BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:
Návštěvník píše: .... jindy třeba v přetažených šroubech/matkách kol...
??? Souvislost?
Podívej se na dosedací plochu kotouče vs. náboje kola a také disku kola a brzdového kotouče, dále si představ, že tohle vše je stažené právě kolovými svorníky, no a pak snad bude jasnější i ona souvislost.
Máchal

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Máchal »

Ještě se zeptám, co byste doporučili za přední kotouče k destičkám TRW na OI? Sice kotouče nechám stočit (mělo by to ještě jít) ale pokud to zase nebude na dlouho, tak pořídím kotouče jiné. Destičky jsou v cca polovině své životnosti a přijde mi líto je vyhodit :-)
Nebo rovnou nové kotouče + destičky? Rozměr mám 288x25.
Díky za tipy :wink:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Colommbo »

Zkušení mekánici tvrdí, že
1. nechávají-li se stáčet kotouče, dávají se NOVÉ destičky
2. obecně se taky doporučuje použí(va)t kotouče i destičky jedné značky (výrobce)
Osobně bych se řídil hlavně pravidlem č. 1 a chtěl-li bych být puntičkář, namontoval bych rovnou nové kotouče a nové destičky. A (asi) podle pravidla č. 2... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Máchal

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Máchal »

Ono u OI je takové nemilé pravidlo, že se předek prostě rád vlní. Proto hledám fungující alternativu, která by odvrátila vlnění kotoučů. To, co mám na autě momentálně, to už beru jako nouzovku a dlouho to na autě nebude, tak se poptávám zkušenějších, co případně pořídit. Nejhorší je, že se některým uživatelům OI vlní i originál kotouče, je to na pytel.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Pitris »

Máchal píše:....přední kotouče k destičkám TRW....Sice kotouče nechám stočit
Můžeš je ještě ztočit, ale (alespoň tedy) z mojí zkušenosti jsou TRW desky hodně tvrdé. Samozřejmě je potřeba eliminovat veškeré dodatečné možnosti, které napomohou tomu kotouči se zvlnit - ať už....
Návštěvník píše:....dosedací plochu kotouče vs. náboje kola a také disku kola a brzdového kotouče, dále si představ, že tohle vše je stažené právě kolovými svorníky, no a pak snad bude jasnější i ona souvislost.
....a pak správně ty brzdy zajet a snažit se je nespálit a po ostrém brždění dochladit.... Ale když se už těm kotoučům blíží jejich "konec" a desky jsou za půlkou :( tak by možná stálo za uvážení ten předek vyměnit komplet. Určitým vodítkem co vzít pro běžné ježdění by mělo být že desky i kotouče budou od jednoho výrobce. Já za sebe doporučím Brembo, ATE nebo Ferodo, a dobrý ceny a solidní jednání mají třeba tady: http://autodily.mjauto.cz/
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od skodovkar »

No jsem moc rád, že jsem je vyměnil. Jinak by včera bylo jistě srnčí na večeři, v horším případě bych nemusel být já :| Být tam ABS, tak asi nedobrzdím :idea:
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od NOVON »

Máchal: Desky TRW "sežerou" jakékoliv kotouče,tak že je to jedno..Jsou totiž tvrdé jako šutr..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Máchal

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Máchal »

Takže doporučuješ vyměnit i desky? (ikdyž pravda nějak neubejvaj a je mi líto je vyhodit)
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od NOVON »

Máchal: Dej oboje BREMBO,i když nezaručuju,že se to na O1 opět nezvlní..Já mám na oktě oboje TRW a kotouče jsou po 40 tis.km KO,desky jsou sjeté minimálně..Mimochodem kopou mi brzdy taky..Jeden známý mechoš mi tvrdil,že jediné kotouče co vydrží a nezvlní se,jsou STARLINE!Tak nějak mám nutkání je vyzkoušet :-)
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Máchal

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Máchal »

Starline? To jako vážně? :-) Já mám nutkání vyzkoušet dopředu Zimmermann nebo Textar odtud
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Colommbo »

NOVON píše:Desky TRW "sežerou" jakékoliv kotouče,tak že je to jedno..Jsou totiž tvrdé jako šutr..
Tož jsem zvědav, letos v lednu (a před cca 8tis.km) jsem je nechal dát dopředu na Omču. Je fakt, že někdy jsou při brzdění slyšet - nepískají, spíš šustí... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od NOVON »

Colombo: Ano já mám takovou zkušenost s TRW..
Máchal: Jak jsem psal,tohle mi říkal mechoš,který se tím živí.Taky mě to udivilo.Ty máš kotouče 288x25 a ty by se údajně kroutit vlivem přehřátí neměly,já mám na TDI 280x22..Vím nabeton,že jsou tam TRW,bo jsem je tam švagrovi (brali jsme to auto od něj )před časem dával..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Máchal

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od Máchal »

Tak dnes kotouče nakonec ještě stočený (zámečník povídal, že ještě stočení daj a ani moc nebyly zvlněný - byť při brždění už to bylo celkem znát) a teď po stočení brzdy opět výborné (v rámci OI) Nic nehází, nevibruje, tak snad to chvilku vydrží. Příští výměna budou již 100% nové kotouče (možná nejspíš i ty desky)
loongr

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od loongr »

Zdravím, já měl na s3trojce Kotouče ATE PD (power disc), destičky ATE ty keramické.

Brzdilo to dobře, nejlíp když se lehce ohřáli. Zase za deště nic moc náběh asi kvůli té drážce na kotouči než destička stačila vyhnat vodu.

Při prudkém a častém brždění mi trochu vadly, ale zase nejsou to super okruhový brzdy. (Zálěží na stylu jízdy). Jinak normální a rychlejší jízdu zvládali v pohodě. :wink:
+ Jedno velké plus nešpiní Alu kola. :mrgreen:
Nyní mám po destičkách kotouč snad půjde ještě trochu stáhnout na soustruhu.

Najeto na nich + - 70 000. Určitě jsem je nešetřil. Za mě spokojenost, rozhodně to nejsou supersportovní brzdy, ale takovej lepší nadprůměr co si můžete dovolit. Na auto které jezdí denně, a ne jen pilu nebo sportovní jízdu, je mohu doporučit.

Snad má malá recenze někomu pomůže. :mrgreen:
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: BRZDOVÉ KOTOUČE+DESKY-zkušenosti,kombinace,apod..

Příspěvek od NOVON »

Zítra hodím na oktu kotouče FERODO (350 kč/ks) a desky HART (326 kč)...No jsem zvědav,je to jen "z nouze".. :?
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Odpovědět