Dotaz ohledně výměny oleje

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Petrbmw

Re: Dotaz ohledně výměny oleje

Příspěvek od Petrbmw »

Na dálnici, né ve městě :mrgreen: :mrgreen: Už to prosimvás neřešte, omlouvám se za vzrušení a nebudu už sem nic psát radši :D Ty věci ohledně jízdy a paliva jsem připsal aby bylo vidět, že ten motor fakt dostává - hlavně kvůli tomu jsem se ptal na ten olej. Kdybych s tim jel jednou za tejden nakoupit, tak jezdim na naftu a motorovej olej vubec neřešim. Nechci tady rozvádět diskusi o tom, na co jezdim, rozhodně se tim nechlubim, neni se totiž čim chlubit. Dělám to protože nemám zbytečnejch pět tisíc měsíčně na naftu, ale patnáct set za všemožný oleje na který to jede taky už tolik nebolí. Taky nejsem blbej a vim, že to neni žádná slast pro to auto, když do něj peru tohle. Už delší dobu to auto chci dát trochu do kupy, uklidit umejt a prodat, protože z venku vypadá fakt pěkně. A koupit si něco jinýho, normálního, jezdit s tim v klidu za rozumnej peníz. Jenže je těžký něco rozumnýho vybrat. Váhám mezi klasickým starým 1.9 tdi a e46 na LPG...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Dotaz ohledně výměny oleje

Příspěvek od Pitris »

Petrbmw píše:....Váhám mezi klasickým starým 1.9 tdi a e46 na LPG....
Nafta patří do kamen a plyn je na vaření :mrgreen:
Petrbmw píše:....Už delší dobu to auto chci dát trochu do kupy, uklidit umejt a prodat, protože z venku vypadá fakt pěkně....
Vypadá pěkně - z venku :evil: Jen jsem zvědav jestli kupci řekneš i to, co si napsal zde v prvním dotazu :(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Petrbmw

Re: Dotaz ohledně výměny oleje

Příspěvek od Petrbmw »

No jo jenže já najedu 2000 měsíčně :D Mně v bazaru taky neřekli, co všechno na tom je špatně. Musel jsem dělat během půl roku - čerpadlo 6 tisíc, turbo skoro zadarmo, vstřiky taky skoro zadarmo, motor držel na 2 silentblocích, komplet přední náprava, diferák... ale musel jsem to všechno udělat. Holt mi klekla mazda co jsem měl rok a stála pět tisíc kvůli hliníkáčům, co na ní byly. Zachránil jsem jí před vrakáčem. Teď to je vcelku v pohodě, ale jezdim na sračky no... Neřeknu, ale taky je mi to blbý. Aspoň třicet kdybych za něj dostal, nechcete ho někdo? :mrgreen: :mrgreen:
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Dotaz ohledně výměny oleje

Příspěvek od bjukemen »

daj tam 10w-40 nejaku a men po nejakej rozumnej dobre max 15 tis km,ale to bude u teba dost casto, prvu vymenu radsej skorej koli tej 15w-30ke
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
e1H

Re: Dotaz ohledně výměny oleje

Příspěvek od e1H »

A toto je dôvod prečo by som nikdy nekúpil staré BMW (aj keď raz by som chcel kúpiť a zreštaurovať E38 740iLA), alebo podobné auto na ktorom jazdí mládež. Jazdia s tým ako s hnojom, mažú to hnojom a ešte aj tankujú do neho hnoj. Nemajú prachy na palivo, pojem údržba úplne neznámi, ale hlavne že sa vozia na BMW. :|
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Dotaz ohledně výměny oleje

Příspěvek od jerome »

Po tom vsetkom co som si precital tak podla mna by bolo idealne dat tam 5W30 A1/B1 a menit po 30.000 :mrgreen: :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
drak

Re: Dotaz ohledně výměny oleje

Příspěvek od drak »

