval i v Civicu (zima 5w40 ale léto 10w50), byť tam byl předpis 10tkm a ne 20tkm jako u Accorda....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Pedro »

Na Seznamu píšou o snaze dostat do vzduchu Concorda. Já jim fandím,úžasný a nádherný stroj.
Mým snem bylo,co se týká letadel,se proletět v něm,Dakotě a L 200 Morava. Zatím se mi splnilo jen to nejmenší. Na DC3 mám ještě spoustu let času,ty mě přežijou,ale na CC asi nedosáhnu.
A ještě jsem měl tu čest,ze starých,letět,ale kdysí dááávno,IL18.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od skodovkar »

Četl jsem to, ale pokud za tím nestojí velká silná společnost, tak tomu nevěřím. Už jen zprovoznění a následná údržba budou ohromné položky.
Návštěvník

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Návštěvník »

I kdyby ho do vzduhu dostali, už nebude smět překročit hranici rychlosti zvuku.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Pitris »

Je fakt, že Concord bylo něco :wink: a od jiných letadel byl "vzdálen" asi jako čínština od čestiny :mrgreen:
A je ironií osudu, že začátek konce byl když najel na kus plechu z před ním startujícího letadla http://www.aeroweb.cz/clanky/2530-
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Itall

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Itall »

Pedro píše:Na Seznamu píšou o snaze dostat do vzduchu Concorda. Já jim fandím,úžasný a nádherný stroj.
Mým snem bylo,co se týká letadel,se proletět v něm,Dakotě a L 200 Morava. Zatím se mi splnilo jen to nejmenší. Na DC3 mám ještě spoustu let času,ty mě přežijou,ale na CC asi nedosáhnu.
A ještě jsem měl tu čest,ze starých,letět,ale kdysí dááávno,IL18.
Kdysi dááávno jsem taky letěl s IL-18 a nepovažuji to za čest, byl to hrozný stroj. Klidně si to už nikdy nezopakuji...Máš, Pedro, nějakou úchylku vlízt do co největší rachotiny a vznést se do vzduchu :?: :idea: . Např. o Concorde bylo známo už od počátku jeho provozu, že defekt pneu může způsobit fatální poškození. Co se udělalo? Prd, létalo se, dokud k případu nedošlo znovu, tentokrát s cestujícími a skončilo to katastrofou. No a co? Jak by řekl por. Hamáček: Lidí je jak sraček...
Návštěvník

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Návštěvník »

Itall píše:Kdysi dááávno jsem taky letěl s IL-18 a nepovažuji to za čest, byl to hrozný stroj. Klidně si to už nikdy nezopakuji...Máš, Pedro, nějakou úchylku vlízt do co největší rachotiny a vznést se do vzduchu :?:
Ta rachotina byla možná nemoderní, zároveň však jedno z nejspolehlivějších (z hlediska schopnosti doletět do cíle) letadel, které vůbec kdy brázdilo nebe.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Pedro »

Návštěvník-Přesně tak.
:wink:

Bylo úžasné sledovat start. Příjezd na startovací ranvej,zastavení,tůrování motorů až se hejbaly nejty,odbrzdit a nabírání rychlosti...,nádhera.
A v Moravě nám při startu chytnul plamenem pravý motor,takže zastavit,oprava půl hodiny a pak parádní let. Sice taky vibrace,kroucení draku,křídel,pilot se mi ptal,či mi nevadí bejkárny za letu...,mě :mrgreen: ,tak mi vokázal co jeho miláček umí.
A Concorde? Neměl bych problém.
PS: 18ka měla i anglické dvojče,Bristorl Brit.
A DC3 se vyráběla v různých licencích,s úpravama hafo let,nejen v ČSSR a SSSR.
Lítat kolem zemegule,po kouskách,v rámci užití si cest vzduchem,jedině staré stroje,pístové ev. turbovrtulové,prvních generací. A po zemi se přesouvat starou Toyotou pikapem nebo Royoal Enf.,
Na rozdíl od moderních hajteků,všechny výše popsané stroje,můžou být opravovýny furt. Záleží na provozovateli.
Proč asi mnoho desítek DC3 lítá dodnes...,minimální náklady a na lokálních tratích s prapodivnejma plochama...,
Itall

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Itall »

Návštěvník píše:
Itall píše:Kdysi dááávno jsem taky letěl s IL-18 a nepovažuji to za čest, byl to hrozný stroj. Klidně si to už nikdy nezopakuji...Máš, Pedro, nějakou úchylku vlízt do co největší rachotiny a vznést se do vzduchu :?:
Ta rachotina byla možná nemoderní, zároveň však jedno z nejspolehlivějších (z hlediska schopnosti doletět do cíle) letadel, které vůbec kdy brázdilo nebe.
Ale jdi domů...zpočátku provozu zaznamenal stroj řadu havárií s oběťmi na životech v SSSR, pak byly některé konstrukční chyby odstraněny. I tak, lze najít na netu, např. z 12 strojů ČSA plná třetina skončila provoz katastrofou, kdy zahynuli cestující všichni nebo většina. V ČSA to bude možná nejtragičtější letoun.
http://www.aerolinie.estranky.cz/clanky/il-18.html
Itall

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Itall »

Pedro píše:...tůrování motorů až se hejbaly nejty...
A nejradši bych vystoupil...v IL-18 jsem seděl nad křídlem, tak jsem jsem to mohl sledovat.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Pedro »

Padaj všechna letadla.
Byla to doba omylů,testů,hlavně kupředu...
Dodnes mám ve svým okruhu maníka co lítal v 70 letech s kde čim,dopravním. Už tenkrát 18ka byla schopná dostat lidi několik set km na dva motory. Ty sice pak byly k nepoužití,ale sedla na kola. Ano,ríkal,traktorové vůle všude apod.,podívej se kolik spadlo Caravell,Loků,i v té době nové DC 10 L 1011 Trist.,Prý nejhorší byl proudový TU 104,jestli nepletu označení. Dokud nebyly IL 62,otáčely 18ky i k Fidelovi. A jak dlouho nesměly dvouproudovky lítat dálky přímo přes oceány,než někdo vymyslel motory o velkém obt.průměru. Prostě byla taková doba a ač nejsem zastánce SSSR,letadla měly solidní. Nikoliv dokonalý a jistě byly i lepší.
Klidně bych do toho vlezl. Ani JAKa 40,42 nikdo nepřekonal,s ani bez pomocného pohonu.
Prostě z toho cítíš techniku a zpětnou vazbu s obsluhou. Je to jak u veteránů jinde. Ovšem s výhodou nezmrzačení...
Do Ňujorku něčím takým,zastávka na Fidelce např,zpět na palubě Kvín Mery I,II. A s exkurzí do strojovny,jak jinak.
...Dovolená...
Návštěvník

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Návštěvník »

Pedro píše:Do Ňujorku...
Svezte se tam dreamlinerem (např. s LOTem), budete si připadat, že letíte papírovou vlaštovkou. Mám pro strach uděláno, nalétal jsem toho dost, ale zrovna tohle... :shock:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Pedro »

Rolex-z jiného vlákna.
Hm,vypadaj fajně,žádný přikrášlovadla,čitelné,mrkneš a hned víš jaký je čas.
A možná vydrží i běžný život a styl používání nositele.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Zase všetcí spíte..?

Příspěvek od Pitris »

Dám to sem, bo většina z nás si o tom může stejně nechat jenom zdát....
http://www.novinky.cz/auto/384770-motor ... -zpet.html
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět