Jaké používáte aditivum do ropáků?(BG23232 DFC PLUS HP 946m)

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
tempomat300

Jaké používáte aditivum do ropáků?(BG23232 DFC PLUS HP 946m)

Příspěvek od tempomat300 »

ahoj,
jaké aditivum používáte do nafty, s jakou frekvencí a s nějakým hmatatelným pozitivním výsledkem?

Já na doporučení koupil méně známé aditivum BG23232 DFC PLUS HP http://www.namazat.cz/index.php/bg/bg-d ... 6ml-detail , má s ním někdo zkušenosti?

THX

Obrázek
Naposledy upravil(a) tempomat300 dne sob srp 01, 2015 8:31, celkem upraveno 1 x.
Návštěvník

Re: Jaké používáte aditivum do svých ropáků???

Příspěvek od Návštěvník »

tempomat300 píše:ahoj,
jaké aditivum používáte do nafty...
Jsou tu stovky příspěvků ve věcně příslušných vláknech o aditivech do paliv, nejvíce pak právě o těch do nafty, a ty máš nutkavou potřebu zakládat nové vlákno? :o :shock: :? :evil:
tempomat300 píše:THX
Připadáš si jako světák? Napřed se nauč česky :!:
NOP

Re: Jaké používáte aditivum do svých ropáků???

Příspěvek od NOP »

Nechápu, proč nikde (tuzemsko, Slovensko, Polsko) neuvedou ceny tohoto zázraku. Možná špatně hledám.
http://www.ebay.com/bhp/diesel-fuel-conditioner
Ale když se tak dívám na ceny na eBay.... úplně laciné to nebude. Budu tedy aditivovat dosavadním způsobem a za ty prachy naaditivuji raději sebe například některým z ryzlinků (raději ten vlašský), sylvánkem či veltlínem, nebo "červeným".... tedy jakýmkoliv dobrým, ale opravdu dobrým vínkem. Po takovéto aditivaci (samozřejmě přiměřené) podávám jednoznačně lepší výkony. Říkala to i moje "stará", takže to musí být pravda..... Konečně i ve Francii se říká: "Červené víno dělá dobře ženám, když ho pijí muži". Udělejte tedy něco pro svoje drahé (a povětšinou větší) polovičky a naaditivujte se!!!
Návštěvník

Re: Jaké používáte aditivum do svých ropáků???

Příspěvek od Návštěvník »

I tady platí, že blahé pocity se odvíjejí když už ne od renomé značky, tak alespoň od ceny: ve smyslu dostatečně vysoké, na kterou ovšem masy ještě dosáhnou, tedy pokud si utáhnou opasek jinde. A i zde je příznačné, že masy vůbec netuší, kde hledat kvalitu, aniž by si musely ten opasek utahovat příliš. No a od udržování nevědomosti tu vždy byli nějací hlasatalé dogmatické pravdy, v dnešní době zejména média a internet.

P.S.: Abych nezůstal dlužen konkrétní informaci vztahující se k tématu - Stanadyne. :wink:

P.P.S.: Ale je mi jasné, že ode mne znalostmi a přehledem zcela nepolíbený zakladatel vlákna tuto radu už z principu nevezme - ke své škodě. Ovšem tak tomu vždy bylo, dobře míněné rady se obvykle míjely svým účinkem, poněvadž lidský mozek je holt "stádní", tedy mj. upřednostní "konfirmační zkreslení" před vlastní "kognitivní disonancí"... :mrgreen:
tempomat300

Re: Jaké používáte aditivum do svých ropáků???

Příspěvek od tempomat300 »

NOP píše:Nechápu, proč nikde (tuzemsko, Slovensko, Polsko) neuvedou ceny tohoto zázraku. Možná špatně hledám.
http://www.ebay.com/bhp/diesel-fuel-conditioner
Ale když se tak dívám na ceny na eBay.... úplně laciné to nebude. Budu tedy aditivovat dosavadním způsobem a za ty prachy naaditivuji raději sebe například některým z ryzlinků (raději ten vlašský), sylvánkem či veltlínem, nebo "červeným".... tedy jakýmkoliv dobrým, ale opravdu dobrým vínkem. Po takovéto aditivaci (samozřejmě přiměřené) podávám jednoznačně lepší výkony. Říkala to i moje "stará", takže to musí být pravda..... Konečně i ve Francii se říká: "Červené víno dělá dobře ženám, když ho pijí muži". Udělejte tedy něco pro svoje drahé (a povětšinou větší) polovičky a naaditivujte se!!!
500stovek za 946ml určených na 900l nafty se mi nezdá drahý.A kyž někde neni uvedená cena, neni nic snažšího, než se zeptat :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké používáte aditivum do ropáků?(BG23232 DFC PLUS HP 9

Příspěvek od Pitris »

to tempomat300: Jak funguje to, co si dal odkaz nevím, ale třeba na VIF nebo jiná naftová aditiva je tu už napsáno dost - třeba tady: http://www.oleje.cz/forum/vif-t4741.html nebo http://www.oleje.cz/forum/prisady-do-nafty-t4512.html Ale bráchovi jsem do TDI-PD doporučil http://www.millersoils.cz/diesel-power-ecomax a změny k lepšímu si všimla i švagrová.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
tempomat300

Re: Jaké používáte aditivum do ropáků?(BG23232 DFC PLUS HP 9

Příspěvek od tempomat300 »

toto aditivum asi nikdo znát nebude, myslím to BG23232 DFC PLUS HP , protože i na netu jsou k němu těžko dohledatelné informace a neni ho pomalu kde koupit.

Já k němu přišel náhodou, když jsem byl u známého v servisu, tak mi ho doporučil a rovnou prodal 8)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké používáte aditivum do ropáků?(BG23232 DFC PLUS HP 9

Příspěvek od Pitris »

I liška svůj ocas chválí :)
Jinak BG by měla být značka z USA a s největší pravděpodobností bude fungovat obdobně jako jiné....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: Jaké používáte aditivum do ropáků?(BG23232 DFC PLUS HP 9

Příspěvek od Návštěvník »

Pitris píše:Jinak BG by měla být značka z USA a s největší pravděpodobností bude fungovat obdobně jako jiné....
Zcela obecně platí, že jestliže nejrůznější přípravky určené pro evropský trh jsou z hlediska svých účinků +-stejné a liší se hlavně cenou, pak mezi přípravky pro americký trh jsou až překvapivě velké rozdíly, přičemž jejich cenová úroveň bývá naopak hodně vyrovnaná. Proč tomu tak je, to by bylo na hodně obsáhlý exkurz... Už proto je dobré vyvarovat se čehokoli, co je primárně určeno pro americký trh a co člověk nemá prakticky vyzkoušeno, resp. ověřeno. No a z téhož důvodu - když už z USA - do nafty jedině Stanadyne! :wink:
Odpovědět