Hračičkové.

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Sladek

Re: Hračičkové.

Příspěvek od Sladek »

Zdravim, mam fabii combi htp 1.2 2007 a delal jsem podobny pokus. Jen jsem husi krk vedl z masky do airboxu. Muj poznatek je, ze auto pocitove lepe tahne, ale hlavne spotreba sla o pul litru dolu. Jezdim tak uz pul roku, takze spotrebu mam overenou. Na jinem foru ze me udelali blbce, ze to nemuze fungovat. Asi jako s tim cmelakem. Takze uz to neresim a jezdim. Ale proc to tak je, to fakt nevim. Ze srandy tomu rikam naporove sani, odbornici prominou. Jen za deste to radeji sundavam, nevim co by to udelalo s filtrem.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Hračičkové.

Příspěvek od Pedro »

Na rovine kolem Kralova dvora udelala gsp 185. S vyse popsanou upravou. 4q.
Ma od vyrobce dlouhy prevod na hrusce.
Asi se divil moturek,pac jinak kadle kadle.:-)
Návštěvník

Re: Hračičkové.

Příspěvek od Návštěvník »

Sladek píše:... Na jinem foru ze me udelali blbce, ze to nemuze fungovat. Asi jako s tim cmelakem. Takze uz to neresim a jezdim. Ale proc to tak je, to fakt nevim. Ze srandy tomu rikam naporove sani, odbornici prominou. Jen za deste to radeji sundavam, nevim co by to udelalo s filtrem.
Nápor + délka sání + nasávání co nejchladnějšího vzduchu hraje u atmosférického motoru nezanedbatelnou roli.

S tím čmelákem to už bylo vysvětleno, ale trvalo to mnoho desetiletí. :lol:

Nejúčinnějším (zdarma a bez práce) tuningem je mokrý airfiltr, např. za průtrže mračen. Akorát není jisté, jak dlouho to vydrží on a také motor.
Návštěvník

Re: Hračičkové.

Příspěvek od Návštěvník »

Pedro píše:Na rovine kolem Kralova dvora udelala gsp 185. S vyse popsanou upravou. 4q.
:wink: :D Mám dlouhé zpřevodování rád, akorát k tomu musí být ještě odpovídající charakteristika motoru.

P.S.: Se služební Oct.02 4x4 6q se mi po městě a na okruhu kolem jezdí z hlediska zpřevodování prima, akorát že za městem už nemám co zařadit, neboť stálý převod je extrémně krátký, aby se zamaskovaly odpory a setrvačné momenty navíc v hnacím řetězci 4x4. :(
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Hračičkové.

Příspěvek od Pitris »

Já jen doplním, že kdo by chtěl bez vzduchového filtru jezdit déle, tak si potom bude hrát s motorem, bo ve vzduchu obsažený křemíkový prach "umí ve spolupráci" s olejem vyrobit solidní brusnou pastu :oops:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Hračičkové.

Příspěvek od Pedro »

Filtr v airboxu jsem samozrejme nechal. A hlavne vse slozil zas jak to ma byt. Jen odbocka do kybliku,ktera nabourava proud nasavaneho vzduchu,zustala zaslepena. Ale to uz i pred tim. Stejne jako drobna uprava na vstup vzduchu z narazniku. A zas jezdim kadle kadle... :idea:
Odpovědět