Olej pro Hyundai Elantra

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

Aha..na popis MADE IN EU jsem zapomnel :D
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Pedro »

Nech to bejt,nebo se nevyspíš. Nic se nestane. Já než něco objednám,vždy volám naživo co je co zač. Nejen v olejích.
Sekunduješ Pandoře...
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Pedro »

Valvo (auto i moto oleje) mi chodí s vrchním popisem s MADE IN NIEDR...,nevim jaxe to píše,nechci to hledat.
Žádný EU. Ale asi se to rozmáhá.
Pandora
Příspěvky: 556
Registrován: ned srp 30, 2015 14:32

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Pandora »

Dival jsem se v Belgii v Makru na Mobil 1 a zadni strana byla v nemcine cela, opet Made in EU, nalepovaci stitek byl cesko-nemecky, jsem si to vyfotil vc. caroveho kodu, cena za litr 13,99€.
V CR co se tyce originality, tak Mogul nebo Millers.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od lengy60 »

Nestresuj!Koukal jsem na tento olej v Realu a bylo tam taky made in EU,ESP 5W30 Belgium,Mobil 5W40 Italy.Měl sis koupit Mogul nebo Sunoco,po 6tis ho měnit a měl jsi klid. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Pandora
Příspěvky: 556
Registrován: ned srp 30, 2015 14:32

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Pandora »

Nebo Millers Trident primo od importera.
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

Nebo Millera 8) možna, ze ten polskej necham sestre...no uvidíme... :mrgreen:
Pandora
Příspěvky: 556
Registrován: ned srp 30, 2015 14:32

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Pandora »

V rijnu jsi 4 litry "belgickyho mobilu" privezu.
Pokud je to rozdil jako cesky a belgicky danone, tak neni co resit.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od jerome »

Pandora píše:Dival jsem se v Belgii v Makru na Mobil 1 a zadni strana byla v nemcine cela, opet Made in EU
Doba je taka ze zisky sa musia znasobovat a firmy si davaju vyrabat urcite aj oleje tam kde sa im to viac oplati. Plus pre nich je ze im teraz staci dat na stitok Made in EU co znamena zaruku kvality. Nie vsak pre nas :mrgreen:
Ale netreba si z toho robit velku hlavu. Treba zvolit spravnu SAE triedu + idealnu vymenu a aj olej Made in EU je v pohode :wink: Horsie je ked si potrpis na tom ze musi byt original nemecky,belgicky,francuzky tj si z toho happy ale to ze ho tam mas 20.000km ta nesere :roll:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Pedro »

Doba je zlá,Kamile. A tlusťochu,zaplať,zaznělo v jednom filmu z doby olejů CD,CE,(CF možmá).
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

Dnes jsem vymenil svicky za Denso Iridium Power a ještě se chystam vymenit zarovky na potkávací a dalková světla. Má někdo nejaký typ? Cetl jsem tu hodne chvaly na Philips Vision Plus 8) Díky
e1H

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od e1H »

Veľmi dobré skúsenosti sú s Osram Night Breaker Unlimited. Bezkonkurenčná svietivosť a po novom už aj ich životnosť sa zlepšila (skoršie verzie Plus na tom boli horšie). Ak ale nemáš zvlášť denné svietenie, tak zober radšej Osram Silverstar 2.0. Tie majú deklarovanú dlhšiu životnosť ako NBU a svetelný výkon je takmer identický. Dokonca majú aj ďalšie dve výhody. Jednou je, že SS 2.0 má oproti NBU úplne číre sklíčko (NBU má spodok a vršok jemne do modra), a druhá výhda je o niečo nižšia cena.

Ak nepočítam internetové obchody na náhradné dielky, tak bežne ich kúpiš aj v Tescu (väčšinou so vo zvlášť stojane), alebo napr. aj v Alze.
Návštěvník

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Návštěvník »

Rovněž doporučuji prémiové Osram-ky, byť prémiové Philips-ky mívaly delší životnost. Ještě lépe svítí PIAA, jenže ty nemají homologaci dle EHK, obtížně se shánějí a jsou příšerně drahé.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Pedro »

Po letech experimentů s drahými H4,mám rád bílé světlo,né nažloutlé,používám několik let polské nehomologované H4 s jasným bílým svitem a namodralým nádechem,díky baňce.
To mi přesně vyhovuje,ovšem každý má rád něco jinýho.
Díky tomu že MÁM skleněněné paraboly,nečiré,nehřejí se a dělají krásnou "hokejku".
Sada= 140kč.
Nedávno STK a perfektně nasvítily do přístroje. Holt malůvky na vratech garáže dělaj dobrou službu.
Jen oproti kdysi klasikám,nutno nastavit na ovladači při prázdném autě polohu 1,nikoliv 0.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od lengy60 »

buřtyskřenem píše:Dnes jsem vymenil svicky za Denso Iridium Power a ještě se chystam vymenit zarovky na potkávací a dalková světla. Má někdo nejaký typ? Cetl jsem tu hodne chvaly na Philips Vision Plus 8) Díky
A jak svíce fungují,300 z místa a spotřeba o litr menší? :lol: Abych věděl,zda mám začít spořit a na jaře také vyměnit. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět