prevodovy olej - nevie presne ani autoriz. servis?

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Sniper_2003

Re: prevodovy olej - nevie presne ani autoriz. servis?

Příspěvek od Sniper_2003 »

Nelenil jsem a napsal jsem ještě panu Sixtovi ( nemusím asi psát kdo to je ). Zde je jeho stanovisko:
Pro 5°převodovku MQ250 vždy použít jen olej G 052 512A2 množství 2l. Neposlouchejte diskuse na internetu, ty lidé tomu vůbec nerozumějí. Nikde se o převodovém oleji nic nedovíte, protože každý syntetický olej od různých výrobců je jiný. Řídit se jen specifikací nebo normou je nesmysl, každý výrobce Vám na krabici napíše co chce (olej splńuje bla, bla, bla).
Olej G 052 512A2 je určen speciálně pro 5°převodovky MQ250 koncernu VW z důvodů, že synchronní kroužky mají molybdenový povrch. Tento olej by měli doporučovat všechny servisy, toto je nařízená změna a ne doporučovat olej G 052 726A2, ten je starý. Skladníci pořád používají jen VIN karoserie a nikdo nečte žádné technické změny.
Jinak je vše popsáno podle typů převodovek na mých stránkách http://www.prevodovky-sixta.cz a průběžně se technické informace doplňují.
S pozdravem
I.S

Zřejmě je to jasné...
TomasX

Re: prevodovy olej - nevie presne ani autoriz. servis?

Příspěvek od TomasX »

Otevru stare tema.

Asi pred dvema roky jsem byl u pana Sixty s prevodovkou na oprave (1.9tdi MQ250) a ptal jsem se ho jaky olej po oprave do toho mam koupit a rovnou mi u neho nabidnul CASTROL SYNTRANS TRANSAXLE 75W-90, s tim, ze tento olej do toho patri. Tak jsem od neho koupil dva litry. A na prevodovce uz je najeto cca 50tis. km po oprave a bez problemu.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: prevodovy olej - nevie presne ani autoriz. servis?

Příspěvek od Pitris »

Po 50-ti tkm bych úplně klidně ten olej vyměnil, A dal tam to, co tam doteď dobře fungovalo.... :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
TomasX

Re: prevodovy olej - nevie presne ani autoriz. servis?

Příspěvek od TomasX »

Ale tam je olej, ktery spravne funguje. Teda podle pana Sixty, vsak mi ho sam prodal.
sosko

Re: prevodovy olej - nevie presne ani autoriz. servis?

Příspěvek od sosko »

Sniper_2003 píše: Tento olej by měli doporučovat všechny servisy, toto je nařízená změna a ne doporučovat olej G 052 726A2, ten je starý. Skladníci pořád používají jen VIN karoserie a nikdo nečte žádné technické změny.
Tri roky dozadu som menil olej, nespekuloval som a rovno zamieril do Skoda pre origo olej. Stalo sa presne to, ze podla VIN nevedeli urcit, aky typ oleja pouzit, pretoze im to ponukalo dva. Nakoniec sa zhodli na 'tom pravom', zaplatil som 20e za 2L a dal olej vymenit. Ani za toho svateho ale uz neviem, ktory to bol, ten 'pravy'.
Odvtedy ide radenie tazsie na 1. a 2. prevode, ak je vonku pod +5 stupnov :roll: Tragač mal vtedy 200k , teraz 253k. Bohuzial, olej sa menil pred letom, tym padom som to zistil az neskoro v jeseni.
Rozmyslam, ze dam olej vymenit znova. Len, stale neviem, ktory je ten 'PRAVY' :?: Kazdy tvrdi nieco ine.
O2 1.9TDI model 2005, 5st.
Sniper_2003

Re: prevodovy olej - nevie presne ani autoriz. servis?

Příspěvek od Sniper_2003 »

2 TomasX

Tak ho tam dej znovu. :) Jak jsem dával opis z mailu viz příspěvek víš mě zcela nekompromisně odkazuje na originální olej. Tobě prodal jiný zřejmě též použitelný tak se rozhodni, který z nich použiješ. nic víc bych v tom nehledal. Osobně jsem si jeho radu vzal k srdci, ale po 1/2 roce jsem olej vyměnil za Millers Oils s nanočásticemi, s kterým jsem velice spokojený. :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: prevodovy olej - nevie presne ani autoriz. servis?

Příspěvek od Pitris »

TomasX píše:Ale tam je olej, ktery spravne funguje. Teda podle pana Sixty, vsak mi ho sam prodal.
Na co si se tedy ptal ? Tedy jestli to měl být dotaz....
TomasX píše:Otevru stare tema.

Asi pred dvema roky jsem byl u pana Sixty s prevodovkou na oprave (1.9tdi MQ250) a ptal jsem se ho jaky olej po oprave do toho mam koupit a rovnou mi u neho nabidnul CASTROL SYNTRANS TRANSAXLE 75W-90, s tim, ze tento olej do toho patri. Tak jsem od neho koupil dva litry. A na prevodovce uz je najeto cca 50tis. km po oprave a bez problemu.
....ale pokud to měl být jen příspěvek, že i s tímto olejem je to gut, tak to potom hej :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
TomasX

Re: prevodovy olej - nevie presne ani autoriz. servis?

Příspěvek od TomasX »

Ano, tak jsem to myslel :wink:
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: prevodovy olej - nevie presne ani autoriz. servis?

Příspěvek od NOVON »

TomasX: Do jakého auta jsi ten Castrol použil?Do O1 1.9 TDI? Dík
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Sniper_2003

Re: prevodovy olej - nevie presne ani autoriz. servis?

Příspěvek od Sniper_2003 »

Jelikož je to převodovka MQ250 tak OII.
TomasX

Re: prevodovy olej - nevie presne ani autoriz. servis?

Příspěvek od TomasX »

Do jednickova fabie. Ale ted mam O1 s tou samou prevodovkou, taky 1.9TDI, tak budu menit taky olej. A MQ250 se davala do spousty modelu.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: prevodovy olej - nevie presne ani autoriz. servis?

Příspěvek od NOVON »

Mno my máme O1,jednu z prvních 6/97,TDI,s převodovkou kód CZL a právě řeším co tam dát..Myslel jsem,že SHELL GETRIEBEOEL OIL 75W-90 ??
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: prevodovy olej - nevie presne ani autoriz. servis?

Příspěvek od Pitris »

Pokud myslíš GETRIEBEOEL EP, tak ten 501.50 má....
A stejně tak třeba BP Energear SGX 75w90 - a ten tu má ve VW převodovkách taky dobré renomé....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: prevodovy olej - nevie presne ani autoriz. servis?

Příspěvek od NOVON »

Pitris: Jj,Getriebeoil EP jsem myslel..SHELL mi je tak nějak sympatický a myslím,že ho v 90 letech koncern plnil jak do motoru,tak i do převodovek..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Návštěvník

Re: prevodovy olej - nevie presne ani autoriz. servis?

Příspěvek od Návštěvník »

Některé TDI octy z let 1996-1999 užívaly i převodový olej normy VW 726, což je olej SAE 75W.
Odpovědět