Když tady čtu co PetrBMW s tím autem dělá je mi toho stroje fakt líto. Divím se že to ještě jezdí(vůbec nějak). Sám mám starší BMW které chci časem zrekonstruovat (benzin) a ta auta mám docela rád. Když čtu že tohle auto bude snaha prodat, mám strach o budoucího majitele. Třicet tisíc za tohle je dost peněz ale ten kdo bude kupovat se detaily pravděpodobně nedozví. Pravděpodobně to koupí, jak se tu někde píše, mladý nezkušený kluk a ten dílo zkázy dokončí. Chtěl bych ten motor vidět zevnitř, usazenin na kila a po petro-canadě 15W30.... Hlavně že zvenku vypadá fakt pěkně. No, myslím že starší 1.9 Tdi si dlouho nepojezdí. Auto na LPG bych já sám doma nikdy neměl(respektuji každého kdo to v autě má) pokud ale tenhle člověk takové auto koupí bude do něj pravděpodobně prdět.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Dotaz ohledně výměny oleje

Příspěvek od Pitris »

bjukemen píše:daj tam 10w-40 nejaku a men po nejakej rozumnej dobre max 15 tis km....
10w40 ano, ale vzhledem k tomu, co....
Petrbmw píše:....plyn pořád na podlaze, točim to do červenýho pořád no a prostě dostává fakt zabrat. Jedině za studena to tak dva kiláky šetřim než se to ohřeje, když doleju vodu tak jí většina, takže jezdim skoro bez ní a ohřátý je to hned. Teplota vždycky vystoupá přesně na půlku mezi modrou a červenou a nehne se ani na dálnici když to drtim na omezovač, takže se to asi nepřehřívá, furt fouká větrák....
....tak MAX tak do 10-ti tkm :!: jestli se teda toho motor ještě dožije :( Ono je to ale asi stejně jedno.

PS: Já - a většina z nás zde zaregistrovaných - dáváme autu i něco víc než jen základní údržbu a servis; vím že pro dost lidí je auto jen prostředek k přemístění se z bodu A do bodu B, ale takto na něj s*át :?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Dotaz ohledně výměny oleje

Příspěvek od skodovkar »

Kolega tankista :lol:
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Dotaz ohledně výměny oleje

Příspěvek od buřtyskřenem »

poručík Troník: Kontrolní otázka, soudruzi 8) Co udělá náš dobře známý samopal vzor 24, když ho ponecháme na větru a dešti? No?
vojín Vločka: Zrezaví, ne vole?
poručík Troník: Zrezaví, správně. A co hlavně? No koroduje, vy tupci! :wink: :D
chachar

Re: Dotaz ohledně výměny oleje

Příspěvek od chachar »

když tam vyměníš ten olej,tak bych za to dal tak cenu toho oleje a to je pro mně auto fakt jen prostředek k přesunu z A do B :lol:
Návštěvník

Re: Dotaz ohledně výměny oleje

Příspěvek od Návštěvník »

Ja naopak celkom rozumiem - potrebuje svižne jazdiť, má prístup k lacnému palivu, stará konštrukcia to znesie tak jazdí.... postaršie BMW je čo? Nejaký obraz od Picassa? Áut je na svete ako sračiek, jedno zjazdíte beriete ďalšie.... Robil by som to rovnako - niečo rýchle s možnosťou lacnej prevádzky. A keď jazdíte veľa náklady na palivo sú dosť vysokou položkou.
Máchal

Re: Dotaz ohledně výměny oleje

Příspěvek od Máchal »

Já osobně přistupuju k autu krapet jinač. Je to sice spotřebák, ale máme ho jako člena rodiny, takže mu dopřáváme to, co má mít aby fungovalo, jak má (pravidelný servis atd.)
Návštěvník

Re: Dotaz ohledně výměny oleje

Příspěvek od Návštěvník »

...starou fábku jaký to byly pěkný auta a teď?
O ktorej je tu rec? Tej s odkusnutym zadkom alebo tej disproporcnej? Ako sorry, viem, ze je to vec vkusu, ale fabia podla mna nebola nikdy viac ako "prekusnutelna", co do vzhladu.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27474
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Dotaz ohledně výměny oleje

Příspěvek od Pitris »

Máchal píše:Já osobně přistupuju k autu krapet jinač. Je to sice spotřebák, ale máme ho jako člena rodiny, takže mu dopřáváme to, co má mít aby fungovalo, jak má (pravidelný servis atd.)
Jenomže tihle....
Pitris píše:....pro dost lidí je auto jen prostředek k přemístění se z bodu A do bodu B....
....to nepochopí. Stejně jako my nepochopíme, jak oni můžou
Pitris píše:....takto na něj s*át :?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět