šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Zamčeno
Itall

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Itall »

Fahrer píše:No jo, to ale není řešení. Štrozok není nekonečně velkej a smyslplně investovat neumí každý. Takže většině stejně nezbude než doufat a věřit.
Úspory většiny lidí u nás by se vešly do celkem malého štrozoku, bez starosti :roll: . Ti, co se jim to nevejde, nemají problém si pořídit větší skladiště 8) .
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od lengy60 »

Fahrer píše:No jo, to ale není řešení. Štrozok není nekonečně velkej a smyslplně investovat neumí každý. Takže většině stejně nezbude než doufat a věřit.
Tak já penězi polštář vycpaný rozhodně nemám a navíc se u mě zase tak moc neohřejí(mám náročnou manželku) :D ,ale v bance je prostě nechávat nemíním.Zatím škrábu jen něco málo s přispěním zaměstnavatele na důchod,pokud se ho vůbec dožiji a užívám si. :lol: Co se týče dalších investic,tak já investuji do lokomotiv a vagónů,tam se ty peníze sice nezhodnotí,ale neztratí a navíc mi to dělá velikánskou radost. :wink: A navíc mi ta moje tuhle povídala,že ta DS5 je fakt pěkná :lol: a mohl bych ji někdy koupit. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od lengy60 »

Itall píše:
Fahrer píše:No jo, to ale není řešení. Štrozok není nekonečně velkej a smyslplně investovat neumí každý. Takže většině stejně nezbude než doufat a věřit.
Úspory většiny lidí u nás by se vešly do celkem malého štrozoku, bez starosti :roll: . Ti, co se jim to nevejde, nemají problém si pořídit větší skladiště 8) .
Máš recht,já si vystačím s docela malou krabičkou. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od skodovkar »

Itall píše:
Fahrer píše:No jo, to ale není řešení. Štrozok není nekonečně velkej a smyslplně investovat neumí každý. Takže většině stejně nezbude než doufat a věřit.
Úspory většiny lidí u nás by se vešly do celkem malého štrozoku, bez starosti :roll: . Ti, co se jim to nevejde, nemají problém si pořídit větší skladiště 8) .
Obávám se, že ti, co budou i nadále věřit, tak se budou za pár let divit. Tohle není jen o úsporách někde na účtě. Jedná se o všechny peníze (správně "měnu"), které člověk jakýmkoliv způsobem dal do banky https://www.youtube.com/watch?v=Awa0FQi3l3Y (zajímavé z historického pohledu od 15.minuty). Vůbec slovo banka je sprosté slovo. Zhruba poslední rok se zajímám o historii a funkci peněz a měny a je neuvěřitelné, jaké vzorce myšlení se podařilo lidem vnutit :idea:
Kdo chce pochopit o čem jsem mluvil tak to má v kostce tady https://www.youtube.com/watch?v=8nJG88UDrMg
Návštěvník

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Návštěvník »

No a z toho plyne pro běžného smrtelníka poučení, že co jsem snědl, vypil, probendil (nechci rovnou psát projeb... :mrgreen: ) a zažil, to mi už nikdo nevezme. :D Můj "soused v garáži" dokonce zastává názor, že moc šejků lze zlomit jenom tím, že jim co nejdříve projezdíme všechnu ropu, pročež střídá jen auta s těmi nejžíznivějšími motory (proto i jeho manželka dojíždí do pár km práce vozem s motorem V8 4,4 l, on sám jde málokdy pod objem 5 l). :twisted: Prostě si udělejme nějakou radost, vždyť žijeme jen jednou!
Itall

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Itall »

Platí pro lidi, kteří jsou při penězích bez toho, aby si půjčovali. Znám také pár takových s hypotékou, což je nejlevnější a snad ještě "nejúčelnější" půjčka, a mnoho té radosti u nich nevidím. Pravda, mohli to co mají radši probendit a žít v chýši, možná by žili radostněji.
Jestli dá peníze do banky a do které, je každého volba. Jestli je někdo má, může je mít třeba i doma v pytli.
Návštěvník

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Návštěvník »

Štěstí se neměří penězi a jejich hodnota spočívá pouze v tom, za co jsou směnitelné. Mít peníze v bance nebo doma v pytli dnes vyjde na stejno: dokud si za ně neudělám nějakou radost, mohou být rychle "v pytli", a pak už bude na nějaké radosti pozdě.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Colommbo »

W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od skodovkar »

Investigativní video na Economy Lube v USA. Je to měnírna olejů, která by měla být levná. Fakticky tam lidi oškubou a doporučí i zaúčtují výměny, které není třeba dělat a které neprovedli.Jedou tam se třemi auty a pokaždé je oškubou a jednou dokonce neprovedou výměnu chlad. kapaliny, ale jen dolijí a to ještě špatnou kapalinu.
https://www.youtube.com/watch?v=-avpx8UTakI
bouchy

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od bouchy »

skodovkar píše:...y https://www.youtube.com/watch?v=Awa0FQi3l3Y (zajímavé z historického pohledu od 15.minuty). Vůbec slovo banka je sprosté slovo. Zhruba poslední rok se zajímám o historii a funkci peněz a měny a je neuvěřitelné, jaké vzorce myšlení se podařilo lidem vnutit :idea:
Kdo chce pochopit o čem jsem mluvil tak to má v kostce tady https://www.youtube.com/watch?v=8nJG88UDrMg
Nelze souhlasit s tím, co padne někde ze začátku videa "Jediným způsobem, jakým banky vydělávají prachy - vydáváním půjček". Mnohem podstatnější pro banky je spekulace s penězi středatelů - za to kupují a prodávají kvanta (byť málo výdělečných) akcií, fondů, klidně nemovitostí, komodit,měn...o kterých samozřejmě domácí "kutil" na RM systému nemá ani potuchu. On stačí diferenciální růst o 0,1%, na balíku 500mil a hned je zisk :wink: (dřív než to sežere inflace, což se vyplatí jen bance, nikoliv střadateli). trošku to tam zaznělo jako "dočasný rezervy". Vidina velkých zisků, s obrovským rizikem (viz případ Societe Generale) Další zlatý vejce ve středoevropskym prostoru jsou poplatky - nejen ty měsíční, ale např stokoruny za výběr z bankomatu v jiný měně, všelijaký převody smluv, za výběr, dokonce i za příjem hotovosti :wink: Takže je jasný, že naše umělá inflace je dobrá pro kapsu pár vyvolených, neboť oni vědí, kdy přijde posílení koruny, nakoupí €, oslabí měnu, prodají... zase diferenciálně, třeba se ziskem v halířích za kus - i milion je složen z halířů. Jinak zbytek videa - když tomu někdo chce věřit... o židech víme, no a ostatní byly jen známé věci...do toho přijde Tsipras a řekne, že za dluhy svejch předchůdců nezaplatí, prase aby se v tom vyznalo.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od skodovkar »

Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Colommbo »

W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Itall

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Itall »

Tož, zjišťovat, zda je adept ožralý, asi instruktor a komisař nemají v popisu práce. Hlavně, že adept zaplatil a nepoblil se...
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od skodovkar »

http://www.novinky.cz/ekonomika/380949- ... zmeny.html ó jak přiléhavý je název tohoto vlákna :idea:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: šerif i soudce - gangsteři, voba řádně zvolený

Příspěvek od Colommbo »

W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Zamčeno