Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
feroF
Příspěvky: 142
Registrován: úte led 25, 2005 23:21

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od feroF »

A este dovetok k povodu pneu. Nexen je korejska firma a pneu pochadzaju z rovnakej krajiny. Ale Bridgestone su vyrobene vo Francuzsku a spominane Falkeny - navzdory tomu, ze je to japonska firma - pochadzaju z Thajska. Hold cena globalizacie.
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

feroF píše:... Hold cena globalizacie.
Fero, prosím, nevzdávej "hold" globalizaci! :x
feroF
Příspěvky: 142
Registrován: úte led 25, 2005 23:21

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od feroF »

Pardon, myslel som to ako negativny povzdych-))). Teda spravne - bohuzial, cena globalizacie. Snad to nie je zo skladu, ktory vymietlo cunami kedysi nedavno. Inak, Honda zaplatila krutu dan v suvislosti s cunami v Thajsku. Peknych par kusov vozidiel islo do neba ...-(((
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

Ne, Fero, nepochopil jsi: mně jde o písmeno "d" ve slově hold, správně holt (předpokládám, že právě takto jsi to myslel).
feroF
Příspěvky: 142
Registrován: úte led 25, 2005 23:21

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od feroF »

Uz som nevsimavy -)))), mas pravdu-))) Nie je holt ako hold -))))
Hm, asi to bude tym, ze spolocnost mi poskytuje jedinecny vyrobok s komercnym nazvom Reichenberger. 12° je fakt vyborna, ale aj 14° ma nieco do seba, ale tam uz citit, ze je to troska ina parketa. Klobuk dole: pivovar Konrad vari krasne, horke pivecko.
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

No a co ta "zrcadlovka", Fero?
feroF
Příspěvky: 142
Registrován: úte led 25, 2005 23:21

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od feroF »

Otvoril som to len dnes necakajuc nieco osobne, napriek tomu dakujem za info a ponuku, ale je to pre mna bezpredmetne. Ak Minolta a AF, tak jedine Dynax7. A kedze stale pouzivam MF Minolta 700 a objektivy AF/MF nie su kompatibilne, tak je to pre mna nepouzitelne ...-(((
Návštěvník

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Návštěvník »

OK, i tak díky za reakci!
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od skodovkar »

Tak se blíží zima a já se konečně zbavím současných poloslicků. Na chrochtávii mám teď 195 65 R15 a chtěl bych jej i na zimu. Zvažoval jsem Nokiany ale hlavní je, aby guma byla co nejlmadší, proto si klidně zajedu i do Otrokovic, protože tam budu hned u zdroje. Otázka je, jestli víte o dobré zimní gumě za velice budgetovou cenu cca do 1300Kč. Nesmí být protektor :| Spotřeba a hluk mě nezajímá, musí umět na sněhu. Zatím to vychází na Polaris 3 vs. NokianWR D3.
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lefort »

Nokian umí velmi dobré zimáky :wink: A rozhodovat se mezi ním a Barumem? To už daleko raději třeba Savu, taky velmi dobrý poměr cena/výkon.

edit: ještě otázka, proč co nejmladší pneumatiku? Na dobrých eshopech koupíš pneu maximálně pár měsíců starou a pokud je pneu dobře skladována (a nebyla jetá), nemá např. ani rok, dva zásadní vliv na její vlastnosti. A Barum je poslední dobou hodně vidět "Made in Romania"...
Naposledy upravil(a) lefort dne pon říj 05, 2015 18:01, celkem upraveno 1 x.
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NOVON »

Skodovkář: Já budu na oktu kupovat SAVA ESKIMO S3+
Mám je osvědčené a za cenu 1060 kč/ks u nás v pneuservisu není co řešit..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od jarson1 »

Sava bola aj moj favorit, nakoniec ale nevyhrala :D po rozhovoroch s niekolkymi majitelmi tejto gumy som sa rozhodol inak. Vsetko je na nej fajn, len na mokrom to vraj smyka ( teda v lete). A kedze zvyknem zimaky dorazat cez leto, tak som ich zamietol.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od skodovkar »

NOVON píše:Skodovkář: Já budu na oktu kupovat SAVA ESKIMO S3+
Mám je osvědčené a za cenu 1060 kč/ks u nás v pneuservisu není co řešit..
Cena pro mě není úplná priorita, budu jezdit 2*40km denně do práce (na Hané) a 2*80km týdně po dálnici, takže dobrá guma je pro mě opravdu důležitá. Ale díky za další tip, uvidím co se tu ještě objeví.
Máchal

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Máchal »

NOVON píše:Já budu na oktu kupovat SAVA ESKIMO S3+
:wink:
jarson1 píše:Sava bola aj moj favorit, nakoniec ale nevyhrala :D po rozhovoroch s niekolkymi majitelmi tejto gumy som sa rozhodol inak. Vsetko je na nej fajn, len na mokrom to vraj smyka ( teda v lete). A kedze zvyknem zimaky dorazat cez leto, tak som ich zamietol.
Já teda zimní pneu hodnotím a kupuji pouze kvůli zimním přednostem, ale proti gustu :)
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NOVON »

skodovkar píše:
NOVON píše:Skodovkář: Já budu na oktu kupovat SAVA ESKIMO S3+
Mám je osvědčené a za cenu 1060 kč/ks u nás v pneuservisu není co řešit..
Cena pro mě není úplná priorita, budu jezdit 2*40km denně do práce (na Hané) a 2*80km týdně po dálnici, takže dobrá guma je pro mě opravdu důležitá. Ale díky za další tip, uvidím co se tu ještě objeví.
No já jezdím taky 2x40 km denně do práce :P
Nicméně pokud nepořešíš na "hodně přetáčivé" oktě tu zadní nápravu,tak se možná budeš v zimě na břečce,či sněhu a ledu hodně divit.. :? A bude fuk co máš za gumy..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Odpovědět